زندگی در امارات بهتر است یا قطر
 • امروزه کشورهای عربی که در نزدیکی خلیج‌فارس وجود دارند به دلیل پیشرفت‌های مختلفی که در زمینه اقتصادی و سایر موارد کسب کرده‌اند، توانسته‌اند مهاجران و سرمایه‌گذاران بسیار زیادی را از سراسر دنیا به ویژه از ایران جذب کنند. بیشتر افراد زندگی در امارات و قطر را ترجیح می‌دهند و در اکثر موارد در دوراهی سخت زندگی در امارات بهتر است یا قطر قرار می‌گیرند. این دو کشور بی‌نظیر از نظر اقتصادی، آب‌وهوایی و وضعیت زندگی شباهت بسیار زیادی با یکدیگر دارند و از این ‌رو انتخاب دشوار خواهد شد.

  در صورتی ‌که شما نیز قصد مهاجرت به یکی از کشورهای عربی را دارید، به احتمال زیاد با این چالش مواجه هستید؛ به همین منظور ما در ادامه مقاله مقایسه زندگی در امارات و قطر را به صورت کاملی آورده‌ایم تا بتوانید با بررسی شرایط زندگی و موارد مختلف و در نهایت اولویت خود، مناسب‌ترین گزینه را برای مهاجرت انتخاب کنید. توجه داشته باشید که شما بایستی تمام شرایط مختلف مانند هزینه‌های زندگی، شرایط حقوق، شرایط تحصیل، نرخ بیکاری و سایر موارد را به صورت کامل بررسی کنید؛ پس در ادامه با ثبت کیش همراه شوید تا درست‌ترین انتخاب را به‌ عنوان یک ایرانی برای آینده کاری و درسی خود و خانواده‌تان داشته باشید.

  از نظر آب‌وهوایی زندگی در امارات بهتر است یا قطر؟

  هزینه‌ زندگی در امارات بهتر است یا قطر؟

   

  همان‌طور که می‌دانید این دو کشور فاصله زیادی با یکدیگر ندارند و هر دو در یک سمت از دریای خلیج فارس قرار گرفته‌اند، به همین دلیل از نظر آب‌وهوایی نیز کم‌وبیش مشابه هستند. شما در تمام طول سال خورشید درخشان را بالای سر خود خواهید داشت و زمستان و سرما تأثیر چندانی در این کشورها ندارد. همچنین در این دو کشور که توسط صحرای خشک و شنی احاطه شده است، دما در اکثر روزهای سال بسیار بالا بوده و در هر دو کشور بارندگی چندانی وجود ندارد. اگر بخواهیم پاسخ سوال زندگی در امارات بهتر است یا قطر را از نظر آب‌وهوایی بررسی کنیم می‌توان گفت که در امارات هوا به نسبت قطر بهتر بوده و مکان مناسب‌تری برای مهاجرت به حساب می‌آید.

  مقایسه زندگی در امارات و قطر از نظر هزینه زندگی

  زندگی در امارات بهتر است یا قطر؛ از نظر هزینه اجاره خانه

   

  برای اینکه بتوانید پاسخی مناسب برای سوال زندگی در امارات بهتر است یا قطر بیابید، لازم است این دو کشور را از نظر هزینه‌های زندگی مقایسه کنید. جالب است بدانید که برای داشتن استانداردهای زندگی فوق‌العاده خوب در شهرهای ابوظبی و دوحه نیاز به هزینه زیادی ندارید و در این کشور شما می‌توانید از فناوری‌های پیشگام، زندگی لوکس، معماری بی‌نظیر و… استفاده کنید و نگران هزینه زندگی نباشید.

  جهت دریافت اطلاعات درباره اخذ اقامت امارات روی لینک روبرو کلیک کنید: اقامت امارات متحده عربی

  در واقع هزینه زندگی در این دو کشور نسبت به سایر شهرهای لوکس مانند نیویورک، سیدنی، لندن و… بسیار کمتر است، اما در مقایسه زندگی در امارات و قطر بد نیست بدانید که شما برای زندگی در پایتخت قطر به هزینه کمتری نیاز دارید و اگر بخواهید همان سطح زندگی را در پایتخت امارات تجربه کنید هزینه شما بسیار بیشتر خواهد بود.

