مهاجرت دندانپزشکان به عمان
 • مهاجرت به عمان شما را به گوشه‌ای کمتر شناخته‌شده از خاورمیانه می‌برد. برخلاف امارات متحده عربی، شاید عمان کمتر شناخته‌شده باشد؛ اما در سال‌های اخیر به ‌عنوان یک مقصد برتر برای مهاجرت به محبوبیت زیادی دست پیدا کرده است. مهاجرت دندانپزشکان به عمان هم در سال‌های اخیر پرطرفدار شده و تعداد زیادی از متخصصان این قشر عمان را به‌ عنوان محل کار و زندگی انتخاب می‌کنند.

  مزایای مهاجرت دندانپزشکان به عمان فقط مربوط به سطح زندگی و رفاه بهتر نیست و درآمد و شرایط کار دندانپزشکان در عمان نیز یکی از جاذبه‌های اصلی آن برای جذب چنین متخصصانی خواهد بود. در ادامه این مطلب از وبلاگ ثبت کیش هر آنچه باید راجع به این موضوع بدانید را بررسی کرده‌ایم.

  موقعیت مکانی و شناخت بیشتر عمان

  مهم‌ترین مزایای مهاجرت دندانپزشکان به عمان چیست؟

  با رفتن به عمان، به گوشه جنوب شرقی شبه‌جزیره عربستان، بین یمن و امارات نقل ‌مکان خواهید کرد. این کشور همچنین مرز داخلی با عربستان سعودی دارد، جایی در تپه‌های شنی روب الخالی که بزرگ‌ترین بیابان شنی در جهان است. مساحت عمان تقریباً برابر با لهستان یا ایالت کانزاس ایالات‌متحده است. این کشور به چهار استان (محافظه) و پنج منطقه (منطقات) تقسیم می‌شود که از 61 ناحیه (ولایت) تشکیل شده است. بیشتر مهاجران در پایتخت مسقط مستقر می‌شوند. علاوه بر این، مهاجران زیادی در صلاله، جنوبی‌ترین استان این کشور اقامت دارند.

  جهت دریافت اطلاعات درباره ثبت شرکت در عمان روی لینک روبرو کلیک کنید: ثبت شرکت در عمان

  از آنجایی ‌که بخش بزرگی از عمان از بیابان تشکیل شده، جمعیت آن نسبتاً کم است و بیشتر گرایش به سمت شهرنشینی دارند. حدود 4.6 میلیون نفر در این کشور زندگی می‌کنند و تخمین زده می‌شود که 45٪ از ساکنان آن خارجی هستند.

  مزایای مهاجرت دندانپزشکان به عمان

  موقعیت مکانی و شناخت بیشتر عمان

  عمان محبوب‌ترین کشور خلیج‌فارس برای زندگی و کار برای مهاجران در نظر گرفته می‌شود؛ اما مانند هر مقصد دیگری، زندگی در عمان فراز و نشیب‌های خود را دارد. مهاجران قبل از تصمیم‌گیری باید بدانند آیا این مکان برای آن‌ها مناسب است یا خیر.

  بیشتر بخوانید: زندگی در عمان بهتر است یا دبی؟

  • برای اسکان مشکل خاصی نخواهید داشت

  در مورد درآمد و شرایط کار دندانپزشکان در عمان باید به این نکته اشاره کرد که اگر برای اشتغال وارد عمان شوید و پیشنهاد کاری از مرکزی معتبر داشته باشید، معمولاً محل اقامت برای شما در نظر گرفته می‌شود. برخی از کارفرماها کمک‌هزینه نقدی برای اجاره می‌دهند و اغلب به مهاجران اجازه خواهند داد ملکی را انتخاب کرده و حتی مستقیماً با صاحب‌خانه ارتباط برقرار کنند.

  • امنیت این کشور بسیار بالا است

  یکی از مزایای مهاجرت به عمان این است که کشوری امن با میزان جرم و جنایت پایین به شمار می‌رود؛ بنابراین محیط مناسبی برای تربیت کودکان خردسال است. مهاجران، چه خانواده‌ها و چه زنان مجرد، نباید بیش‌ازحد نگران امنیت شخصی در این کشور باشند.

  • شبکه‌سازی آسان است

  عمان

  اگرچه «عمانی‌سازی» بخش‌های صنعتی خاصی را به روی جویندگان کار مهاجر بسته، اما مزایای مهاجرت دندانپزشکان به عمان این است که یافتن شغل در بخش‌هایی مانند نفت، پزشکی و آموزش نسبتاً آسان خواهد بود. از‌ آنجایی ‌که مسقط یک شهر کوچک است، شبکه‌سازی آسان بوده و به نظر می‌رسد همه یکدیگر را می‌شناسند.

