• قطعا زندگی در عمان با وجود زیبایی‌های گردشگری و اقتصاد قوی، یکی از گزینه‌های ایده‌آل برای زندگی محسوب می‌شود؛ اما مسئله این جا است که هزینه‌های زندگی در عمان چگونه است؟ آیا شرایط زندگی در عمان برای ایرانیان از لحاظ مالی برقرار است؟

  قطعا اگر می‌خواهید عمان را برای ادامه زندگی خود انتخاب کنید، باید در ابتدا لیست کامل هزینه های زندگی در عمان را بررسی کنید؛ چرا که بدون آگاهی از میانگین هزینه زندگی در عمان، قطعا نمی‌توانید مدت زیادی را در این کشور اقامت داشته باشید. از همین رو ما در این مقاله از ثبت کیش، لیست مخارج زندگی در عمان را به شما معرفی می‌کنیم.

  شرایط زندگی در عمان برای ایرانیان

  شرایط زندگی در عمان برای ایرانیان یکی از موارد مهم برای مهاجرات به این کشور است. به طور کلی حدود 2 میلیون نفر در این کشور به عنوان مهاجر زندگی می‌کنند که در بین جمعیت 4.5 میلیونی عمان، تعداد قابل توجهی محسوب می‌شود. بسیاری از ایرانیانی که عمان را برای زندگی انتخاب می‌کنند، دلایل مختلفی از جمله بالا بودن میزان درآمد، بالا بودن ارزش واحد پول، عدم نیاز به پرداخت مالیات، همسایه بودن عمان با ایران و فرهنگ‌های مشابه را دارند.

  از طرفی وجود جاذبه‌های گردشگری مختلف در شهرهای عمان هم سبب جذب مهاجران به عمان می‌شود. البته ناگفته نماند که جذب نیرو در عمان بسیار آسان‌تر از کشورهای دیگر انجام می‌شود؛ از همین رو برای کسانی که تخصص خاصی دارند، موقعیت‌های شغلی خوبی پیدا می‌شود.

  هزینه های زندگی در عمان

  با وجود شرایط زندگی در عمان برای ایرانیان، قطعا افراد زیادی جذب این کشور می‌شوند؛ اما باید بدانید که شما از هر طریقی به عمان مهاجرت کنید، باید در نهایت هزینه های زندگی در عمان را بپردازید. بنابراین ما لیست کامل هزینه های زندگی در عمان را در ادامه نام می‌بریم:

  1.هزینه خورد و خوراک در عمان

  قطعا هزینه خورد و خوراک در عمان یکی از مهمترین مخارجی است که تمامی افراد باید به آن توجه کنند. به طور کلی در عمان هم مانند ایران هزینه‌های خورد و خوراک بر اساس سطح درآمد خانواده‌ها، نوع زندگی، تعداد افراد و شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه تعیین می‌شود. مثلا کسی که در ایران زندگی مرفهی داشته است، قطعا هزینه بیشتری برای خورد و خوراک در عمان پرداخت کند.

  از طرفی قطعا مهاجران از کشورهای مختلف هم شرایط یکسانی با یکدیگر ندارند؛ مثلا کسی که از اروپا به عمان مهاجرت می‌کند، نسبت به ایرانیان، بهتر برای خورد و خوراک هزینه می‌دهد. به طور کلی هزینه خورد و خوراک در عمان برای مواد غذایی مهم به شرح زیر است:

  • هزینه خرید یک لیتر شیر حدود 1.70 ریال
  • هزینه خرید یک کیلوگرم پنیر حدود 6.70 ریال
  • هزینه خرید یک قرص نان در سوپر مارکت‌های عمان 0.41 ریال
  • هزینه خرید آب 0.23 ریال
  • هزینه خرید سیگار مارلبورو 2.20 ریال
  • هزینه خرید یک کیلوگرم سینه مرغ 2 ریال
  • هزینه خرید سیب و پرتقال، بین 0.70 تا 0.90 ریال
  • هزینه خرید برنج سفید حدودا 0.75 ریال
  • هزینه خرید گوشت گاو 3.20 ریال

  2. هزینه اجاره مسکن در عمان

  اصولا ایرانیان با مهاجرت به عمان، توانایی خرید خانه را به طور اختصاصی ندارند؛ از همین رو باید به فکر اجاره مسکن در این کشور باشند. البته ناگفته نماند که همین حالا هم خیلی از افراد به فکر خرید خانه در عمان هستند.

  باید بدانید که اگر قصد اجاره منزل در عمان را دارید، باید به فکر پرداخت هزینه سالانه آن هم باشید؛ چرا که قانون این کشور برای اجاره منزل، به صورت سالانه است. هزینه اجاره مسکن در عمان بر اساس متراژ خانه و موقعیت مکانی آن تعیین می‌شود؛ اما به طور کلی متوسط این هزینه‌ها به شرح زیر است:

  • اجاره بهای آپارتمان تک خوابه در عمان، حدودا 750 تا 1000 ریال 
  • اجاره بهای آپارتمان دو خوابه بین 1000 تا 1500 ریال
  • اجاره بهای آپارتمان سه خوابه بین 1500 تا 18000 ریال
  • اجاره بهای آپارتمان‌های ویلایی  از 1800 تا 2600 ریال

  البته توجه داشته باشید که این اعداد، بر اساس آمارهای جدول هزینه زندگی در عمان تعیین می‌شود. بنابراین ممکن است که در طول زمان و با تغییر ارزش پولی این کشور، هزینه اجاره مسکن در عمان هم دچار تغییر شوند. 

  3. هزینه تحصیل در عمان

  یکی از مواردی که ممکن است مهاجران ایرانی را دچار چالش کند، هزینه تحصیل در عمان است؛ چرا که این افراد باید مبلغ جداگانه‌ای را برای هزینه تحصیل فرزندان خود در نظر بگیرند. به طور ساده، هزینه تحصیل در عمان برای مدرسه‌های بین‌المللی، مبلغ زیادی است که با مدرسه‌های اروپایی مطابقت دارد.

  هزینه تحصیل در عمان برای مدرسه‌های خصوصی و بین‌المللی، سالیانه حدود 4000 تا 10000 یورو است یا 1800 ریال در سال است که این مبلغ، هزینه قابل توجهی برای افراد محسوب می‌شود. بنابراین بهتر است که قبل از مهاجرت، هزینه‌های تحصیل را هم در این کشور بررسی کنید.

  4. هزینه رستوران در عمان

  اصولا اکثر افراد رستوران را جزو برنامه‌های تفریحی خود و خانواده قرار می‌دهند؛ از همین رو مهم است که شما هزینه رستوران در عمان را بدانید:

  • میانگین هزینه غذای ارزان در عمان حدود 2 ریال
  • غذا برای دو یا سه نفر 10 ریال
  • قهوه اسپرسو 1.30 ریال
  • غذای فست فودی 0.75 ریال

  5. هزینه پوشاک در عمان

  هزینه پوشاک در عمان هم بستگی زیادی به درآمد خانواده و شغل فرد دارد؛ بنابراین مقدار مشخصی را نمی‌توانیم برای هزینه پوشاک در عمان تعیین کنیم. اما طبق جدول هزینه زندگی در عمان، مبلغ مشخصی برای برخی از لباس‌ها تعیین شده است که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • هزینه خرید شلوار جین برند حدود 17 ریال
  • هزینه خرید لباس تابستانی 15 ریال
  • هزینه خرید کفش مارک 30 ریال
  • هزینه خرید کفش چرم 29 ریال

