• اخذ کد اقتصادی امارات متحده عربی

  اخذ کد اقتصادی امارات، گام اول برای راه‌اندازی کسب و کار در امارات متحده عربی و مهم‌ترین پیش نیاز برای انجام فعالیت‌های تجاری در این کشور
  (خدمات ویژه اخذ کد اقتصادی امارات، کاملا تضمینی)

  بالاترین سرعت در ارائه خدمات

  موسسه حقوقی ثبت کیش با بیش از 10 سال سابقه فعالیت، قادرخواهد بود ارائه خدمات خود را همراه با سرعت بالا انجام دهد تا شما عزیزان دغدغه‌ای از نظر زمان نداشته باشید.

  ارائه کلیه خدمات به صورت VIP

  ما برای مشتریان ویژه، خدمات ویژه‌ای نیز قائل هستیم تا شما سروران عزیز، با خیالی آسوده، هرگونه از امورات حقوقی خود را به موسسه ثبت کیش بسپارید.

  همراهی متقاضیان در راه اندازی بیزینس و یا کاریابی

  ما همراه شما هستیم تا در مسیر ثبت شرکت، ثبت برند، سرمایه‌گذاری و … در کشور های مختلف، آسوده‌خاطر باشید و حتی پس از اتمام ارائه خدمات، می‌توانید روی ما حساب کنید.

  اخذ کمترین هزینه در ارائه خدمات

  تجربه بیش از 1500 پرونده موفق، در کنار دریافت کمترین هزینه خدمات، از مهم‌ترین شاخصه‌های مجموعه حقوقی ثبت کیش (اندیشه قرن کیش) است.

  1. خانه
  2. اخذ کد اقتصادی امارات متحده عربی

  موسسه ثبت کیش همراه شما در اخذ کد اقتصادی امارات

  در دنیای امروز، تأسیس یک شرکت و اقامت در کشوری مانند امارات متحده عربی، نیازمند آگاهی و شناخت کامل از روندها و فرآیندهای آن است. امارات با بازار پویا، فرصت‌های تجاری فراوان و سیاست‌های مالیاتی منصفانه از جمله مالیات بر ارزش افزوده (VAT)، یکی از مقاصد محبوب برای ثبت شرکت به شمار می‌رود. در روند تأسیس یک شرکت در امارات، یکی از مراحل اساسی و ضروری اخذ کد اقتصادی امارات است. این کد به عنوان یک شناسه یکتا برای شرکت‌ها عمل می‌کند و مهم‌ترین نقش را در فعالیت‌های تجاری و پرداخت مالیات دارد.

  موسسه حقوقی ثبت کیش (اندیشه قرن کیش) با بیش از 15 سال تجربه، با ارائه بهترین خدمات در کمترین زمان در خدمت هموطنان عزیز در داخل و خارج از ایران  در مسیر اخذ کد اقتصادی امارات خواهد بود.

  با سابقه‌ترین موسسه

  ۱۵ سال سابقه درخشان، اعتبار ماست.

  ثبت شرکت، اخذ اقامت، افتتاح حساب‌های بانکی در معتبر ترین بانک‌های خاورمیانه، ثبت برند و مشاوره در اخذ اعتبارات بانکی در حوزه کشورهای خلیج فارس.

  1

  پرونده موفق

  1

  برند ثبت شده

  1

  مشتری راضی

  1

  تکمیل شده

  در این مطلب مفاهیم مرتبط با ثبت‌نام مالیات بر ارزش افزوده و اخذ کد اقتصادی دبی را بررسی خواهیم کرد تا به شما در درک بهتر فرآیند ثبت شرکت و اقامت در امارات متحده عربی کمک کنیم. همچنین در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر در این زمینه، می‌توانید با کارشناسان ثبت کیش در تماس باشید.

