مزایای مهاجرت کاری به کشور عمان
 • کشور عمان به‌ دلیل صنایع مختلف و پردرآمد و همچنین ثبات اقتصادی و روابط سیاسی دوستانه یکی از کشورهای پرطرفدار برای مهاجرت کاری به حساب می‌آید. یکی از سوالات مهمی که برای اکثر افرادی که قصد مهاجرت دارند ایجاد می‌شود، میزان درآمد و شناخت مشاغل مورد نیاز در این کشور است؛ به همین دلیل معرفی بهترین کسب و کار ها در عمان می‌تواند تأثیر بسیار خوبی در شرایط و تصمیم شما برای مهاجرت داشته باشد.

  کشور عمان در شرق شبه جزیره عربستان قرار دارد و شرایط اقتصادی فوق‌العاده در آن باعث ترغیب افراد زیادی به مهاجرت می‌شود. از آنجایی ‌که اقتصاد اصلی عمان بر اساس صادرات گاز و نفت صورت می‌گیرد این امر باعث شده است که عمان همه ساله نیازمند نیروی کار بسیار زیادی در بخش‌های صنعتی و خدماتی باشد. ما در این مقاله از ثبت کیش پردرآمدترین مشاغل در عمان را معرفی کرده‌ایم تا بتوانید با در نظر داشتن شرایط کاری، تحصیلی و رزومه خود این کشور ثروتمند را برای مهاجرت انتخاب کنید.

  معرفی بهترین کسب و کار ها در عمان

  پردرآمدترین مشاغل در عمان؛ خلبانی

  شرایط اقتصادی در کشور عمان بسیار مناسب بوده و زاد و ولد بسیار کمی در آن صورت می‌گیرد؛ از این ‌رو اکثر جایگاه‌های شغلی خالی است و این کشور نیاز به نیروی کار حرفه‌ای و ماهر دارد. در زیر به معرفی بهترین کسب و کار ها در عمان پرداخته‌ایم تا بتوانید با بررسی و ارزیابی موارد مختلف و آشنایی با درآمد و همچنین سطح رفاه در این کشور تصمیمی مناسب برای آینده شغلی خود و خانواده‌تان داشته باشید.

  جهت دریافت اطلاعات درباره ثبت برند در عمان روی لینک روبرو کلیک کنید: ثبت برند در عمان

  پزشک

  یکی از پردرآمدترین مشاغل در عمان که در ایران نیز بسیار محبوب است شغل پزشکی بوده و به دلیل حساسیت بسیار زیادی که در تمامی دنیا نسبت به این شغل وجود دارد، به ‌عنوان یکی از بهترین مشاغل از نظر درآمد به حساب می‌آید. برای اینکه یک پزشک بتواند به این کشور مهاجرت کند لازم است حداقل 3 سال سابقه کاری داشته باشد تا بتواند دوره‌های مورد نیاز پزشکی بگذراند و در نهایت بهترین جایگاه را در عمان به دست آورد.

  بیشتر بخوانید: کشورهای بدون ویزا با پاسپورت عمان

  برای تحصیل در رشته پزشکی عمان نیز لازم است به مدت 6 سال در کالج سلطنتی مشغول به تحصیل شده و برای اخذ تخصص نیز نیاز به 5 سال تحصیل خواهید داشت. برای افراد جراح نیز 10 سال سابقه کاری لازم است تا بتوانند در این کشور مشغول به طبابت شوند.

  دندان‌پزشک

  از بین لیست مشاغل پردرآمد در عمان می‌توان به دندانپزشکی اشاره کرد. جمعیت عمان روزبه‌روز در حال افزایش است. از این ‌رو نیاز به جذب نیروی متخصص نیز بیشتر شده و افرادی که صلاحیت کافی داشته باشند می‌توانند در کلینیک‌های معروف این کشور مشغول به فعالیت شوند تا درآمد بسیار بالایی را به دست آورند. قابل ذکر است که فرد متقاضی بایستی 8 سال دوره‌های تخصصی دندان‌ پزشکی را گذرانده باشد تا مجوز دندانپزشکی را دریافت کند. همچنین لازم است به مدت 2 سال قوانین مربوط به کشور عمان را پشت سر بگذارد تا در نهایت بتواند درآمد مناسبی را به دست آورد.

