زندگی در امارات بهتر است یا کانادا؛ از نظر امنیت و آسایش زندگی
 • اکثر افرادی که به فکر مهاجرت کاری و یا تحصیلی هستند در ابتدا تمام شرایط زندگی در آن کشور را بررسی می‌کنند تا بتوانند بهترین گزینه برای مهاجرت را بر اساس شرایط زندگی و سایر موارد انتخاب کرده و سپس اقدام به مهاجرت کنند. اگر بخواهید بهترین کشورها را برای مهاجرت در نظر بگیرید، بدون شک کانادا و امارات در این لیست وجود دارند. حال برای انتخاب بهترین مکان برای مهاجرت لازم است جواب سوال زندگی در امارات بهتر است یا کانادا را به صورت کاملی بررسی کنید.

  این دو کشور با وجود فاصله بسیار زیادی که با یکدیگر دارند، اما هر دو فرصت‌های شغلی پرسودی را به همراه استانداردهای زندگی فوق‌العاده خواهند داشت و شما می‌توانید برای داشتن آینده تحصیلی و شغلی بهتر به یکی از این دو کشور مهاجرت کنید. ما در ادامه با مقایسه زندگی در امارات و کانادا در زمینه‌های اقتصادی، تحصیلی، فرهنگی، اجتماعی و… بهترین مکان را برای مهاجرت معرفی کرده‌ایم، تا انتها همراه ثبت کیش باشید تا بتوانید با مقایسه و بررسی‌های لازم و همچنین در نظر داشتن شرایط زندگی خود مناسب‌ترین مکان را برای مهاجرت انتخاب کنید.

  زندگی در امارات بهتر است یا کانادا؟

  زندگی در امارات بهتر است یا کانادا

   

  برای اینکه بتوانید پاسخ سوال زندگی در امارات بهتر است یا کانادا را به صورت کامل و با در نظر داشتن موارد مختلفی بدهید، ابتدا باید تمام شرایط زندگی، اقتصادی، اجتماعی و… را در هر دو کشور مقایسه کرده تا با بررسی عمیق‌تری محل زندگی خود را انتخاب و آینده شغلی و تحصیلی‌تان را تضمین کنید. در ادامه برخی از مهم‌ترین مواردی که در هر دو کشور وجود دارد را بررسی کرده‌ایم:

  مقایسه زندگی در امارات و کانادا از نظر هزینه زندگی

  برای اینکه بتوانید زندگی خوب و مرفهی را در این دو کشور تجربه کنید، لازم است توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی خود را داشته باشید. توجه داشته باشید که برای برآورد هزینه زندگی بایستی سبک و محل زندگی خود را در نظر بگیرید و همچنین شهری که در این دو کشور قصد اقامت دارید را انتخاب کنید. در زیر نگاه کلی به تفاوت قیمت در دو شهر تورنتو کانادا و دبی امارات خواهیم داشت:

  بیشنتر بخوانید: اقامت امارات از طریق تولد فرزند

  • هزینه زندگی (بدون در نظر داشتن اجاره) در تورنتو 95/17 درصد بیشتر از دبی امارات
  • قیمت اجاره مسکن: در تورنتو 43/16 درصد بیشتر از دبی
  • قیمت مواد غذایی: در دبی 16/49 درصد کمتر از تورنتو
  • قیمت رستوران: در تورنتو کانادا 33/5 درصد از دبی بیشتر
  • قیمت خرید محلی: در تورنتو 82/5 درصد از دبی کمتر

  با توجه به موارد گفته شده هزینه زندگی در تورنتو بیشتر از دبی بوده و بایستی میزان درآمد خود را در نظر بگیرید تا بتوانید پاسخ سوال زندگی در امارات بهتر است یا کانادا را به درستی بدهید.

  میزان مهاجرپذیری در کشور کانادا و امارات

  میزان مهاجرپذیری در کشور کانادا و امارات

   

  کشور کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا بوده که ویزاهای متفاوتی مانند ویزای تحصیلی، کار، ویزای تجاری و… ارائه می‌دهد و شما با استفاده از ویزای کاری می‌توانید با تمام اعضای خانواده خود در این کشور ساکن شوید. همچنین افرادی که با استفاده از ویزای تجاری به این کشور مهاجرت می‌کنند لازم است مبالغ خاصی را سرمایه‌گذاری کرده و معیارهایی را رعایت کنند. یک مهاجر به کانادا می‌تواند از مزایای مختلفی مانند امکانات آموزشی، رفاهی، بهداشتی و… بهره‌مند شود و پس از اتمام تحصیل اقدام به کار کند. در این دولت بودجه‌ای نیز برای بزرگ کردن فرزندان در نظر گرفته می‌شود که این بودجه بر اساس درآمد و سن فرزندتان خواهد بود.

  جهت دریافت اطلاعات درباره ثبت شرکت در امارات روی لینک روبرو کلیک کنید: ثبت شرکت در امارات

  در بحث مقایسه زندگی در امارات و کانادا، دولت امارات برای شهروندان خود مزایای بسیار زیادی مانند رفاه کودکان، تحصیلات یارانه‌ای، قیمت‌های مناسب و تخفیف خورده مواد غذایی و… را ارائه می‌دهد که مهاجران از آن برخوردار نیستند، اما این منطقه نیاز فراوانی به نیروی کار ماهر و غیرماهر دارد و به همین دلیل امکان اخذ ویزا را به روش‌های مختلف ممکن کرده است.

  زندگی در امارات بهتر است یا کانادا؛ بررسی شرایط اقتصادی و میزان درآمد و مالیات

  مقایسه زندگی در امارات و کانادا از نظر هزینه دانشگاه‌ها

   

  یکی از مهم‌ترین مواردی که در زمان مهاجرت باید مورد توجه قرار دهید، بررسی شرایط اقتصادی کشور مقصد و میزان درآمد شما بر اساس حرفه و شغلتان است. خوشبختانه هم کشور امارات و هم کانادا از نظر موقعیت شغلی فرصت‌های بسیار خوبی را برای مهاجرت فراهم می‌کنند. همچنین برای متخصصان و افراد ماهر ارزش زیادی قائل هستند؛ بنابراین می‌توانید به دنبال کار متناسب با مدرک تحصیلی و یا رزومه خود باشید و بهترین شرایط زندگی را برای خود و خانواده‌تان رقم بزنید.

  جهت دریافت اطلاعات درباره ویزای توریستی در امارات روی لینک روبرو کلیک کنید: ویزای توریستی امارات

  در بحث مالیاتی مقایسه زندگی در امارات و کانادا بهتر است بدانید که کشور کانادا هیچ‌گونه قانونی را برای فرار از مالیات نخواهد داشت و شما بایستی در این کشور بر اساس درآمد خود و قانونی که در کشور وجود دارد مالیات پرداخت کنید، اما در کشور امارات مهاجران شاغل معاف از مالیات هستند و این موضوع باعث شده است که بیشتر مهاجران کشور امارات را برای مهاجرت انتخاب کنند.

  بیشتر بخوانید: مزایا و معایب زندگی در امارات (دبی)

  شما نیز می‌توانید متناسب با مدرک تحصیلی و یا رزومه کاری خود اقدام به مهاجرت کنید و تمام پروسه را از درخواست شغل تا اخذ ویزا و… با کمک موسسه اندیشه قرن انجام دهید. در این موسسه تمامی مراحل توسط افراد کارشناس و خبره انجام می‌شود و بدون هیچ‌گونه دردسری می‌توانید مهاجرت کنید.

  مقایسه زندگی در امارات و کانادا از نظر هزینه دانشگاه‌ها

  مقایسه زندگی در امارات و کانادا از نظر هزینه زندگی

   

  اگر به ‌دنبال مهاجرت تحصیلی به کشور امارات هستید، بهتر است بودجه زیادی را برای دانشگاه کنار بگذارید. در این کشور هزینه دانشگاه بسیار زیاد است، برای دوره کارشناسی حدود 38000 تا 70000 درهم در سال بوده و برای دوره کارشناسی ارشد بین 55000 تا 80000 درهم در سال است و با توجه به هزینه زندگی بالا باید مبلغ بسیار زیادی را هزینه کنید؛ اما در کشور کانادا هزینه دانشگاه بسیار کمتر است. البته توجه کنید که این هزینه نسبت به رشته تحصیلی شما و شهری که در آن تحصیل می‌کنید متفاوت بوده و بهتر است قبل از اقدام در مورد شهریه و سایر موارد اطلاعات کامل داشته باشید.

  یکی دیگر از مواردی که برای پاسخ به سوال زندگی در امارات بهتر است یا کانادا (از نظر تحصیلی) در نظر گرفته می‌شود این است که پس از اتمام تحصیل در کانادا می‌توانید به دنبال کار و اخذ اقامت دائم باشید و در این کشور مستقر شوید، اما در کشور امارات نمی‌توان در مورد اخذ ویزای دائم و پیدا کردن کار به صورت قطعی نظر داد و شرایط مختلفی در نظر گرفته می‌شود.

  جهت دریافت اطلاعات درباره اخذ اقامت امارات روی لینک روبرو کلیک کنید: اقامت امارات متحده عربی

  زندگی در امارات بهتر است یا کانادا؛ از نظر امنیت و آسایش زندگی

  بیشتر ایرانی‌ها و افرادی که در آسیا زندگی می‌کنند به دلیل نزدیکی کشور امارات به ایران حس آرامش بیشتری دارند و به راحتی می‌توانند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند، زیرا از نظر فرهنگی و روش زندگی حس نزدیکی خواهند داشت. در حالی‌ که سازگاری با استاندارهای آمریکای شمالی و سبک زندگی آن‌ها بسیار دشوار است. البته توجه کنید که در مقایسه زندگی در امارات و کانادا می‌توان هر دو کشور را به ‌عنوان گزینه امن شناخت و همه افراد لازم است سایر موارد را در نظر داشته باشند تا بتوانند گزینه‌ای که با بودجه، نوع و سبک زندگی آن‌ها هماهنگ‌تر بوده را انتخاب کنند.

  مقایسه زندگی در امارات و کانادا از نظر سیستم بهداشتی و درمانی

  مقایسه زندگی در امارات و کانادا از نظر سیستم بهداشتی و درمانی

   

  برای پاسخ به سوال زندگی در امارات بهتر است یا کانادا باید هر دو کشور را از نظر بهداشتی و درمانی نیز مقایسه کنید، زیرا هر انسانی در طول سال ممکن است مریض شود و باید کشوری را انتخاب کنید که از نظر هزینه‌های درمانی مناسب باشد. کشور امارات مراقبت‌های عمومی را با هزینه بسیار کم انجام می‌دهد که این خدمات عمومی شامل قرار ملاقات با پزشکان متخصص و عمومی، آزمایش‌های مختلف، مراقبت‌های اورژانسی، مراقبت‌های زایمان، فیزیوتراپی و داروهای تجویز شده است، اما توجه داشته باشید که مراقبت از گوش، چشم و دندان جزو خدمات عمومی به حساب نمی‌آید. برای اینکه بتوانید از این خدمات بهره‌مند شوید، توصیه می‌شود که از وزارت بهداشت، کارت سلامت دریافت کرده و از این طریق تحت پوشش مراقبت‌های بهداشت عمومی قرار بگیرید.

  در مقایسه زندگی در امارات و کانادا از نظر سیستم‌های مراقبتی می‌توان گفت که برای دریافت خدمات درمانی در کشور کانادا لازم است مقیم دائم کانادا و یا شهروند این کشور باشید. محدودیت‌های خاصی برای افرادی که به تازگی مهاجرت کرده‌اند وجود دارد که برخی از مراقبت‌های محدود رایگان است و شما بایستی برای بیشتر امور مبلغی را پرداخت کنید، اما اگر بتوانید اقامت دائم بگیرید از سیستم مراقبتی و بهداشتی فوق‌العاده آن بهره‌مند خواهید شد. در واقع مالیات بالایی که این کشور از شهروندان دریافت می‌کند برای سیستم مراقبتی صرف می‌شود.

  زندگی در امارات بهتر است یا کانادا؛ مقایسه رفتار مردم امارات و کانادا با ایرانیان

  این دو کشور بسیار مهاجرپذیر هستند؛ از این‌ رو کمتر کسی را می‌توانید در امارات یا کانادا پیدا کنید که اصالتاً اهل این دو کشور باشد. به همین دلیل نیز توانسته‌اند خود را به زندگی با قومیت‌ها و افراد مختلف وفق دهند؛ در ادامه رفتار این دو کشور را با ایرانیان بررسی کرده‌ایم:

  شما چه به ‌عنوان یک توریست به کشور امارات سفر کنید و چه به‌ عنوان یک شخص مهاجر باشید با استقبال خوب و مهمان‌نوازی بی‌نظیر مردمان خونگرم امارات به وجد می‌آیید. البته توجه داشته باشید که در امارات قوانین خاصی نیز وجود دارد و لازم است تمام مردمانی که به آن سفر و یا مهاجرت می‌کنند آن را رعایت کنند؛ به ‌عنوان مثال اگر قصد عکاسی دارید دقت کنید که در پس زمینه عکستان هیچ فردی حضور نداشته باشد (به‌خصوص خانم‌ها)، برای این کار باید از آن‌ها اجازه بگیرید. همچنین ایجاد سروصدای زیاد، انجام حرکات زشت در مکان‌های عمومی ممنوع بوده و لازم است به دین و سران ممکلت احترام بگذارید؛ در غیر ‌این ‌صورت مشکلاتی برایتان پیش می‌آید. جهت اطلاع بیشتر میتوانید با کارشناسان مجرب ثبت کیش در ارتباط باشید.

  3برای پاسخ به سوال زندگی در امارات بهتر است یا کانادا باید رفتار مردم کانادا را نیز با ایران بررسی کنید. در این کشور با تمام مهاجران به خوبی رفتار می‌شود و آن‌ها مردمانی بسیار مهربان هستند، اما قوانین خاصی نیز وجود دارد که بایستی مورد توجه قرار بگیرد، به‌ عنوان مثال سرپیچی نکردن از قوانین، احترام به محیط‌ زیست و… .

  سخن پایانی

  زندگی در امارات بهتر است یا کانادا؛ بررسی شرایط اقتصادی و میزان درآمد و مالیات

   

  دو مورد از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا که فاصله زیادی با یکدیگر دارند، اما از نظر فرصت شغلی موقعیت بسیار مناسبی خواهند داشت، کشور کانادا و امارات بوده که همه ساله در لیست بسیاری از مهاجران ایرانی کاری و تحصیلی قرار می‌گیرند. حال برای اینکه بتوانید به سوال زندگی در امارات بهتر است یا کانادا پاسخ دهید، باید این دو کشور را از نظر درآمد، هزینه زندگی، امنیت، رفاه اجتماعی، سطح فرهنگی، سبک زندگی و… با هم مقایسه کنید.

  برای مقایسه زندگی در امارات و کانادا لازم است بدانید که کشور کانادا مالیات سنگینی داشته و هزینه زندگی در این کشور بسیار بیشتر از امارات است. در مقایسه هزینه تحصیلی در امارات بسیار بیشتر از کانادا بوده و لازم است مبلغ بسیار بالایی را پرداخت کنید. بد نیست بدانید که در کشور کانادا و امارات امنیت بسیار بالایی وجود دارد و شما با خیالی آسوده می‌توانید فرزندان خود را در این دو کشور بزرگ کنید. رفتار مردمان کانادایی و اماراتی نیز با ایرانیان بسیار مناسب بوده و بسیار مهمان‌نواز هستند و شما می‌توانید زندگی راحتی را در این دو کشور تجربه کنید. بدین صورت اگر به ‌دنبال زندگی در رفاه بیشتر کشورهای عربی و آسیایی هستید که از نظر هزینه زندگی مناسب‌تر از کانادا بوده و سطح رفاه بالایی باشد، می‌توانید از طریق موسسه اندیشه کیش اقدام به اخذ ویزا و مهاجرت کنید و در مدت زمان کوتاهی زندگی و آینده خود را به بهترین شکل ممکن بسازید.

  سوالات متداول

  از نظر مالیات بر درآمد زندگی در امارات بهتر است یا کانادا؟

  در کشور امارات مهاجران از دادن مالیات معاف هستند، اما در کانادا همه افراد شاغل بایستی مالیات خود را پرداخت کنند؛ از این ‌رو بیشتر مهاجران امارات را بر کانادا ترجیح می‌دهند.

  مقایسه زندگی در امارات و کانادا از نظر هزینه روزمره و اجاره به چه صورت است؟

  کشور امارات از نظر هزینه زندگی مناسب‌تر از کانادا بوده و در واقع زندگی در امارات نسبت به کانادا به هزینه کمتری نیاز دارد.

  برای اخذ ویزا و گذراندن پروسه اقامت و مهاجرت به امارات چه کاری باید انجام دهیم؟

  شما می‌توانید تمام پروسه سخت و طاقت‌فرسای مهاجرت را به دست موسسه اندیشه قرن بسپارید تا در مدت زمانی کوتاه شرایط مهاجرتتان فراهم شود.

  مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  مطالب مرتبط
  فهرست