  مشاوره رایگان در موسسه حقوقی ثبت کیش

  اولین مرحله برای راه‌اندازی کسب‌وکار در امارات، اخذ کد اقتصادی امارات متحده عربی است؛ جهت مشاوره و دریافت تضمینی کد اقتصادی امارات همین حالا با ما تماس بگیرید

  اهمیت مالیات بر ارزش افزوده (VAT) در امارات

  مالیات بر ارزش افزوده (VAT) در امارات متحده یکی از جدیدترین سیستم‌های مالیاتی است که در سال ۲۰۱۸ به صورت رسمی به اجرا درآمد. VAT یک نوع مالیات مستقیم بر مصرف کالاها و خدمات است که به صورت مرحله‌ای در زنجیره تأمین و توزیع افزوده می‌شود.

  در امارات، نرخ مالیات بر ارزش افزوده (VAT) به طور کلی ۵ درصد است. برخی از کالاها و خدمات مشمول این مالیات می‌شوند که مصرف‌کننده در هنگام خرید و یا استفاده از آن‌ها باید مالیات مربوطه را پرداخت کند. در امارات متحده عربی هیئت مالیات مرکزی امارات (Federal Tax Authority) بر مالیات بر ارزش افزوده (VAT) نظارت می‌کند. هدف اصلی از اجرای این سیستم مالیاتی، تنظیم منابع مالی دولت و ایجاد یک منبع پایدار از درآمد مالیاتی برای پشتیبانی از خدمات عمومی و توسعه زیرساخت‌ها است.

  هر شرکت یا کسب و کاری که در امارات تراکنش و فروش دارد، می‌بایست مطابق با قوانین مالیات بر ارزش افزوده، جهت اخذ کد اقتصادی امارات ثبت‌نام کرده، این مالیات را به نام دولت جمع‌آوری و پس از آن به دولت پرداخت کند. در ادامه بررسی خواهیم کرد که مزایا اخذ کد اقتصادی امارات چیست و چگونه می‌توان این فرآیند را با موفقیت پشت سر گذاشت.

  مزایا اخذ کد اقتصادی امارات

  مزایای اخذ کد اقتصادی امارات

  اخذ کد اقتصادی دبی نه تنها یک الزام حقوقی است بلکه مزایای مهمی نیز برای افراد و شرکت‌ها به همراه دارد. این مزایا عبارتند از:

  • شرکت در فعالیت‌های تجاری: اخذ کد اقتصادی امارات امکان شرکت در فعالیت‌های تجاری را فراهم می‌کند و به افراد و کسب و کارها اجازه می‌دهد از فرصت‌های موجود در بازار امارات بهره‌مند شوند. این امر به ویژه برای شرکت‌هایی که به دنبال گسترش و توسعه فعالیت‌های خود در این بازار هستند، حیاتی است.
  • مطالبه مالیات بر ارزش افزوده: با ثبت‌نام VAT، افراد و شرکت‌ها می‌توانند مالیات بر ارزش افزوده مرتبط با کسب و کار خود را مطالبه کرده و از این طریق جریان نقدی و درآمد خود را بهبود بخشند. این موضوع می‌تواند به بهبود شرایط مالی کسب و کار کمک کرده و سود آن‌ها را افزایش دهد.
  • افزایش اعتبار و اعتماد: ثبت‌نام جهت اخذ کد اقتصادی امارات باعث افزایش اعتبار و اعتماد در نگاه شرکا و مشتریان می‌شود. این اقدام نشان می‌دهد که کسب و کار یا فرد به رسمیت شناخته شده است و از قوانین مالیاتی پیروی می‌کند که می‌تواند باعث افزایش اعتماد افراد مختلف در رابطه با آن‌ها شود.

