• شغل مامایی یکی از پرطرفدارترین شغل‌هایی است که در حوزه پزشکی در تمامی نقاط جهان به آن نیاز دارند؛ از همین رو طبیعی است که شرایط کار مامایی در عمان هم مناسب باشد. شاید با خود بگویید که اصلا چرا باید افراد در رشته مامایی به عمان سفر کنند؟

  قبل‌تر از اینه‌ها کشور عمان، جزو کشورهای خیلی پیشرفته در زمینه‌های مختلف نبود و بیشتر در زمینه ماهیگیری فعالیت می‌کرد؛ اما چند سالی است که این کشور از هر نظر به پیشرفت‌های قابل توجهی دست پیدا کرده است.

  همین موضوع باعث مهاجرت کاری ماما به عمان شده است. اگر شما هم به دنبال شرایط کار مامایی در عمان هستید، این مقاله از وبسایت سازمان ثبت را مطالعه کنید.

  چرا باید از طریق مامایی به عمان مهاجر کنیم؟

  به طور کلی افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند، بیشتر باید از طریق توانایی‌های مخصوص به خود برای این موضوع اقدام کنند. اقامت در عمان از طریق مامایی، کار افراد متخصص مامایی را برای ادامه زندگی راحت‌تر می‌کند؛ چرا که علاوه بر استفاده از امکانات داخلی عمان، آن‌ها آینده کاری خود را هم با این نوع اقامت تضمین می‌کنند.

  اما شاید با خود فکر کنید که اصلا چرا باید از طریق مامایی به عمان مهاجرت کنید؟ قطعا این اقامت مزایایی دارد که افراد را به این کار ترغیب می‌کنند.

  شما با  مهاجرت کاری به عمان می‌توانید یک یا دو بار به صورت رایگان به ایران سفر کنید. همچنین یکی از ویژگی‌های مثبت مامایی در این کشور، داشتن سرویس رفت و برگشت بدون پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای است.

  از طرفی در عمان برای شما مبلغ خاصی را برای استفاده از امکانات رفاهی این کشور در نظر گرفته می‌شود. همچنین بر خلاف برخی دیگر از کشورها، دیگر نیازی به پرداخت مالیات بر درآمد ندارید؛ اما باید هزینه کمی را برای بیمه پرداخت کنید.

  یکی دیگر از مزایای مهاجرت ماما به عمان، بهره‌مندی از بیمه پزشکی رایگان برای خود و خانواده است. بنابراین شما با پرداخت مبلغ کمی، هزینه‌های سنگین درمانی را هم پرداخت می‌کنید.

  از طرفی جدای از امتیازات مثبتی که کشور عمان برای ماما در نظر گرفته است، زندگی در کشوری بدون جرم و جنایت و زیبا را هم تجربه خواهید کرد.

  شرایط کار مامایی در عمان چگونه است؟

  به طور کلی هر کسی که از طریق حرفه یا رشته‌های پزشکی اقدام به اخذ اقامت در عمان می‌کنند، باید این سه مرحله زیر را طی کنند؛ از همین رو به معرفی هر کدام از آن‌ها می‌پردازیم:

  1.آزمون پرومتریک

  این آزمون یکی از مهمترین راه‌ها برای سنجش اطلاعات پزشکان و افراد در این حوزه است که در بسیاری از کشورهای برگزار می‌شود. این آزمون حدود 100 سوال است و در مدت دو ساعت انجام می‌گردد. در صورتی که شما بیشتر از 50 درصد از این سوالات را پاسخ صحیح بدهید، می‌توانید شانس حضور در عمان از این راه را داشته باشید.

  توجه کنید که این آزمون تنها سه بار در سال برای هر فرد انجام می‌گیرد؛ از همین رو بهتر است که اطلاعات خود را صورت مدام به‌روزرسانی کنید. لازم به ذکر است که این آزمون به زبان انگلیسی انجام می‌شود و کشور ایران، قادر به برگزاری آن نیست.

  2. دیتافلو

  اخذ تاییدیه دیتافلو، یکی از اقدامات اساسی برای مهاجرت به عمان است. تمامی افرادی که قصد زندگی در این کشور را دارند، باید در ابتدا این تاییدیه را از مقامات مربوطه خود دریافت کنند. دیتافلو وظیفه بررسی و تایید تمامی مدارک تخصصی پزشکان مانند تجربه کاری و اعتبارنامه‌های پزشکی آن‌ها را دارد. اگر این تاییدیه به خوبی انجام شود، اجازه مهاجرت به عمان برای فرد صادر می‌شود. توجه کنید که با وجود بررسی‌های دقیق و بسیار جزئی مدارک در دیتافلو، این پروسه حدود 6 ماه زمان می‌برد.

  3. مصاحبه ویوا(Viva)

  پس از تایید غیر حضوری مدارک، نوبت به مصاحبه حضوری و صحبت با فرد متقاضی می‌رسد. این مصاحبه با حضور مقامات مسئول حوزه بهداشت عمان انجام می‌گیرد. به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای این مصاحبه، حتما به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشید.

  اگر شما این مراحل را به خوبی پشت سر گذاشتید، می‌توانید با بیمارستان‌های مختلف در عمان عقد قرارداد کنید؛ چرا که بدون قرارداد با بیمارستان خاصی، نمی‌توانید برای اخذ اقامت در عمان اقدام کنید.

  مدارک لازم برای مهاجرت کاری ماما به عمان چیست؟

  تمامی افراد ماما و کادر پزشکی، برای گذراندن مراحل اداری و پیگیری‌های لازم برای ویزا، باید مدارک زیر را آماده کنند:

  • ترجمه ریز نمرات و دانش‌نامه تحصیلی
  • ترجمه پروانه صلاحیت پزشکی و مدارک مربوط در ایران
  • ترجمه تمامی مدارک تحصیلی از دیپلم تا مدرک کنونی
  • ترجمه شناسنامه و کارت ملی
  • نامه مربوط از طرف سازمان نظام پرستاری
  • گذرنامه و مدارک شناسایی

  آیا با مهاجرت کاری ماما به عمان، امکان ویزای دائمی در این کشور وجود دارد؟

  شاید برای شما این سوال پیش بیاید که آیا ماماها با اخذ اقامت در امارات، می‌توانند تا آخر عمر در این کشور زندگی کنند؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که هر ماما به طور کلی می‌تواند به مدت 5 سال در عمان اقامت داشته باشد؛ اما اگر قصد ادامه زندگی در این کشور را داشته باشند، می‎توانند درخواست اقامت دائم را ارائه دهند. خبر خوب برای ماماها در عمان، امکان دریافت اقامت دائم در این کشور است. این در حالی است که نیروهای کار خارجی در عمان نمی‌توانند اقامت دائم را در این کشور داشته باشند.

  حقوق ماما درعمان چگونه است؟

  میزان حقوق ماما در عمان، بحث مهمی است که اکثر افراد با مهاجرت به این کشور دغدغه آن را دارند. به طور کلی محدوده حقوق ماما در عمان، چیزی حدود 870 تا 2490 ریال است؛ اما این که هر کسی چه مقدار حقوقی را در این بازه دریافت کند، بستگی به موارد مختلفی دارد.

  توجه کنید که میانگین حقوق ماما در عمان، حدود 1540 ریال است. لازم به ذکر است که هر پرستار ماما، هر 21 ماه یکبار، به افزایش حقوق 8 درصدی می‌رسد. در ادامه به عوامل مربوط به تعیین میزان حقوق ماما در عمان می‌پردازیم:

  1.میزان سابقه

  تجربه و سابقه کاری افراد، نقش مهمی در میزان حقوق آن‌ها دارد. هرچه میزان تجربه بیشتر باشد، حقوق بهتری هم دریافت می‌شود. مثلا تمامی ماماها با کمتر از دو سال تجربه حدود 1000 ریال، بین دو تا پنج سال حدود 1220 ریال و افرادی با تجربه بین 5 تا 10 سال حدود 1740 ریال عمانی حقوق دریافت می‌کنند.

  بر روی ثبت شرکت در عمان کلیک کنید تا در این باره اطلاعات بیشتری کسب کنید.

  همچنین اگر ماما بین ده تا پانزده سال فعالیت کرده باشد، حدود 2030 ریال و برای افراد با تجربه 15 تا 20 سال، 2230 ریال است. توجه کنید که سقف حقوق ماما پرستار در عمان، تا همان 2490 ریال هم می‌رسد.

  2. میزان تحصیلات

  میزان تحصیلات هم نقش مهمی در تعیین میزان حقوق ماما در عمان دارد. بر طبق آمارهای رسمی، میزان حقوق ماما با تحصیلات لیسانس چیزی حدود 1130 ریال است. همچنین فرد با مدرک کارشناسی ارشد، 2180 ریال دریافت می‌کند. بنابراین اگر به دنبال حقوق بیش‌تر در این کشور هستید، بهتر است که تحصیلات خود را ادامه دهید.

  برای مهاجرت کاری ماما به عمان از چه طریق اقدام کنیم؟

  تا این جای مقاله درباره شرایط کار مامایی در عمان و مزایای زندگی در این کشور نکات مهمی را ارائه کردیم. تمامی این مراحلی که برای اخذ اقامت عمان باید طی کنید، حتما نیاز به تخصص و دانش در این زمینه دارد؛ چرا که قطعا شما بدون دانستن قوانین و شرایط کار مامایی در عمان، موفق به اخذ اقامت نمی‌شوید.

  از طرفی با توجه به مشغله‌های کاری در شغل مامایی، اگر فرصت انجام این مراحل را ندارید، کافی است که کار خود را به ثبت کیش بسپارید. این موسسه دارای افراد متخصص در این زمینه است که به شما در مهاجرت کاری ماما به عمان کمک بزرگی می‌کند.

  جان کلام بررسی شرایط کار مامایی در عمان

  مهاجرت ماما با عمان، یکی از امتیازهای مثبت برای اقامت در این کشور زیبا و پیشرفته است. اگر بخواهید از این روش به عمان مهاجرت کنید، باید در ابتدا شرایط کار مامایی در عمان را بدانید. از همین رو ما در این مقاله، موارد مهم در این باره را به شما ارائه کردیم. شما می‌توانید در صورت تمایل به مهاجرت کاری ماما به عمان، به وب‌سایت سازمان ثبت مراجعه کنید.

  سوالات متداول

  آیا برای مهاجرت ماما به عمان باید حتما مدارک زبان خارجی داشته باشیم؟

  در بین شرایط کار مامایی در عمان، وجود مدرک زبان خارجی ضروری نیست؛ اما برای آن که بتوانید در این کشور زندگی کنید، بهتر است که به زبان عربی و انگلیسی مسلط شوید.

  هزینه مهاجرت ماما به عمان چقدر است؟

  با توجه به ضروری بودن آزمون‌های مربوط به مهاجرت، هزینه اقامت در عمان تقریبا زیاد است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  مطالب مرتبط
  فهرست