  وکیل

  دریافت حقوق با ارز عمان و یا دلار آمریکا

  در معرفی بهترین کسب و کار ها در عمان به شغل وکالت می‌رسیم، برای اینکه فرد بتواند از افراد و یا شرکت‌های عمانی و مختلف در مقابل دادگاه حمایت کند لازم است دارای مدرک لیسانس حقوق باشد. همچنین لازم است پس از تحصیل در دادگستری ثبت‌نام کند. توجه داشته باشید متقاضیانی که مدرک لیسانس دارند بایستی دو سال کارآموزی را در مراکز مختلف سپری کنند، همچنین افرادی که دارای مدرک فوق‌ لیسانس هستند با یک سال کارآموزی می‌توانند در این کشور مشغول به وکالت شوند. (گذراندن دوره‌های آموزشی قبل از مشغول به کار شدن ضروری است)

  بیشتر بخوانید: زندگی در عمان بهتر است یا دبی؟

  مدیر ارشد مالی

  برای اینکه شرکت‌های مختلف شکل گیرند نیاز به رهبری تیم‌های مالی دارند و وظیفه این افراد برآورد سود و زیان شرکت و پیگیری‌های لازم شرایط مالی است. مدیر ارشد مالی به ‌عنوان یکی از پردرآمدترین مشاغل در عمان شناخته می‌شود و می‌تواند مشاوره‌های لازم را در اختیار اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل قرار دهد.

  برای این که شخص بتواند در این جایگاه شغلی قرار گیرد لازم است دارای مدرک لیسانس رشته مالی و سابقه‌ای بالای 7 سال باشد تا بتواند کسب‌وکار خوب و پردرآمدی را به دست آورد.

  مدیر ارشد اجرایی

  شرایط اقتصادی و رفاهی بالا

  همان‌طور که می‌دانید بالاترین رتبه در هر شرکت مدیر ارشد اجرایی بوده و بسیاری از وظایف مهم را بایستی انجام دهد. این وظایف شامل مدیریت عملیات، فعالیت‌های کسب‌وکار و… است، البته توجه داشته باشید که نقش مدیر اجرایی در هر شرکت و سازمانی متفاوت است.

  جهت دریافت اطلاعات درباره ثبت شرکت در عمان روی لینک روبرو کلیک کنید: ثبت شرکت در عمان

  برای اینکه بتوانید این جایگاه شغلی را دریافت کنید لازم است مدرک لیسانس شما در زمینه اقتصاد یا مدیریت بوده و همچنین سوابق درخشانی نیز در شرکت‌های مختلف داشته باشید.

  مدیر بازاریابی

  بدون نیاز به سطح زبان پیشرفته

  برای معرفی بهترین کسب و کار ها در عمان می‌توان به شغل مدیر بازاریابی اشاره کرد، از آنجایی ‌که کشور عمان در حیطه صنعت به صورت گسترده در فعالیت است و شرکت‌های بین‌المللی زیادی در این کشور وجود دارد، مدیر بازاریابی می‌تواند درآمد بسیار زیادی داشته باشد. وظیفه این افراد تجزیه و تحلیل بازار و توانایی رهبری است. برای اینکه بتوانید در این شغل فعالیت کنید لازم است دارای حداقل لیسانس گرایش بازاریابی و سوابق کاری بالای 5 سال باشید.

  جهت دریافت اطلاعات درباره سرمایه گذاری در عمان روی لینک روبرو کلیک کنید: سرمایه گذاری در عمان

  جالب است بدانید که این رشته به‌ عنوان پرطرفدارترین رشته در بین مردم این کشور شناخته می‌شود و بیشتر مردم در عمان اقدام به تحصیل در این رشته می‌کنند.

  استاد دانشگاه

  از بین لیست مشاغل پردرآمد در عمان می‌توان به استاد دانشگاه اشاره کرد که صلاحیت استاد شدن در دانشگاه‌های این کشور داشتن حداقل مدرک دکترا بوده و همچنین لازم است فرد تخصص کافی برای نوشتن مقالات معتبر و بین‌المللی را داشته باشد. در صورتی ‌که بهترین نمره را در آزمون هیئت علمی دانشگاه کسب کنید می‌توانید از امتیارهای مثبت اساتید نیز بهره‌مند شوید.