  مشاوره رایگان در موسسه حقوقی ثبت کیش

  اولین مرحله برای راه‌اندازی کسب‌وکار در امارات، اخذ کد اقتصادی امارات متحده عربی است؛ جهت مشاوره و دریافت تضمینی کد اقتصادی امارات همین حالا با ما تماس بگیرید

  چه کسانی به اخذ کد اقتصادی امارات نیاز دارند؟

  کد اقتصادی امارات مناسب چه کسانی است؟

  به طور کلی، ثبت‌نام جهت اخذ کد اقتصادی دبی و مالیات بر ارزش افزوده برای شرکت‌های جدید اختیاری است. با این حال، این روند ممکن است تحت برخی شرایط خاص مانند موارد زیر، اجباری شود:

  • اشخاص حقیقی و شرکت‌هایی که کالاهای مشمول مالیات بر ارزش افزوده را در دبی تولید می‌کنند
  • اشخاص حقیقی و حقوقی واردکننده کالاهای مشمول مالیات بر ارزش افزوده در دبی
  • شرکت‌های خارجی فروش کالاها و خدمات مشمول مالیات بر ارزش افزوده در دبی
  • هر صاحب کسب و کاری که درآمد سالانه بیشتر از مقدار مشخصی (۱۵۰ میلیون درهم) داشته باشد

  لازم به ذکر است که همه شرکت‌های عرضه‌کننده کالا و خدمات باید شرایط اخذ کد اقتصادی امارات را داشته باشند، اما خدمات خاصی مانند خدمات بهداشتی و آموزشی، خدمات مالی، بیمه، فروش و اجاره املاک مسکونی و حمل و نقل عمومی داخلی دارای نرخ صفر یا معاف از این مالیات هستند. از اصلی‌ترین مزایا اخذ کد اقتصادی امارات می‌توان به این موضوع اشاره کرد که پس از تسلیم اظهارنامه مالیاتی می‌توان مبلغ پرداختی از محل اخذ مالیات جدید را به شرکت‌های مربوطه مسترد کرد.

  کد اقتصادی شخصی امارات

  کد اقتصادی شخصی امارات

  در دبی، مفهوم کد اقتصادی اغلب به شرکت‌ها و سازمان‌ها ارتباط دارد و به عنوان یک شناسه حقوقی برای افراد استفاده نمی‌شود. با این وجود، در صورت تمایل به تأسیس یک شرکت یا کسب و کار شخصی در این شهر، می‌توانید برای آن اقدام به ثبت‌نام و دریافت کد اقتصادی کنید.

  برای این منظور، می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت دائرة الاقتصاد الرقمي در دبی و انجام مراحل مورد نیاز، کد اقتصادی مرتبط با شرکت یا کسب و کار شخصی خود را دریافت کنید. هزینه‌های مربوط به ثبت‌نام و دریافت کد اقتصادی بسته به نوع فعالیت کسب و کار و مراحل ثبت‌نام متفاوت است.

  مراحل اخذ کد اقتصادی دبی چیست؟

  قبل از هر چیز توجه داشته باشید که پس از ثبت شرکت در دبی، کد اقتصادی به طور خودکار به شما اعطا خواهد شد. از آنجا که ثبت شرکت در امارات روند پیچیده‌ای است، توصیه می‌شود آن را به یک شرکت متخصص و باتجربه مانند ثبت کیش بسپارید. کارشناسان ثبت کیش با سال‌ها تجربه در زمینه ثبت شرکت در امارات و دبی، می‌توانند این فرآیند را در کوتاه‌ترین زمان برای شما انجام دهند. فرآیند اخذ کد اقتصادی دبی شامل مراحل زیر می‌شود:‌

  1. ثبت‌نام شرکت: ابتدا باید به دفتر رسمی دائرة الاقتصاد الرقمي در دبی مراجعه کرده و شرکت خود را ثبت‌نام کنید. برای این منظور، فرم ثبت‌نام شرکت را تکمیل و مدارک مورد نیاز را آماده کنید که شامل اسم شرکت، نوع فعالیت، نوع سهام و سایر جزئیات مدیریتی می‌شود.
  2. پرداخت هزینه: پس از ثبت‌نام، شما باید هزینه ثبت‌نام و اخذ کد اقتصادی امارات را پرداخت کنید. هزینه این فرآیند بسته به نوع شرکت و تعداد سهامداران متفاوت است.
  3. ارائه مدارک: پس از پرداخت هزینه، مدارک مربوط به شرکت خود را به دفتر دائرة الاقتصاد الرقمي در دبی ارائه دهید. این مدارک شامل اسناد و روابط سهامداران، کارت ملی سهامداران و اطلاعات تماس شرکت می‌شود.
  4. دریافت کد اقتصادی: پس از ارائه مدارک، باید منتظر اخذ کد اقتصادی شرکت خود باشید. معمولاً این فرآیند حداکثر چند روز زمان می‌برد. پس از دریافت کد اقتصادی شرکت، شما می‌توانید از خدمات دیگری مانند دریافت لایسنس تجاری، اخذ ویزا برای کارکنان و انجام معاملات تجاری در دبی بهره‌مند شوید.

