مهاجرت پرستاران به عمان
 • پرستاران به دنبال مکانی برای خدمت هستند که مزایای اقتصادی و رفاهی مناسبی را داشته باشد؛ از همین رو بسیاری از آن‌ها، عمان را برای ادامه زندگی انتخاب می‌کنند. اما چرا باید پرستاران کشور عمان را مقصد خود برای زندگی و کار بدانند؟

  چه ویژگی‌های خاصی در این کشور برای پرستاران وجود دارد؟برای آن که بتوانید پاسخ جامعی را درباره این سوال به دست بیاورید، پیشنهاد می‌کنیم که ادامه این مقاله از وبسایت سازمان ثبت را مطالعه کنید؛ چرا که در ادامه، به معرفی مزایای مهاجرت پرستاران به عمان و شرایط کار آن‌ها می‌پردازیم.

  چرا باید پرستاران به عمان مهاجرت کنند؟

  کشور عمان یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس است که در طول چند سال اخیر به پیشرفت‌های زیادی رسیده است. یکی از مهمترین کارهای دولت عمان برای توسعه کشور خود، احداث بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مختلف است. قطعا در تمامی این مراکز باید از بهترین و متخصص‌ترین نیروی کادر درمان استفاده شود.

  پرستاری جزو آن دسته مشاغلی در حوزه پزشکی است که در تمامی قسمت‌های بیمارستان باید وجود داشته باشد. از آن طرف کشور عمان وسعت و جمعیت خیلی زیادی ندارد؛ بنابراین برای تکمیل کادر پزشکی خود، باید از کشورهای دیگر هم نیرو بگیرد. این موضوع فرصت بسیار خوبی برای تمامی پزشکان و پرستاران است که بتوانند از موقعیت‌های رفاهی این کشور استفاده‌های کاملی داشته باشند.

  مزایای اقامت پرستاران در عمان چیست؟

  کار پرستاری در عمان قطعا گزینه وسوسه‌کننده‌ای برای پرستاران به شمار می‌رود؛ چرا که دولت عمان، امکانات و مزایای فوق‌العاده خوبی را برای پرستاران مهاجر خود در نظر گرفته است. شما با اقامت در این کشور می‌توانید به آسانی و در هر زمانی که می‌خواهید، به ایران سفر کنید؛ چرا که عمان همسایه ایران است و هزینه زیادی برای رفت و آمد نیاز ندارد. خبر خوب درباره رفت و آمد در ایران این است که تمامی پرستاران مقیم در عمان، می‌توانند یک یا دو بار به صورت رایگان به ایران سفر کنند.

  همچنین عدم پرداخت مالیات بر حقوق در این کشور هم جزو مزایای مهم کار پرستاری در عمان محسوب می‌شود. از طرفی شما برای کار در این کشور دیگر نگرانی درباره محل سکونت خود نخواهید داشت؛ چرا که خود کارفرما وظیفه تامین مسکن شما را بر عهده دارد. توجه داشته باشید که اگر پرستاران محل سکونت پیشنهادی را نپذیرند، کارفرما باید مبلغی را اضافه بر حقوق برای محل سکونت فرد پرداخت کند.

  همچنین پرستاران دیگر نیازی به پرداخت هزینه برای درمان خود و خانواده ندارند؛ چرا که دولت عمان، بیمه درمانی رایگان را برای این افراد در نظر گرفته است.

  شرایط کار مهاجرت پرستاران در عمان چگونه است؟

  مهاجرت پرستاران به عمان برای تمامی گروه‌های سنی مجاز است؛ بنابراین افراد زیادی قصد انجام کار پرستاری در عمان را دارند. اما این مهاجرت تنها با گذراندن شرایط استخدام پرستار در عمان انجام می‌گیرد. بنابراین اگر شما هم به عنوان پرستار قصد مهاجرت به عمان را دارید، حتما شرایط زیر را باید داشته باشید:

  1.داشتن تاییدیه دیتافلو

  در وهله اول تمامی مدارک تخصصی و شناسایی شما باید به وسیله دولت عمان بررسی شود. این کار توسط تیم دیتافلو انجام می‌گردد. بر طبق این تاییدیه، صلاحیت پزشکی افراد و صحت اطلاعات ارائه شده آن‌ها از ابتدای تحصیل بررسی می‌گردد.

  توجه کنید که وجود این تاییدیه به عنوان دروازه‌ای به سمت کار پرستاری در عمان است. همچنین با توجه به بررسی‌های بسیار جزئی و دقیق تمامی مدارک، مدت زمان این کار تقریبا طولانی مدت است. به طوری که حتی در حدود 6 ماه زمان برای این کار نیاز است.