  جهت دریافت اطلاعات درباره اخذ ویزای توریستی روی لینک روبرو کلیک کنید: ویزای توریستی عمان

  • یافتن کمک داخلی آسان است

  پیدا کردن نیروی یدی و خانگی ارزان در عمان، مانند شخصی برای تمیز کردن خانه، حمل خرید از سوپرمارکت یا شستن لباس، کار سختی نیست. خیلی خوب است که در خانه یک دستیار داشته باشید که به شما در امور روزمره کمک کند.

  • خودرو و سوخت ارزان است

  درآمد و شرایط کار دندانپزشکان در عمان قابل ‌توجه است و علاوه بر آن در مقایسه با غرب، سوخت و خودرو در عمان قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ای دارد. حتی شاید برایتان جالب باشد بدانید که در دراز مدت، خرید وسیله نقلیه می‌تواند مقرون‌به‌صرفه‌تر از استفاده از تاکسی باشد.

  • مدارس بین‌المللی خوب در عمان زیاد است

  درآمد و شرایط کار دندانپزشکان در عمان

  استاندارد آموزش در عمان به‌ طور کلی بسیار بالا است و مدارس خصوصی معمولاً دارای امکانات عالی با بسیاری از فعالیت‌های فوق‌برنامه هستند که می‌تواند از مزایای مهاجرت دندانپزشکان به عمان باشد. مدارس بین‌المللی اغلب معلمانی را استخدام می‌کنند که آموزش‌دیده و دارای تجربه تدریس از کشور مربوط هستند. همچنین مهدکودک‌های زیادی برای انتخاب در صورت مهاجرت با خانواده و فرزندان وجود دارد.

  بیشتر بخوانید: اقامت ورزشی در عمان

  • خدمات بهداشتی خوب است

  استاندارد عمومی مراقبت‌های بهداشتی در عمان، هم در بخش دولتی و هم در بخش خصوصی بالا است؛ مانند بسیاری از کشورها، مراقبت‌های بهداشتی خصوصی با کارکنان انگلیسی‌زبان، امکانات بهتر و لیست انتظار کوتاه‌تر ترجیح داده می‌شود.

  • ظرفیت شغلی کشور عمان بالا است

  از دیگر مزایای مهاجرت دندانپزشکان به عمان، بالا بودن ظرفیت شغلی در این کشور است. همچنین باید اشاره کرد درآمد در عمان معاف از مالیات و حقوق پرداختی نیز بسیار بالا خواهد بود. همین امر سبب مهاجرت افراد زیادی به این کشور به‌خصوص در حیطه بهداشت و درمان شده است. همچنین نرخ بیکاری حدود 3 درصد بوده و برای همین یافتن کار چندان سخت نیست.

  چطور باید به‌ عنوان دندانپزشک به عمان مهاجرت کرد؟

  چطور باید به‌ عنوان دندانپزشک به عمان مهاجرت کرد؟

  بعد از بررسی مزایای مهاجرت دندانپزشکان به عمان نوبت به مراحل انجام این کار می‌رسد. مهاجرت دندانپزشکان به کشور عمان روند چندان پیچیده‌ای نیست؛ اما شما باید یک سری مراحل را به درستی رعایت کرده و با اطمینان از تجربه و دانش کافی در این زمینه اقدام کنید. همچنین باید مراحل زیر را برای مهاجرت طی کنید:

  • گام نخست یک رزومه قوی نوشته و آن را ترجمه کنید. موسسات مهاجرتی مطمئن و کاربلد با مشاوران حرفه‌ای چون ثبت کیش در این مرحله و دیگر اقدامات لازم برای مهاجرت به عمان کمکتان خواهند کرد.
  • بعد از ارسال رزومه به کارفرماهای مختلف در صورت تأیید برای مصاحبه دعوت خواهید شد و اگر نظر کارفرما جلب شود پیشنهاد شغلی دریافت می‌کنید.
  • در نهایت پیشنهاد شغلی به همراه قرارداد و سایر مدارک لازم را برای گرفتن ویزا به سفارت‌خانه عمان ارسال کرده و منتظر دریافت ویزا می‌مانید.

  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت دندانپزشکان به کشور عمان

  اگر با بررسی مزایای مهاجرت دندانپزشکان به عمان در تصمیم خود مصمم هستید، مهم‌ترین مرحله اثبات توانایی و ارائه مدارک تحصیلی است. برای این کار باید ابتدا مدرک خود را معادل‌سازی کنید که با شرکت در آزمون پرومتریک این امر برای شما امکان‌پذیر خواهد بود. همچنین داشتن پیشنهاد شغلی و یک قرارداد کاری امضا شده توسط کارفرما هم برای شروع روند مهاجرت ضروری است. علاوه بر این موارد مدارک زیر نیز لازم است:

  • پاسپورت دارای حداقل 6 ماه اعتبار یا بیشتر
  • اصل و کپی از مدارک هویتی مهمی چون شناسنامه و کارت ملی
  • ترجمه مدارک تحصیلی
  • ترجمه سوابق شغلی
  • گواهی سلامت فردی
  • نامه تمکن مالی

  درآمد و شرایط کار دندانپزشکان در عمان

  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت دندانپزشکان به کشور عمان

  یکی از مهم‌ترین دلایل و مزایای مهاجرت دندانپزشکان به کشور عمان، حقوق بالای دریافتی در آن است. البته باید به این نکته مهم اشاره کرد که میزان درآمد و شرایط دندانپزشکان به عوامل متعددی چون تجربه افراد، میزان مهارت، تخصص و در نهایت موقعیت مکانی آن‌ها ارتباط دارد. در کل میانگین حقوق و درآمد دندانپزشکان در کشور عمان را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

  میانگین درآمد 3960 OMR
  کمترین میزان درآمد 1940 OMR
  بیشترین میزان درآمد OMR 6180

  در ادامه باید اشاره کرد که با توجه به اینکه برای درآمد در این کشور مالیاتی وجود ندارد، مبلغی از حقوق نهایی کسر نمی‌شود. همچنین هرچقدر تجربه و مهارت فرد در زمینه دندانپزشکی بیشتر باشد، درآمد و شرایط کار دندانپزشکان در عمان بهتر خواهد شد.

  سخن پایانی

  مزایای مهاجرت دندانپزشکان به عمان

  کیفیت زندگی در عمان طی سال‌ها به‌ طور پیوسته در حال افزایش بوده است و مهاجران به‌ ویژه از نظر امنیت شخصی و شغلی از زندگی در این کشور راضی هستند. همچنین باید اشاره کرد که مسقط پایتخت این کشور در بررسی کیفیت زندگی 230 شهر در بین 30 شهر برتر قرار دارد. چنین نکات مهمی در کنار نبود مالیات برای درآمد باعث مهاجرت دندانپزشکان به عمان شده است. در واقع درآمد و شرایط کار دندانپزشکان در عمان در کنار مهاجرپذیر بودن این کشور از دلایلی است که می‌تواند شما را در تصمیم خود برای مهاجرت به عمان مصمم کند. در صورتی ‌که تصمیم قطعی خود را به‌ عنوان یک دندانپزشک برای مهاجرت به کشور عمان گرفته‌اید، اندیشه قرن در تمامی مراحل به شما کمک خواهد کرد. همچنین می‌توانید در صورت نیاز به مشاوره بیشتر با این موسسه در تماس باشید.

  سوالات متداول

  مهم‌ترین مزایای مهاجرت دندانپزشکان به عمان چیست؟

  امکانات رفاهی و آموزشی، امنیت بالا، نرخ بیکاری کم و خدمات درمانی مناسب از مزایای مهاجرت به این کشور محسوب می‌شود؛ اما مهم‌ترین نکته تعلق نگرفتن مالیات برای درآمد است.

  چه مدارکی برای مهاجرت یک دندانپزشک به عمان نیاز است؟

  ترجمه مدرک تحصیلی و شغلی، قرارداد با کارفرما، پاسپورت دارای حداقل 6 ماه اعتبار، اصل و کپی از مدارک هویتی مهمی چون شناسنامه و کارت ملی، گواهی سلامت فردی و نامه تمکن مالی مدارک مورد نیاز برای این کار است.

  هنگام مهاجرت برای معادل‌سازی مدرک دندانپزشکی باید چه کرد؟

  برای مهاجرت به این کشور باید ابتدا مدرک خود را معادل‌سازی کنید که با شرکت در آزمون پرومتریک این امر برای شما امکان‌پذیر خواهد بود.

  مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  مطالب مرتبط
  فهرست