   

  مراحل اخذ کد اقتصادی دبی

  ✔ پرداخت هزینه

  ✔ ثبت‌نام شرکت

  ✔ دریافت کد اقتصادی

  ✔ ارائه مدارک

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ کد اقتصادی امارات

  مدارک مورد نیاز برای اخذ کد اقتصادی امارات

  برای اخذ کد اقتصادی دبی، شما نیازمند ارائه مدارک و اسناد رسمی مخصوصی هستید که نوع شرکت، تعداد سهامداران و سایر اطلاعات لازم را نشان دهند. در ادامه، مدارک لازم و شرایط اخذ کد اقتصادی امارات را معرفی خواهیم کرد:

  شرکت فردی

  • کپی شناسنامه یا پاسپورت صاحب کسب و کار
  • اسم شرکت و آدرس محل کار
  • تأییدیه برای محل کار

  شرکت مسئولیت محدود

  • کپی شناسنامه یا پاسپورت تمامی سهامداران
  • سند تأییدیه شرکت و تأییدیه محل کار
  • کپی جواز شرکت

   

  مدارک لازم برای شرکت مسئولیت محدود

  مدارک لازم برای شرکت فردی

  کپی شناسنامه یا پاسپورت تمامی سهامداران

  کپی شناسنامه یا پاسپورت صاحب کسب و کار

  سند تأییدیه شرکت و تأییدیه محل کار

  اسم شرکت و آدرس محل کار

  کپی جواز شرکت

  تأییدیه برای محل کار

  شرکت سهامی خاص

  • کپی شناسنامه یا پاسپورت تمامی سهامداران
  • سند تأییدیه شرکت و تأییدیه محل کار
  • کپی جواز شرکت
  • سند تأیید سهامداران و سهام آن‌ها

  شرکت سهامی عام

  • کپی شناسنامه یا پاسپورت تمامی سهامداران
  • سند تأییدیه شرکت و تأییدیه محل کار
  • کپی از جواز شرکت
  • سند برای تأیید سهامداران و سهام آن‌ها
  • برنامه کار و بودجه سالانه

  علاوه بر موارد بالا، بسته به نوع شرکت و شرایط مختلف، ممکن است جهت اخذ کد اقتصادی امارات مدارک دیگری نیز لازم باشد؛ بنابراین، بهتر است برای کسب اطلاعات دقیق‌تر و راهنمایی کامل با کارشناسان ثبت کیش تماس حاصل فرمایید.

  مشاوره رایگان در موسسه حقوقی ثبت کیش

  اولین مرحله برای راه‌اندازی کسب‌وکار در امارات، اخذ کد اقتصادی امارات متحده عربی است؛ جهت مشاوره و دریافت تضمینی کد اقتصادی امارات همین حالا با ما تماس بگیرید

  هزینه اخذ کد اقتصادی امارات

  هزینه اخذ کد اقتصادی امارات

  هزینه‌های ثبت‌نام و اخذ کد اقتصادی دبی بسته به نوع شرکت و تعداد سهامداران متفاوت است. در ادامه هزینه‌های ثبت‌نام و اخذ کد اقتصادی شرکت‌ها در دبی را آورده‌ایم:

  • شرکت فردی: تقریباً ۱۰ هزار درهم
  • شرکت مسئولیت محدود (LLC): تقریباً ۱۵ هزار درهم
  • شرکت سهامی عام (PJSC): تقریباً ۵۰ هزار درهم
  • شرکت سهامی خاص (PSC): تقریباً ۵۰ هزار درهم

  همچنین، برای بعضی از این شرکت‌ها نیاز به پرداخت سپرده نقدی نیز وجود دارد که مبلغ آن بسته به نوع شرکت و سرمایه آن متغیر است. معمولاً هزینه سپرده نقدی بین ۳ هزار تا ۵۰ هزار درهم خواهد بود. لازم به ذکر است که هزینه‌های ثبت‌نام و اخذ کد اقتصادی امارات امکان دارد در آینده تغییر کند و جهت اطمینان از صحت آن‌ها توصیه می‌شود قبل از اقدام برای اخذ کد اقتصادی، با کارشناسان ثبت کیش در این زمینه مشورت کنید.

  ثبت شرکت در دبی و اخذ کد اقتصادی چقدر زمان می‌برد؟

  مدت زمان مورد نیاز برای ثبت شرکت و اخذ کد اقتصادی دبی به عوامل گوناگونی مانند نوع شرکت، مدارک مورد نیاز و روش پرداخت هزینه‌های مرتبط با ثبت شرکت و کد اقتصادی بستگی دارد؛ اما به طور کلی، این فرایند ممکن است بین یک تا سه هفته یا حتی بیشتر نیز طول بکشد.

  اگر می‌خواهید به ثبت شرکت در دبی بپردازید، برای شروع باید مراحل و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت را تکمیل کرده و سپس به دفتر ثبت شرکت مربوطه در دبی مراجعه کنید. پس از بررسی و تأیید مدارک، شرکت شما در سازمان مربوطه در دبی برای التزامات مالی ثبت و کد اقتصادی شرکت شما صادر خواهد شد. اخذ کد اقتصادی امارات معمولاً حدود یک تا دو هفته زمان می‌برد، با این حال ممکن است به دلیل شرایط خاص مربوط به شرکت، زمان بیشتری نیاز باشد.

  به طور کلی توصیه می‌شود با یک شرکت معتبر مانند ثبت کیش در این زمینه مشورت کنید تا با مدارک مورد نیاز و شرایط اخذ کد اقتصادی امارات و ثبت شرکت در این کشور بیشتر آشنا شوید.

  سخن پایانی

  کد اقتصادی در امارات متحده عربی یک شناسه یکتا است که به شرکت‌ها و تاجران در این کشور اعطا می‌شود. این کد، جزو مراحل ثبت شرکت و شروع فعالیت‌های تجاری در امارات است. اخذ کد اقتصادی امارات به کسب و کارها کمک می‌کند تا در بازار امارات حضور داشته و به صورت قانونی فعالیت خود را آغاز کنند. این کد موجب ایجاد اعتماد بین شرکا و مشتریان می‌شود و مالیات بر ارزش افزوده (VAT) را برای کسب و کارها فراهم می‌کند.

  مدت زمان دریافت کد اقتصادی بستگی به نوع شرکت و شرایط مربوطه دارد و معمولاً تا دو هفته می‌تواند طول بکشد. در صورت نیاز به اخذ کد اقتصادی دبی، توصیه می‌شود این فرآیند را به یک شرکت متخصص و باتجربه در این زمینه مانند ثبت کیش بسپارید تا در کوتاه‌ترین زمان و به بهترین شکل ممکن انجام شود.

  سوالات متداول در زمینه اخذ کد اقتصادی امارات

  مشاوره رایگان

  فرم دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ثبت کیش

  این فیلد برای هدف اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  مشاوره رایگان در موسسه حقوقی ثبت کیش

  اولین مرحله برای راه‌اندازی کسب‌وکار در امارات، اخذ کد اقتصادی امارات متحده عربی است؛ جهت مشاوره و دریافت تضمینی کد اقتصادی امارات همین حالا با ما تماس بگیرید

  برخی از پرونده های موفق

  اعتماد شما اعتبار ماست

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۵ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست