اقامت امارات از طریق تولد فرزند
 • یکی از کشورهای ثروتمند و امن در نزدیکی خلیج‌فارس و خاورمیانه کشور امارات است که این روزها بسیاری از افراد به دنبال اقامت در این کشور هستند. یکی از روش‌هایی که به افراد مشتاق کمک می‌کند تا بتوانند در این کشور سکونت کنند تولد فرزند است؛ در واقع اقامت امارات از طریق تولد فرزند یکی از روش‌های نسبتاً راحت‌تر بوده و بیشتر افراد به دنبال قوانین اخذ تابعیت امارات از این طریق هستند.

  جالب است بدانید که کشور امارات به دلیل مزایای مختلفی که در اختیار شهروندان قرار می‌دهد به عنوان یکی از محبوب‌ترین کشورها برای سرمایه‌گذاری و زندگی شناخته می‌شود که در سال‌های اخیر نیز شاهد مهاجرت افراد بسیار زیادی برای کار و یا تحصیل به این کشور هستیم. در امارات علاوه ‌بر سرمایه‌گذاری، دستمزد بالا، کیفیت زندگی بهتر و… می‌توانید از مراکز تفریحی فوق‌العاده آن نیز بهره‌مند شوید. حال اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید، بهتر است در ادامه مقاله ثبت کیش همراه شوید تا در مورد مهاجرت به امارات از طریق تولد فرزند اطلاعات جامعی را به دست آورید.

  روش‌های مهاجرت به امارات متحده عربی

  برای اخذ ویزا و اقامت به کشور امارات به کجا مراجعه کنم؟

   

  یکی از کشورهایی که در تمام دنیا به رفاه عمومی بالا، ثروت زیاد و امنیت شناخته می‌شود کشور امارات است که در نزدیکی خلیج‌فارس قرار دارد. اکثر گردشگران و سرمایه‌گذاران خارجی به دلیل فرصت‌های شغلی مختلف، اقتصاد رقابتی، وجود شرکت‌های بین‌المللی، گردش سرمایه بالا، میانگین دستمزد فوق‌العاده و بالا، کارآفرینی و… به این کشور مهاجرت می‌کنند. روش‌های مهاجرت در این کشور نیز همانند سایر کشورها از طریق کار، گردشگری، تحصیلی، بیزینسی و… بوده و شما می‌توانید با استفاده از روش‌های مختلف تابعیت این کشور را دریافت کنید، این روش‌ها شامل ازدواج، تولد فرزند و سرمایه‌گذاری است.

  جهت دریافت اطلاعات درباره اخذ اقامت امارات روی لینک روبرو کلیک کنید: اقامت امارات متحده عربی

  مهاجرتی که از طریق ازدواج و سرمایه‌گذاری در این کشور انجام می‌شود از روش‌های غیرمستقیم به حساب می‌آید، اما اخذ اقامت امارات از طریق تولد فرزند روشی مستقیم بوده و اجازه افتتاح حساب در دبی نیز داده می‌شود.

  نحوه دریافت اقامت امارات از طریق تولد فرزند

  قوانین اخذ تابعیت امارات

   

  اغلب ایرانیان برای اینکه بتوانند اقامت این کشور را به دست آورند از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند که یکی از این روش‌ها تولد فرزند در خاک این کشور است. برای مهاجرت به امارات از طریق تولد فرزند لازم است والدین به مدت 6 ماه قبل از تولد فرزند در این کشور اقامت و محل زندگی مشخصی داشته باشند. همچنین هماهنگی‌های لازم را با بیمارستان و برای نوبت‌دهی تولد فرزند خود انجام دهند که این کار ملزم به پرداخت هزینه نسبتاً بالایی بوده و با توجه به نوع بستری، خدمات درمانی و… هزینه‌ها متفاوت خواهد بود.

