روش‌های مهاجرت برنامه نویس به عمان
 • شغل برنامه‌نویسی یکی از شغل‌های مهم و ضروری در همه کشورها به حساب می‌آید که با وجود پیشرفت تکنولوژی و اقتصادی که در تمام کشورها به‌خصوص کشورهای عرب زبان اطراف خلیج‌ فارس مانند عمان دیده می‌شود، نیاز به افرادی با مهارت زیاد نیز افزایش یافته است. همچنین به دلیل شرایط اقتصادی مناسب در این کشور بیشتر برنامه‌نویسان به دنبال روشی برای مهاجرت کاری به عمان بوده و از این ‌رو همه ساله شاهد مهاجرت برنامه نویس به عمان هستیم.

  در کشور عمان به دلیل سرمایه‌گذاری‌های خارجی و شرایط مناسب اقتصادی، صنعت فناوری اطلاعات در حال رشد بوده و از آنجایی ‌که جمعیت بسیار کمی در عمان زندگی می‌کنند و زاد و ولد نیز بسیار محدود است، جایگاه‌های شغلی بسیار زیادی خالی هستند؛ به همین دلیل متخصصین زیادی در زمینه‌های کاری مختلف مانند برنامه‌نویسی و سایر صنایع به این کشور مهاجرت می‌کنند. موسسه ثبت کیش در ادامه با بررسی بازار کار برنامه نویسی در عمان و همچنین شرایط و درآمد این شغل پرطرفدار تمام سوالات شما در این زمینه را پاسخ خواهد داد؛ بنابراین تا انتها با ما همراه شوید.

  مهاجرت برنامه نویس به عمان

  کشورهای بدون ویزا با پاسپورت عمان

  کشور پادشاهی عمان در شرق شبه جزیره عربستان قرار دارد و با مساحتی حدود 309500 کیلومتر مربع 8/4 میلیون جمعیت داشته و زبان رسمی آن‌ها عربی است. همانند سایر کشورهای خاورمیانه در عمان نیز نفت بسیار زیادی استخراج می‌شود و درآمد اصلی مردم این کشور را تشکیل می‌دهد. همچنین گردشگری، ماهیگیری و کشاورزی نیز از راه‌های درآمد مردم این کشور به حساب می‌آید. به دلیل پیشرفت بسیار زیادی که در سال‌های اخیر در عمان دیده می‌شود، سرمایه‌گذاران بسیار زیادی ملک و زمین‌هایی را در این کشور خریداری کرده‌اند و طبق گفته دولت این افراد می‌توانند از وام‌های کلان با بهره کم برخوردار شوند.

  جهت دریافت اطلاعات درباره ثبت شرکت در عمان روی لینک روبرو کلیک کنید: ثبت شرکت در عمان

  در کشور عمان معافیت‌های گمرکی نیز وجود دارد و وارد کردن تجهیزات صنعتی بسیار آسان است، سرمایه‌گذاران خارجی و شرکت‌های فراوانی نیز در زمینه اطلاعات مشغول به فعالیت هستند؛ از این ‌رو نیاز به نیروی فعال و متخصص دارند و مهاجرت برنامه نویس به عمان نیز بنا به دلایل گفته شده روزبه‌روز در حال افزایش است.

  بازار کار برنامه نویسی در عمان

  بهترین کشورهای عربی برای مهاجرت

  بازار کاری که برای مهاجران برنامه‌نویس در کشور عمان وجود دارد بسیار متنوع و گوناگون بوده و دلیل افزایش مهاجرت برنامه نویس به عمان وجود شرکت‎های خارجی و برنامه‌نویسی مختلف است، شما می‌توانید به‌ عنوان یک برنامه‌نویس به پایتخت این کشور یعنی شهر مسقط که شرایط ایده‌آلی برای برنامه‌نویسان دارد مهاجرت کنید. جالب است بدانید که درآمد این شغل در مسقط بسیار بالا بوده و اکثر شرکت‌های معتبر در زمینه فناوری و اطلاعات در این شهر قرار دارند.

  بیشتر بخوانید: زندگی در عمان بهتر است یا دبی؟

  بازار کار برنامه نویس در عمان بسیار فوق‌العاده بوده و این شغل یکی از پردرآمدترین شغل‌های این کشور محسوب می‌شود و لازم است فرد متقاضی مهارت و تخصص کافی در این زمینه را داشته باشد. توجه داشته باشید که مهاجرت برنامه‌ نویسان پیشرفته و متخصص به این کشور باعث شده است که کشور عمان پیشرفت چشم‌گیری را تجربه کند؛ از این ‌رو دولت عمان همواره از مهاجرت افراد متخصص و با مهارت کافی استقبال می‌کند.

  شرایط مورد نیاز برای مهاجرت برنامه نویس به عمان

  اقامت ورزشی در عمان

  همان‌طور که در قسمت‌های قبل گفته شد به دلیل جمعیت کم، زادوولد محدود و تعداد مشاغل بسیار بالا در زمینه برنامه‌نویسی بازار کار برنامه نویسی در عمان بسیار زیاد بوده و پیدا کردن شغل متناسب با گرایش و تخصص متقاضی نیز آسان است. در عمان شرکت‌های مختلفی در صنایع گوناگون در حال فعالیت هستند و از آنجایی که فناوری اطلاعات با دیگر صنایع ترکیب می‌شود، برنامه‌نویسی نیز عضوی جدا ناپذیر در صنایع بوده و از این ‌رو مهاجرت برنامه نویس به عمان روزبه‌روز افزایش می‌یابد.

  جهت دریافت اطلاعات درباره اخذ ویزای توریستی روی لینک روبرو کلیک کنید: ویزای توریستی عمان

  برای اینکه بتوانید به‌ عنوان یک برنامه‌نویس در این کشور مشغول فعالیت شوید، لازم است شرایط مختلفی داشته باشید که این شرایط شامل تخصص در زمینه زبان برنامه‌نویسی مناسب بوده و افرادی که در این زمینه تخصص کافی داشته باشند از درآمد بسیار بالایی نیز برخوردار خواهند بود. بهترین و پرکاربرد‌ترین زبان برنامه‌نویسی در کشور عمان جاوا است که به دلیل گستردگی در کاربرد و پایداری مناسب بالاترین درخواست را دارد. قابل ذکر است که داشتن درآمد و شرایط کار برنامه نویس در عمان نیازمند تسلط کافی به زبان انگلیسی بوده و دلیل این امر نیز وجود شرکت‌های بین‌المللی در عمان است. همچنین برای اینکه بتوانید تسلط کافی در زمینه برنامه‌نویسی داشته باشید نیازمند تسلط کافی به زبان انگلیسی هستید؛ به همین دلیل داشتن مدرک زبان انگلیسی از شرایط مهم کار در این زمینه است.

  شرایط مورد نیاز برای مهاجرت برنامه نویس به عمان

  از دیگر موارد و شرایط مهم کار برنامه‌نویس در عمان می‌توان به داشتن سابقه کار بیشتر از یک سال اشاره کرد که این موضوع بر اساس نیاز شرکت متفاوت خواهد بود. بد نیست بدانید که بهترین و پر متقاضی‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی در عمان عبارتند از: PHP، Java Script، Python، ++C، #C و HTML / CSS

  عناوین شغلی و وظایف شغلی برنامه نویسی در کشور عمان

  بازار کار برنامه نویسی در عمان

  با توجه به وجود شرکت‌های مختلف و مشاغل گوناگون در کشور عمان وظایف مختلفی نیز برای برنامه‌نویسان در نظر گرفته شده است. از آنجایی ‌که بازار کار برنامه نویسی در عمان بسیار گسترده بوده تقاضا برای مهاجرت برنامه نویس به عمان بسیار افزایش یافته است و بایستی افراد در زمینه‌های مختلفی مانند ریاضی، فیزیک، گرافیک و… تخصص داشته باشند. در زیر وظایف برنامه‌نویسان را به صورت کامل آورده‌ایم:

  بیشتر بخوانید: اقامت ورزشی در عمان

  • اجرای برنامه‌ها بر اساس دستورالعمل‌های خاص
  • توسعه و همچنین بارگذاری و اجرای کدها در برنامه‌های مختلف
  • نوشتن کد و رفع اشکال در آن
  • برطرف‌ کردن ارورها و خطاهای ظاهر شده
  • و…

  برنامه نویس

  گستردگی و وجود شرکت‌های متنوع در زمینه مهندسی نرم‌افزار و برنامه‌نویسی در کشور عمان باعث شده است که عناوین شغلی متعددی در این کشور وجود داشته باشد که این عناوین شامل موارد زیر هستند:

  جهت دریافت اطلاعات درباره ثبت برند در عمان روی لینک روبرو کلیک کنید: ثبت برند در عمان

  توسعه برنامه‌های واقعیت مجازی، توسعه دهنده برنامه‌های تلفن همراه، توسعه دهنده هوش مصنوعی و وب سایت، برنامه نویس سایت، طراح UI-UX، طراح سایت، توسعه دهنده و طراحی بازی‌های کامپیوتری، مهندس نرم‌افزار، مدیریت پایگاه داده و… .

  درآمد و شرایط کار برنامه نویس در عمان

  عمان

  یکی از مهم‌ترین مواردی که در هنگام مهاجرت برنامه نویس به عمان و یا سایر کشورها مورد توجه قرار می‌گیرد، درآمد و حقوق کار است. درآمد یک برنامه نویس در این کشور با توجه به بازار کار برنامه نویسی در عمان به عوامل مختلفی بستگی دارد که این موارد شامل نوع کار، جنسیت، میزان تحصیلات، میزان تخصص، نوع و زبان برنامه‌نویسی، سابقه و رزومه کاری و… هستند و لازم است قبل از تصمیم به مهاجرت از درآمد و شرایط کار برنامه نویس در عمان متناسب با تخصص خود مطلع شوید و سپس با در نظر داشتن تمام موارد اقدام به اخذ ویزا کنید.

  جهت دریافت اطلاعات درباره سرمایه گذاری عمان روی لینک روبرو کلیک کنید: سرمایه گذاری در عمان

  یکی از شرکت‌های مطمئن برای مشاوره و اطلاع از شرایط موسسه اندیشه قرن بوده که با تجربه بسیار زیادی که در زمینه مهاجرت کاری و اخذ ویزا دارد می‌تواند در این پروسه دشوار همراه شما باشد تا بتوانید بهترین تصمیم را برای آینده شغلی خود و رفاه خانواده‌تان بگیرید.

  بازار کار برنامه نویسی در عمان

  بد نیست بدانید که کم‌ترین دستمزدی که در کشور عمان برای برنامه نویسان در نظر گرفته می‌شود ماهیانه 1320 ریال عمان بوده و بیشترین میزان درآمد 2240 ریال در ماه است. در واقع متوسط دستمزدی که هر برنامه‌نویس در هر ماه دریافت می‌کند 1620 ریال است. نکته قابل توجه در مورد حقوق و دستمزد برنامه‌نویسان وجود سابقه کار بوده که به میزان فراوانی بر سطح حقوق تاثیر دارد؛ به ‌عنوان مثال در صورتی ‌که به مدت 2 الی 5 سال در این حرفه فعالیت کنید، حقوق شما 32 درصد افزایش می‌یابد.

  اخذ ویزای کاری برای مهاجرت برنامه نویس به عمان

  ویزای توریستی عمان

  با توجه به بازار کار برنامه نویسی در عمان و برای اینکه بتوانید در این کشور به ‌عنوان یک مهندس برنامه‌نویس مشغول به کار شوید، لازم است اقدام به اخذ ویزای کاری کنید؛ به همین منظور در ابتدا بایستی به دنبال کار متناسب با رشته و گرایش خود باشید و پس از توافق با کارفرما پیشنهاد کاری از سمت کارفرمای عمانی برای شما ارسال شود (جاب آفر). سپس کارفرما برای اجازه اقامت و ویزای کاری برای کارمند خود درخواستی را ارسال می‌کند، همچنین لازم است اجازه استخدام کارمند خارجی را از وزارت نیروی انسانی دریافت کرده و به‌ عنوان اسپانسرشیپ و یا حامی متقاضی فرم درخواست را به اداره ارسال کند و در نهایت ویزای کار را به اداره پلیس ارجاع دهد.

  اخذ اقامت عمان از طریق مهاجرت برنامه نویس به عمان

  با توجه به موارد گفته شده برای مهاجرت برنامه نویس به عمان لازم است کارفرما بیشترین کارهای مربوط به اخذ ویزا را انجام دهد و پس از ورود فرد متقاضی به کشور مراحل انگشت‌نگاری انجام خواهد شد و در نهایت کارمند شروع به کار می‌کند. همان‌طور که گفته شد درآمد و شرایط کار برنامه نویس در عمان به موارد مختلفی بستگی دارد و لازم است کارمند سنی بین 21 تا 60 سال را داشته باشد و همچنین مدارک زیر را ارائه دهد:

  اخذ ویزای کاری برای مهاجرت برنامه نویس به عمان

  • دو قطعه عکس مناسب گذرنامه
  • تکمیل فرم درخواست برای ویزای کاری
  • دعوت نامه کاری (تأیید شده توسط اداره کار عمان)
  • گذرنامه معتبر (پاسپورت شما بایستی حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد)
  • گواهی عدم سوءسابقه
  • گواهی پزشکی (برای برخی از توابع گواهی پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ضروری است)

  اخذ اقامت عمان از طریق مهاجرت برنامه نویس به عمان

  اخذ ویزای توریستی

  کشورهای عمان، امارات و قطر به‌ عنوان معدود کشورهایی شناخته می‌شوند که دریافت تابعیت در آن‌ها بسیار دشوار است. زمانی‌ که افراد ویزای کاری دریافت می‌کنند، اجازه اقامت موقت و کار در این کشور را دارند و لازم است به مدت 15 سال بدون هیچ وقفه‌ای در این کشور زندگی کنند تا بتوانند اقامت دائم را به دست آورند. همچنین افرادی که ویزای کار عمان را دارند می‌توانند با ازدواج با فردِ تبعه کشور و زندگی بدون وقفه به مدت 15 سال اقامت دائم را دریافت کنند.

  عناوین شغلی و وظایف شغلی برنامه نویسی در کشور عمان

  بد نیست بدانید سرمایه‌گذارانی که به کشور عمان مهاجرت می‌کنند اجازه اقامت دائم در این کشور را ندارند. از شرایط لازم برای اخذ اقامت دائم از طریق مهاجرت برنامه نویس به عمان نداشتن سوءسابقه کیفری در مدت اقامت بوده و افرادی که به دنبال اقامت دائم هستند بایستی تسلط کامل به زبان عربی داشته باشند و تمام اصول شهروندی و دانش فرهنگی و تاریخی این کشور را رعایت کنند. قابل ذکر است که افراد با داشتن پاسپورت این کشور می‌توانند بدون نیاز به ویزا به 63 کشور دنیا سفر کنند. برای اینکه بتوانید اقامت دائم این کشور را به دست آورید می‌توانید از کارشناسان اندیشه قرن کمک بگیرید.

  نحوه کاریابی برای مهاجرت برنامه نویس به عمان

   زندگی در عمان بهتر است یا دبی؟

  با توجه به اینکه بازار کار برنامه نویسی در عمان بسیار گسترده است، در ابتدا متقاضی بایستی به دنبال شغلی متناسب با گرایش خود باشد، برای این کار می‌توان به موسسات معتبری مانند اندیشه قرن ثبت کیش مراجعه کرد. در این موسسه افراد با تجربه و خبره بهترین مشاغل را با توجه به گرایش شما پیدا می‌کنند و با در نظر داشتن درآمد و شرایط کار برنامه نویس در عمان متناسب‌ترین کار را معرفی خواهند کرد. در نهایت با کارفرمای عمانی توافق‌ می‌شود تا با ارسال قرارداد کاری شرایط را برای مهاجرت شما فراهم کنند.

