بهترین شهرهای عمان برای کار و زندگی
 • برای تمامی ایرانیان مهم است که در زمان مهاجرت، به کشوری سفر کنند که به بهترین وجه، از آن‌ها پذیرایی کنند. همچنین قطعا هر شخصی با مهاجرت، بیش‌تر قصد رفاه و فرصت‌های شغلی بهتری را انتظار دارد.

  از طرفی با توجه به مشکلات مختلف مهاجرت به کشورهای قاره‌های دیگر، اکثر ایرانیان همسایگان حاشیه خلیج فارس را بیش‌تر برای زندگی انتخاب می‌کنند. کشور عمان یکی از همین کشورهایی است که جزو انتخاب‌های اول برای ایرانیان به شمار می‌رود. بنابراین ما در این مقاله از ثبت کیش، بهترین شهرهای عمان برای کار و زندگی را به شما معرفی می‌کنیم.

  معرفی کلی کشور عمان

  عمان یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس است که در جنوب غربی آن قرار دارد. جمعیت این کشور حدود 409 میلیون نفر است و مردم آن به زبان عربی با یکدیگر صحبت می‌کنند. عمان کشور تقریبا کوچکی است؛ چرا که مساحت آن حدود 309 هزار متر مکعب است. از همین رو اگر به دنبال کشوری آرام برای زندگی هستید، عمان گزینه مناسبی است.

  پایتخت کشور عمان، شهر مسقط است که جزو بهترین شهر عمان برای زندگی به شمار می‌رود. واحد پول رسمی این کشور، ریال عمان است که در حال حاضر، ارزش فوق‌العاده زیادی دارد. عمان با کشورهای ایران، عربستان سعودی، یمن و امارات همسایه است و با توجه به پیشرفت‌های اقتصادی مختلف، در بین کشورهای پیشرفته خاورمیانه قرار می‌گیرد.

  کشور عمان بخش عمده‌ای از پیشرفت اقتصاد خود را به صادرات نفت مدیون است؛ به طوری که این کشور در زمینه صادرات نفت، در رتبه 22 جهان و 7 خاورمیانه قرار می‌گیرد. بنابراین اگر به دنبال کشوری با منابع تقریبا قوی هستید، عمان گزینه مناسبی برای شما محسوب می‌شود.

  چرا باید به کشور عمان مهاجرت کنیم؟

  شاید با خود بگویید که چرا باید از بین تمامی همسایگان جنوبی ایران، کشور عمان را برای زندگی انتخاب کنیم؟ در پاسخ باید بگوییم که قطعا هر کشوری ویژگی‌های مثبت و منفی برای زندگی دارد؛ اما مهم‌ترین دلیل اکثر افراد برای انتخاب عمان برای زندگی، پیشرفت فوق‌العاده اقتصادی آن در چند سال گذشته است.

  عوامل مختلفی مانند افزایش صادرات نفت، ساخت‌وسازهای فوق‌العاده زیبا و گردشگری قوی سبب شده است که کشور عمان بیش‌تر از قبل پیشرفت کند. این پیشرفت سبب شده است که در عمان، کمبود نیروی متخصص برای کار هم وجود داشته باشد؛ از همین رو قطعا برای متخصصان ایرانی در زمینه‌های مختلف، فرصت کاری خوبی است.

  البته به هیچ عنوان با خود فکر نکنید که مهاجرت به کشور عمان کار آسانی است؛ چرا که اتفاقا شرایط پیچیده‌ای برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اما با این وجود، زندگی در عمان برای ایرانیان اهمیت زیادی دارد.

  آیا کشور عمان از نظر آب‌و‌هوایی مکان مناسبی برای زندگی است؟

  اصولا ایرانیان به دلیل زندگی در آب‌وهوای بسیار معتدل، بیش‌تر به دنبال کشورهایی مانند ایران هستند. بسیاری از افراد این عقیده را دارند که عمان، کشوری بی‌آب و علف و خشک است؛ در صورتی که عمان هم مانند ایران، شرایط آب‌و‌هوایی مختلفی دارد. مثلا شهرهای شمالی این کشور پوشش گیاهی سرسبز و آب و هوایی معتدل دارد. همچنین شهرهای جنوبی این کشور، دارای آب و هوای گرم و خشک هستند.