  البته بهتر است بدانید که هزینه متوسط به دنیا آمدن فرزندتان بیش از 10 هزار درهم بوده و همچنین باید پس از به دنیا آمدن نیز با کنسولگری ایران در کشور امارات تماس بگیرید تا شناسنامه فرزندتان را صادر کند. توجه داشته باشید که مهاجرت به امارات از طریق تولد فرزند تنها تماس با سفارت کافی نبوده و بایستی والدین مراحل دیگری نیز مانند مراجعه به شهرداری، ثبت نفوس و سایر مراحل را نیز به درستی انجام دهند و در نهایت بتوانند به اداره مهاجرت و شهروندی مراجعه کرده و اقدام به اخذ ویزا و پاسپورت کنند.

  قوانین اخذ تابعیت امارات

  بالا بودن هزینه تحصیلی و درمانی

   

  اقامت امارات از طریق تولد فرزند قوانین خاص خود را دارد و بر اساس قانون شماره 17 که در سال 1972 مصوب شده اجرا می‌شود. در واقع در این قانون اقامت از طریق تولد فرزند ممکن بوده و مبتنی بر اعطای تابعیت خونی یا jus sanguinis است، اما این اقامت به معنای حق شهروندی نیست و این قانون بیان می‌کند که نوزاد متولد شده اجازه اقامت در این کشور را داشته و برای این کار نیازی به خرید خانه و سرمایه‌گذاری ندارد.

  قوانین اخذ تابعیت امارات عنوان می‌کند که فرزند متولد شده برای اینکه بتواند حق شهروندی را دریافت کند لازم است علاوه بر تولد در این خاک، یکی از والدین او نیز متولد شده در امارات باشد و بدین ترتیب افرادی که این شرایط را دارند و از اصل خونی تبعیت می‌کنند می‌توانند حق شهروندی داشته باشند.

  شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به امارات از طریق تولد فرزند

  قوانین اخذ تابعیت امارات را بیان کنید؟

  در مواقعی که شما تصمیم به تولد فرزند خود در خاک این کشور می‌گیرید، به احتمال زیاد به دنبال اخذ اقامت امارات از طریق تولد فرزند برای خود نیز هستید؛ اما باید بدانید که کشور امارات برای هیچ کدام از والدین حق شهروندی و اجازه اقامت نمی‌دهد و این تنها در مواقعی ممکن است که یکی از والدین در امارات متولد شده باشد. در چنین شرایطی فرزند به دنیا آمده نیز حق شهروندی داشته و می‌توانید برای والد دیگر درخواست اقامت کنید.

  آیا والدین خارجی که فرزندشان در امارات به دنیا آمده باشد می‌توانند اقدام به اخذ اقامت کنند؟

  بدین ترتیب طبق قوانین اخذ تابعیت امارات پدر و مادر خارجی که فرزند خود را در کشور امارات به دنیا می‌آورند تنها می‌توانند برای فرزند خود اقامت بگیرند. البته توجه داشته باشید که این اقامت نیز سه ساله بوده و لازم است مجدداً اقدام به تمدید کنید، بدین ترتیب نمی‌توان برای نوزاد متولد شده اقامت دائم گرفت و اقامت موقت نیز تنها در مواقعی صادر می‌شود که والدین پاسپورت و ویزایی معتبر داشته باشند. با این شرایط نوزاد می‌تواند در کشور امارات زندگی کرده و امکان کار، تحصیل و افتتاح حساب نیز برای او وجود دارد. در صورتی ‌که کودک بتواند بعد از دریافت اقامت موقت 30 سال آن را تمدید کند، در نهایت می‌تواند تابعیت این کشور را به دست آورد.

  شما می‌توانید برای اینکه فرزندتان از تمام امکانات رفاهی در این کشور برخوردار باشد و در مدارس بین‌المللی تحصیل کند، به موسسه ثبت کیش مراجعه کرده و از این طریق کارهای مهاجرت را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهید و نگران مراحل سخت اخذ ویزا و سایر موارد نباشید.