  2. موفقیت در آزمون پرومتریک

  آزمون پرومتریک مهمترین مورد برای شناخت تخصص و مهارت پزشکان و پرستاران در حوزه‌های مختلف است. بنابراین تمامی پرستارانی که قصد مهاجرت به عمان را دارند، باید حتما این آزمون را طی کنند. آزمون پرومتریک به وسیله وزارت بهداشت کشور عمان برگزار می‌شود که در صورت قبولی، کار آن‌ها را در این کشور تضمین می‌کند. البته توجه داشته باشید که این آزمون، اصولا به دست شرکت آمریکایی در کشورهای مختلف انجام می‌شود.

  آزمون پرومتریک شامل 100 سوال است که در مدت دو ساعت باید متقاضیان به آن‌ها پاسخ دهند. همچنین در صورت پاسخ بیش از 50 درصد سوالات، امکان فعالیت پرستار در کشور عمان فراهم می‌شود. این آزمون به صورت آنلاین است و هر متقاضی می‌تواند به مدت 3 بار در سال، برای انجام آن اقدام کند.

  3. مصاحبه ویوا (Viva)

  مصاحبه ویوا برای تایید صلاحیت پرستاران به صورت حضوری انجام می‌شود. هر پرستار پس از قبولی در آزمون پرومتریک و دیتافلو، باید به سوالات حضوری مسئولین پزشکی هم پاسخ دهد. توجه کنید که هر فرد حداکثر سه بار می‌تواند این مصاحبه را انجام دهد.

  حقوق پرستاری در عمان چگونه است؟

  حتما شما هم به دنبال دانستن حقوق در جاب آفر پرستار در عمان هستید. به طور کلی حقوق پرستاران در عمان در بین 1100 ریال تا 3290 ریال تعیین می‌شود. همچنین میزان متوسط این حقوق برای تعیین بالا یا پایین بودن آن، حدود 1640 ریال ارزیابی می‌گردد. این که حقوق پرستار بیشتر یا کمتر از میزان متوسط باشد، بستگی زیادی به تجربه افراد دارد.

  تجربه کاری عامل مهمی در افزایش حقوق کار پرستاری در عمان است. هرچه میزان تجربه بیشتر باشد، قطعا باید هزینه بیشتری هم برای پرستار پرداخت شود. به طور کلی میزان حقوق پرستاری برای افراد با تجربه دو تا پنج سال، حدود 32 درصد بیشتر از افراد تازه کار است.

  بر روی ثبت شرکت در عمان کلیک کنید تا در این باره اطلاعات بیشتری کسب کنید.

  همچنین برای افراد با تجربه بالای پنج سال، این میزان حقوق به 36 درصد می‌رسد. توجه داشته باشید که حقوق پرستاران با سابقه بیش از ده سال، 21 درصد نسبت به قبل افزایش پیدا می‌کند. بنابراین با این حساب هرچه فعالیت شما بیشتر شود، باید منتظر رقم بالاتری هم باشید.

  آسان‌ترین راه برای مهاجرت پرستاران به عمان چیست؟

  جاب آفر پرستار در عمان کار یکی از راه‌های مناسب برای اقامت در این کشور است؛ اما باید توجه داشته باشید که برای گذراندن این مراحل، باید تخصص و مهارت‌های خاصی درباره قوانین این کشور داشته باشید. از طرفی با توجه به سختی شغل پرستاری، متخصصان در ثبت کیش به شما در این راه کمک می‌کند.

  این موسسه یکی از بهترین مراکز قانونی برای اخذ اقامت پرستاران در عمان است که سختی راه را برای شما کمتر می‌کند. همچنین توجه داشته باشید که در صورت ثبت شرکت و اقامت به امارات هم می‌توانید روی کمک موسسه حقوقی اندیشه قرن کیش حساب کنید.

  جان کلام

  کار پرستاری در عمان برای پرستارانی که به دنبال حقوق و مزایای قابل توجهی هستند، انتخاب مناسبی محسوب می‌شود؛ چرا که مزایای مهاجرت پرستاران به عمان، موارد قابل توجهی است. بنابراین برای آن که شما بتوانید به آسانی برای کار پرستاری در عمان اقدام کنید، در ابتدا باید شرایط استخدام پرستار در عمان را داشته باشید.

  ما در این مقاله معرفی کاملی درباره حقوق پرستاران در این کشور را ارائه کردیم. شما می‌توانید در صورت تمایل به مهاجرت در این کشور، به وبسایت سازمان ثبت مراجعه کنید.

  سوالات متداول

  حداقل حقوق پرستاران در عمان چقدر است؟

  به طور کلی تمامی پرستاران در این کشور، حداقل حدود 400 ریال حقوق دریافت می‌کنند؛ اما این حقوق بسته به تجربه کاری و تحصیلات آن‌ها بیشتر می‌شود.

  آیا داشتن مدرک زبان خارجی برای مهاجرت پرستاران به عمان ضروری است؟

  در بین شرایط کار پرستاران در عمان، هیچ موردی درباره ضروری بودن مدرک زبان خارجی برای پرستاران وجود ندارد؛ اما برای آن که بتوانید در این کشور زندگی کنید، حتما باید به زبان‌های خارجی هم مسلط باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  مطالب مرتبط
  فهرست