  بهترین شهرهای عمان برای کار و زندگی مهاجران مسقط

  قطعا کشور عمان هم مانند ایران، دارای شهرهای مختلف با موقعیت‌های متفاوت است؛ از همین رو اگر قصد مهاجرت به عمان را دارید، بهتر است که در ابتدا از موقعیت بهترین شهرهای آن آگاهی داشته باشید. بنابراین ما در ادامه، برخی از بهترین شهرهای عمان برای کار و زندگی را به شما معرفی می‌کنیم:

  1.معرفی شهر مسقط

  اولین و مهم‌ترین انتخاب برای هر شخصی در عمان، شهر مسقط است. این شهر به عنوان محبوب‌ترین و توریستی‌ترین شهر در عمان است که افراد برای کار و زندگی آن را انتخاب می‌کنند.این شهر در امتداد خلیج عمان و تنگه هرمز قرار گرفته است و نمادی از زندگی مدرن و تاریخی را نشان می‌دهد. این شهر دارای مساجد بسیار زیبا و مکان‌های تاریخی فوق‌العاده زیبا است که برای گردشگری هم گزینه مناسبی محسوب می‌شود. همچنین علاوه بر جاذبه‌های گردشگری و مرکز خریدهای فوق‌العاده لوکس، از بعد تجاری این شهر نباید بگذریم.

  بخش عمده‌ای از اقتصاد مسقط، از راه تجارت نفت، گاز و حمل و نقل پیشرفت می‌کند. همچنین صادرات خرما، مروارید و ماهی هم جزو ویژگی‌های تجاری این شهر محسوب می‌شود. نکته مهم درباره این شهر، احداث پتروشیمی عمان در سال 1962 عمان بوده است. همین موضوع سبب شده است که شرکت‌های تجاری بزرگی در این شهر فعالیت داشته باشند. مهمترین مشاغلی که در این شهر درآمد خوبی دارند شامل مهندس نفت، مهندس نرم‌افزار، مهندس سازه، مهندس مکانیک، زنجیره تامین، مسئول کنترل اسناد و معلمی است. شما می‌توانید برای زندگی در مسقط به شش ایالت مسقط، قوریات، مطرح، العمیرات، بووشار و السیب مراجعه کنید. همچنین مسجد سلطان قابوس را هم برای زندگی فراموش نکنید.

  2. معرفی شهر صور

  شهر صور دومین مکانی است که جزو بهترین شهر عمان برای زندگی شناخته می‌شود؛ چرا که این شهر جزو مناطق ساحلی و با آب و هوای فوق‌العاده مطلوب در حاشیه خلیج عمان است. از همین رو با روحیات ایرانیان، همخوانی خوبی دارد. شهر صور در فاصله 150 کیلومتری از مسقط است و به عنوان یکی از مهمترین بندرهای عمان شناخته می‌شود. همین ویژگی سبب شده است که شهر صور به در صنعت کشتی‌سازی، حرفی برای گفتن داشته باشد.

  در حال حاضر شرکت‌ها و برندهای تجاری موفقی در این شهر به پیشرفت رسیده‌اند؛ از همین رو شهر صور، به عنوان پل ارتباطی بین شبه جزیره عربستان شناخته می‌شود. اگر شما هم در زمینه‌های مختلفی از جمله بهداشت و درمان، پذیرش، راننده ماشین سنگین، دندانپزشکی، بازاریاب، تکنسین داروسازی، معاون فروش، مهندسی فناوری اطلاعات، طراح گرافیک و کارشناس منابع انسانی متخصص هستید، شهر صور را برای زندگی انتخاب کنید.

  3. معرفی شهر صلاله

  شهر صلاله در منطقه جنوبی عمان قرار دارد و به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای این کشور شناخته می‌شود. بسیاری از ایرانیان این شهر را مقصد خوبی برای زندگی می‌دانند؛ چرا که دارای تنوع زیست محیطی فوق‌العاده‌ای است و آب‌وهوای مطلوبی دارد. همچنین صلاله، یکی از بندرهای کاربردی در شبه جزیره است که کشورهای آفریقا، آسیا و خاورمیانه را به هم متصل می‌کند.