  مزایا و معایب دریافت اقامت امارات از طریق تولد فرزند

  شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به امارات از طریق تولد فرزند

  همانند سایر روش‌ها مهاجرت به امارات از طریق تولد فرزند نیز دارای مزایا و معایب خاص خود بوده که لازم است با تمام آن‌ها آشنا شوید تا بتوانید بهترین تصمیم را برای نوزاد خود بگیرید. این مزایا و معایب شامل موارد زیر هستند:

  مزایا:

  • فرزند شما در کشور امارات از امکانات تحصیلی، بهداشتی و سایر خدمات بهره‌مند می‌شود.
  • امکان تحصیل در مدارس بین‌المللی که کیفیت بسیار بالایی داشته و به زبان انگلیسی مسلط هستند فراهم می‌شود.
  • فرصت‌های شغلی متنوع با حقوق و مزایای بسیار زیادی به دست می‌آورد که شما نیز از این طریق می‌توانید اقامت بگیرید.
  • امکان زندگی در جامعه‌ای چند فرهنگی فراهم شده و فرزندتان می‌تواند با فرهنگ‌های مختلف آشنا شود.

  معایب:

  • بالا بودن هزینه تحصیلی و درمانی
  • دوری از خانواده

  با توجه به موارد گفته شده مزایای اخذ اقامت امارات از طریق تولد فرزند بسیار بیشتر بوده و بهترین انتخاب برای رفاه نوزاد شما از این طریق فراهم می‌شود؛ به همین دلیل بهتر است در صورتی ‌که شرایط آن را دارید با کارشناسان و مشاوران موسسه اندیشه قرن مشورت کرده و اقدام به اخذ آن کنید.

  سخن پایانی

  روش‌های مهاجرت به امارات متحده عربی

  برای فراهم کردن امکانات رفاهی برای فرزند خود، می‌توانید با اخذ اقامت در یکی از بهترین و ثروتمندترین کشورهای خاورمیانه (امارات)، آینده تحصیلی و کاری او را تضمین کنید. برای این کار لازم است 6 ماه قبل از تولد نوزاد خود به کشور امارات رفته و با مشخص کردن بیمارستان محل تولد و همچنین محل زندگی خود، شرایط را برای تولد فرزند مهیا کنید. اقامت امارات از طریق تولد فرزند بدین صورت است که فرزند شما پس از به دنیا آمدن و طی کردن مراحل مختلف، اقامت و پاسپورت نوزادتان صادر می‌شود.

  جهت دریافت اطلاعات درباره ثبت شرکت در امارات روی لینک روبرو کلیک کنید: ثبت شرکت در امارات

  البته بهتر است بدانید که مهاجرت به امارات از طریق تولد فرزند برای والدین خارجی ممکن نیست و تنها در شرایطی که یکی از والدین متولد امارات باشد می‌توان برای اقامت والد دیگر نیز درخواست داد. همچنین توجه داشته باشید که طبق قوانین اخذ تابعیت امارات حقوق شهروندی به نوزادی که یکی از والدین او در امارات متولد شده باشد تعلق می‌گیرد، در غیر‌ این صورت فرزند شما تنها اقامت سه ساله خواهد داشت که این اقامت قابل تمدید است.

  سوالات متداول

  نحوه دریافت اقامت امارات از طریق تولد فرزند

  اقامت امارات از طریق تولد فرزند به چه صورت است؟

  نوزادی که در امارات متولد شود اقامت موقت این کشور را داشته و می‌تواند پس از به اتمام رسیدن آن اقدام به تمدید کند، همچنین امکان افتتاح حساب نیز فراهم می‌شود.

  قوانین اخذ تابعیت امارات را بیان کنید؟

  در صورتی ‌که یکی از والدین در امارات متولد شده باشد، به فرزندی که در این کشور به دنیا بیاید حقوق شهروندی تعلق می‌گیرد؛ در غیر این ‌صورت به ‌عنوان شهروند شناخته نمی‌شود.

  آیا والدین خارجی که فرزندشان در امارات به دنیا آمده باشد می‌توانند اقدام به اخذ اقامت کنند؟

  مهاجرت به امارات از طریق تولد فرزند بدین صورت است که تنها به فرزند اقامت موقت داده می‌شود و والدین خارجی نمی‌توانند از این طریق اقامت بگیرند.

  برای اخذ ویزا و اقامت به کشور امارات به کجا مراجعه کنم؟

  شما می‌توانید برای دریافت ویزا و آشنایی با روش‌های مختلف مهاجرت به امارات با مشاوران اندیشه قرن در تماس باشید و با مناسب‌ترین روش ممکن اقدام به مهاجرت کنید.

  مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  مطالب مرتبط
  فهرست