  پردرآمدترین مشاغل در عمان؛ خلبانی

  عمان

  در معرفی بهترین کسب و کار ها در عمان می‌توان رشته خلبانی را به ‌عنوان حساس‌ترین شغل در نظر گرفت. برای فعالیت در این شغل پردرآمد لازم است مدرک خلبانی خود را با شرکت در دوره دریافت کرده و دارای سوابق کاری نیز باشید. همچنین در کشور عمان نیز بایستی دوره کوتاهی را سپری کنید و سپس امکان کار در این جایگاه را به دست آورید. نکته قابل توجه در مورد شغل خلبانی در عمان مسلط بودن به زبان عربی و انگلیسی است.

  شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایر مشاغل با مشاوران اندیشه قرن در تماس باشید.

  مزایای مهاجرت کاری به کشور عمان

  بازار کاری در بیشتر رشته‌ها

  • بدون نیاز به سطح زبان پیشرفته
  • دریافت حقوق با ارز عمان و یا دلار آمریکا
  • بازار کاری در بیشتر رشته‌ها
  • تشابهات فرهنگی با ایران
  • نزدیکی ایران و عمان
  • امکان همراهی خانواده با ویزای کاری (همسر متقاضی و همچنین فرزند زیر 21 سال می‌توانند به صورت رایگان از امکانات تحصیلی بهره‌مند شوند و تحت نظر پوشش درمانی باشند)
  • قدرت خرید بسیار بالا
  • شرایط اقتصادی و رفاهی بالا
  • امنیت

  سخن پایانی

  نزدیکی ایران و عمان

  کشور عمان به‌ عنوان یکی از پرطرفدارترین کشورهای خاورمیانه برای مهاجرت به حساب می‌آید که به دلیل صنایع پر سودی مانند نفت و گاز توانسته است کشوری ثروتمند شناخته شود. همین امر نیز موجب شده است تا سرمایه‌گذاران و بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت کاری دارند این کشور را برگزینند. معرفی بهترین کسب و کار ها در عمان به شما کمک می‌کند که رزومه کاری و شرایط مالی خود را در نظر داشته باشید تا بتوانید تصمیم به مهاجرت بگیرید.

  لیست مشاغل پردرآمد در عمان شامل مشاغلی مانند پزشکی، وکالت، دندانپزشکی، خلبانی، مدیر امور مالی، مدیر بانک، استاد دانشگاه و… است و شما می‌توانید با توجه به سابقه کاری و شرایط خاصی که هر کدام از مشاغل دارند اقدام به مهاجرت کنید. در نظر داشته باشید که پردرآمدترین مشاغل در عمان هر کدام شرایط ویژه‌ای دارند و برای این که بتوانید بدون دغدغه و در مدت زمانی کوتاه اقدام به مهاجرت کنید لازم است از افراد خبره و با تجربه کمک بگیرید. موسسه اندیشه قرن ثبت کیش با استفاده از کارشناسان با تجربه در زمینه مهاجرت به کشور عرب زبان عمان می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید به راحتی شغل مورد نظر خود را پیدا کرده و اقدام به اخذ ویزای کاری کنید تا در مدت زمان کوتاهی به همراه خانواده خود در این کشور فوق‌العاده و ثروتمند سکونت داشته باشید.

  سوالات متداول

  پردرآمدترین مشاغل در عمان را نام ببرید؟

  پردرآمدترین مشاغل در عمان را نام ببرید؟

  معرفی بهترین کسب و کار ها در عمان بدین صورت است که مشاغلی مانند پزشکی، دندانپزشکی، وکالت، مدیر ارشد، خلبانی، مدیر بانک، استاد دانشگاه، مدیر اجرایی، مدیر ارشد مالی و… پردرآمد هستند.

  مزایای مهاجرت کاری و اخذ ویزای کشور عمان چیست؟

  دریافت دستمزد با واحد پولی ارزشمند، امکان اخذ ویزای همراه و امکاناتی نظیر تحصیل رایگان خانواده، قدرت خرید بالا، سطح فرهنگی بالا، تشابه فرهنگ ایران با عمان و… .

  برای آشنایی با لیست مشاغل پردرآمد در عمان و همچنین اخذ ویزای کاری چه کاری باید انجام داد؟

  برای اینکه بتوانید شغل متناسب با حرفه و رزومه کاری خود را بیابید بهتر است از کارشناسان باتجربه موسسه ثبت کیش کمک بگیرید تا این پروسه طولانی را در مدت زمان کوتاهی انجام دهید.

  مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  مطالب مرتبط
  فهرست