  6. هزینه حمل و نقل عمومی در عمان

  قطعا شما در اول مهاجرت به عمان نیاز به حمل‌و‌نقل عمومی برای گذراندن امور خود هستید؛ از همین رو هزینه حمل و نقل عمومی در عمان گزینه مهمی برای شما محسوب می‌شود. به طور کلی اگر بخواهیم به مهمترین موارد در حمل‌ونقل عمومی عمان اشاره کنیم، باید موارد زیر را نام ببریم:

  • هزینه بلیط یک طرفه برای حمل‌ونقل محلی حدود .050 ریال
  • هزینه کارت ماهانه برای حمل‌ونقل عمومی 15 ریال
  • هزینه یک لیتر بنزین 0.24 ریال
  • تعرفه عادی تاکسی 1.30 ریال
  • تعرفه انتظاری تاکسی حدود 5 ریال

  البته ناگفته نماند که شما می‌توانید انواع ماشین‌های خصوصی را هم در عمان اجاره کنید؛ فقط توجه داشته باشید که برای این کار باید حدود 28 تا 36 ریال را کنار بگذارید.

  7. هزینه خدمات درمانی در عمان

  هزینه خدمات درمانی در عمان نسبت به هزینه‌های دیگر، مبلغ قابل توجهی است؛ چرا که افراد مهاجر، دارای پوشش بیمه بسیار کمی هستند. بنابراین مانند اتباع خارجی در ایران که مشمول بیمه خاصی نمی‌شوند، در عمان هم باید هزینه زیادی را برای خدمات درمانی در نظر بگیرید.

  آیا با توجه به هزینه های زندگی در عمان، امکان راه‌اندازی کسب‌وکار هم در این کشور وجود دارد؟

  تا اینجای مقاله حتما با میانگین هزینه زندگی در عمان و لیست مخارج زندگی در عمان آشنا شده‌اید؛ قطعا اگر کمی این هزینه‌ها را بررسی کنید، متوجه زیاد بودن مخارج زندگی در این کشور خواهید شد. در این صورت حتما باید به فکر کسب‌و‌کار پر درآمد در این کشور باشید.

  سوال بسیاری از افراد این است که آیا امکان ثبت شرکت در عمان هم وجود دارد؟ باید در جواب بگوییم که با وجود سختی‌های ثبت شرکت و هزینه‌های آن، باز هم به کمک موسسه حقوقی اندیشه کیش، می‌توانید شرکت خود را ثبت کنید. چرا که این شرکت از تمامی مراحل برای ثبت شرکت و اقامت در این کشور آگاهی دارد و به شما در شروع کسب‌وکار خود کمک می‌کند.

  جان کلام

  چند سالی است بسیاری از افراد قصد مهاجرت به کشور عمان را دارند؛ چرا که این کشور از نظر اقتصادی و گردشگری در جایگاه خوبی قرار گرفته است. اما موضوع این جا است که تمامی این افراد، باید در وهله اول به هزینه‌های زندگی در عمان توجه داشته باشند؛ در غیر این صورت قطعا پس از مدتی مجبور به بازگشت می‌شوند. ما در این مقاله لیست کامل هزینه‌ های زندگی در عمان را به شما معرفی کردیم.

  سوالات متداول

  بهترین شهر در عمان برای زندگی ایرانیان کجا است؟

  طبق آمارهای حدودی، حدود 9 میلیون نفر از ایرانیان در عمان زندگی می‌کنند که با توجه به زیرساخت‌های اقتصادی مرکز این کشور، اکثر آن‎ها در شهر مسقط فعالیت دارند. 

  آیا می‌توانیم در عمان زندگی ارزانی داشته باشیم؟

  قطعا با توجه به بالابودن هزینه های زندگی در عمان، به آسانی نمی توانید به صورت ارزان در این کشور زندگی کنید. اما با این وجود، اگر در شهرهای حاشیه‌ای از مسقط زندگی کنید، زندگی ارزان‌تری در پیش روی شما است. 

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  مطالب مرتبط
  فهرست