  معرفی بهترین کسب و کار ها در عمان

  در واقع شما با پرداخت مبلغ مناسبی با موسسه ثبت کیش قراردادی را امضا می‌کنید تا بهترین موارد را با توجه به شرایط کاری شما انتخاب کرده و تمام پروسه‌های مهاجرت و اخذ ویزا را انجام دهند. مهاجرت برنامه نویس به عمان با کمک اندیشه قرن بسیار آسان است و شما به‌ عنوان متقاضی می‌توانید با خیالی آسوده آماده مهاجرت و رشد شغلی خود باشید.

  سخن پایانی

  درآمد و شرایط کار برنامه نویس در عمان

  عمان به‌ عنوان کشوری پادشاهی و ثروتمند و همچنین اقتصادی بر پایه نفت و وجود صنایع گوناگون دارای جایگاه‌های شغلی مختلفی است. از آنجایی‌ که تمام صنایع با فناوری اطلاعات تلفیق شده‌اند نیاز به برنامه‌نویسان و مهندسان نرم‌افزار افزایش پیدا کرده است. همچنین در این کشور نسبت به جایگاه‌های شغلی زیادی که وجود دارد جمعیت کمی در حال زندگی هستند. علاوه بر این، از نظر زاد و ولد نیز عمان بسیار محدود است؛ از این ‌رو میزان مهاجرت برنامه نویس به عمان همواره افزایش می‌یابد.دانستنی های مهم درباره مهاجرت پرستاران به عمان

  توجه داشته باشید که دولت عمان شرایط بسیار مناسبی را برای سرمایه‌گذاران خارجی فراهم کرده است تا بتوانند وام‌های کلانی را با سود بسیار کمی دریافت کنند. به همین علت شرکت‌های بین‌المللی بسیار زیادی در عمان مشغول فعالیت بوده و فناوری بسیار پیشرفته‌ای در این کشور وجود دارد؛ از این ‌رو بازار کار برنامه نویسی در عمان بسیار گسترده است و همه ساله افراد بسیار زیادی به این کشور مهاجرت می‌کنند. درآمد و شرایط کار برنامه نویس در عمان بسیار متنوع بوده و با توجه به نوع زبان برنامه‌نویسی، جنسیت، میزان تخصص، تحصیلات و… متفاوت است.

  نحوه کاریابی برای مهاجرت برنامه نویس به عمان

  شما می‌توانید برای اطلاع کامل از شرایط مهاجرت، نحوه اخذ ویزای کاری، میزان درآمد در این کشور و سایر موارد مهم برای مهاجرت با موسسه اندیشه قرن در تماس باشید تا بهترین راه‌حل‌ها و روش‌های مهاجرت را در اختیارتان قرار دهند.

  سوالات متداول

  ثبت برند در عمان

  چه عاملی سبب رونق بازار کار برنامه نویسی و مهاجرت برنامه نویس به عمان شده است؟

  شرکت‌های بزرگ خارجی و همچنین وجود صنایع مختلف باعث رونق بازار کار در این کشور شده‌اند و همچنین روزبه‌روز نیاز به نیروی انسانی ماهر افزایش می‌یابد.

  بهترین زبان برنامه نویسی در عمان چیست؟

  زبان جاوا به دلیل گسترده بودن درخواست‌های بسیار زیادی دارد و به‌ عنوان پردرآمدترین زبان در این کشور است، اما می‌توانید در زبان‌هایی مانند پایتون، پی‌اچ‌پی و… نیز مشغول به فعالیت شوید.

  بازار کار برنامه نویسی در عمان به چه صورت است؟

  در این کشور بازار کار بسیار گسترده‌ای برای برنامه‌نویسان وجود دارد و شما می‌توانید در شرکت‌های بین‌المللی و مختلفی فعالیت کنید.

  درآمد و شرایط کار برنامه نویس در عمان را بیان کنید؟

  برای کار در این زمینه نیاز به سابقه کاری، مدرک زبان انگلیسی و تخصص کافی در زبان برنامه‌نویسی مناسب دارید. درآمد نیز متفاوت بوده و حدود 1320 تا 2240 ریال عمان است.

  مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  مطالب مرتبط
  فهرست