  از نظر اقتصادی هم شهر صلاله در بهترین موقعیت خود قرار دارد؛ چرا که با وجود توریستی بودن و بندی بودن این شهر، قطعا موقعیت‌های شغلی مختلفی را می‌توانید در آن پیدا کنید. یکی از مهمترین موسسه‌ها در شهر صلاله، Hyatt است که به عنوان مرکز جدید برای صنایع سنگین خاورمیانه هم شناخته می‌شود. مهمترین مشاغل پر درآمد در این کشور شامل پرستار، حسابدار، راننده کامیون، دستیار دندانپزشک، صندوقدار، مسئول پذیرش، تکنسین داروسازی، بهداشت و درمان و بازاریاب است.

  4. معرفی شهر برکاء

  شهر ساحلی برکاء در منطقه البینه قرار گرفته است که به عنوان یکی از شهرهای خوش آب‌وهوای عمان شناخته می‌شود. در این منطقه کشاورزی، اسب سواری، شتر سواری، ماهیگیری، پخت حلوا و گاوبازی بسیار رواج دارد. از طرفی جدای از فعالیت‌های تفریحی و سنتی، برکاء جزو شهرهای مهم در زمینه اقتصادی هم به شمار می‌رود.

  اگر به دنبال ارزان‌ترین شهر برای زندگی در عمان هستید، برکاء گزینه خوبی برای شما است. همچنین مشاغل مورد نیاز در این شهر شامل مهندسی فناوری اطلاعات، گارد امنیتی، حسابدار، صندوقدار و مهندس مکانیک است.

  5. معرفی شهر صحار

  یکی از بهترین شهرهای عمان برای کار و زندگی، صحار است که زندگی در عمان برای ایرانیان را آسان‌تر می‌کند. این شهر نزدیک به جزیره ساوادی است و یکی از مهم‌ترین ذخایر مس در عمان هم شناخته می‌شود. وجود ذخایر مس در این شهر سبب شده است که صحار به عنوان صنعتی‌ترین شهر عمان نام برده شود.

  6. معرفی شهر خصب

  یکی از ازران‌ترین شهرها برای زندگی ایرانیان، خصب است که مساحت کوچکی از عمان را به خود اختصاص می‌دهد. همچنین دارای فرودگاه بزرگی است که امکان رفت‌وآمد آسان به مسقط را هم فراهم می‌کند.

  7. شهر نزوا

  مناطق زیبا و دیدنی شهر نزوا، این شهر را به عنوان یکی از بهترین مکان‌های زندگی در عمان برای ایرانیان کرده است؛ چرا که دارای مکان‌های دیدنی عمان است و هزینه زندگی در آن ارزان‌تر از شهر‌های بزرگی همچون مسقط می‌شود.

  چگونه در بهترین شهرهای عمان برای کار، ثبت شرکت کنیم؟

  همانطور که در  قسمت‌های قبلی مطالعه کردید، در بهترین شهرهای عمان برای کار، جای متخصصان در زمینه‌های مختلفی خالی است؛ از همین رو بسیاری از ایرانیان سرشار از هوش و استعداد، می‌توانند با احداث شرکت‌های مختلف در این کشور، درآمد فوق‌العاده بالایی را کسب کنند. اما توجه داشته باشید که ثبت شرکت در عمان، کار آسانی نیست. بنابراین قطعا خود شما نمی‌توانید برای احداث شرکت اقدام کنید.

  اگر می‌خواهید به آسانی و بدون مشکل خاصی، مرکز تخصصی را در کشور عمان راه‌اندازی کنید، موسسه حقوقی اندیشه قرن کیش، به شما در این راه کمک می‌کند. ما در این موسسه دارای بیش از 110 پرونده موفق در زمینه ثبت شرکت در عمان، هستیم. بنابراین می‌توانید برای استفاده از خدمات ما، با متخصصین ثبت کیش در تماس باشید.

  جان کلام

  پیدا کردن بهترین شهرها برای زندگی و کار مهاجران مسقط، قطعا کار آسانی برای ایرانیان بدون تجربه است؛ از همین رو ممکن است که مهاجران با انتخاب اشتباه بهترین شهر در عمان، به زندگی خوبی در آینده دسترسی نداشته باشند. از همین رو ما در این مقاله از سعی کردیم که بهترین شهرهای عمان برای زندگی و کار در کشور عمان را به شما معرفی کنیم. اگر شما هم قصد زندگی در کشور عمان را دارید، روی کمک موسسه حقوقی اندیشه قرن کیش حسب کنید.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۶ رای
  مطالب مرتبط
  فهرست