  مقایسه زندگی در امارات و قطر از نظر حقوق و دستمزد

  از نظر آب‌وهوایی زندگی در امارات بهتر است یا قطر؟

   

  شاید برایتان سوال باشد که به چه علتی امارات و قطر را به‌ عنوان بهشت مهاجران در نظر می‌گیرند، دلیل این موضوع درآمد و پس‌انداز خوبی است که با زندگی در این کشور به دست می‌آید و شما هیچ‌گونه مالیاتی را برای درآمد خود پرداخت نمی‌کنید. در واقع اکثر مردم در سراسر دنیا به دلیل امید برای پس‌انداز به کشورهای خاورمیانه مهاجرت می‌کنند. حال برای اینکه بتوانید جواب سوال زندگی در امارات بهتر است یا قطر را از نظر دستمزد و حقوق بررسی کنید، باید بدانید که حقوقی که مردم در کشور امارات می‌گیرند بیشتر از مقدار حقوقی بوده که در کشور قطر با شغل مشابه دریافت می‌کنند.

  از نظر فرصت‌های شغلی زندگی در امارات بهتر است یا قطر؟

  In terms of public transport, life is better in UAE or Qatar

   

  کشورهای امارات و قطر هر دو دارای بخش‌های متنوع از نظر شغلی هستند؛ از این ‌رو زمینه‌های مختلفی برای مشاغل جدید در این دو کشور وجود دارد. البته بهتر است توجه داشته باشید که ارزیابی فرصت شغلی در این دو کشور ساده نیست و بایستی فاکتورهای مختلفی در نظر گرفته شود. بررسی نرخ بیکاری می‌تواند برای سنجش فرصت شغلی مناسب باشد تا بتوانید مقایسه زندگی در امارات و قطر را به خوبی انجام دهید. این نرخ در کشور امارات 8/2 درصد و در قطر 1/0 درصد است که البته بازار کار در امارات بسیار امیدوارکننده‌تر به نظر می‌رسد، در حالی‌که واقعیت این‌طور نیست و کشور قطر همچنان در حال رشد و توسعه مالی است.

  مقایسه امارات و قطر از نظر تفریح

  از نظر فرصت‌های شغلی زندگی در امارات بهتر است یا قطر؟

  زمانی‌ که شما کشوری را برای مهاجرت انتخاب می‌کنید، بدون شک موارد مختلفی مانند سرگرمی‌ها و مکان‌های تفریحی آن کشور را نیز مد نظر قرار می‌دهید. حال برای اینکه بتوانید از نظر تفریح زندگی در امارات بهتر است یا قطر را بدانید، ما برخی از مکان‌های تفریحی را در هر دو کشور معرفی کرده‌ایم:

  مکان‌های دیدنی در کشور امارات مکان‌های دیدنی در کشور قطر
  دنیای فراری پارک اسپایر، پارک الخور
  کورنیش شهر فستیوال دوحه، دوحه کورنیش
  آکواریوم ملی ورزش‌های آبی
  پارک آبی یاس ابوظبی ذخیره‌گاه طبیعی تاکیرا
  پیست یاس مارینا سوق واقف
  مرکز مسجد جامع شیخ زاید مروارید قطر
  قصر الوطن موزه ملی قطر، موزه شیخ فیصل بن قاسم آل ثانی و موزه هنرهای اسلامی دوحه
  دنیای برادران وارنر جزیره موز
  یاس مارینا مرکز خرید هایت پلازا، مرکز تجاری ویلاجیو مال
  پارک موضوعی میراث زمین‌های گلف
  پارک کویری جبل حفیت سافاری صحرایی
  بالن‌سواری آبشار آب و پارک ماجراجویی
  دکه‌های غذاخوری کنار دریا دریای داخلی، غواصی، تفریحات ساحلی
  سافاری صحرایی دهکده فرهنگی کاتارا
  غذاخوری‌های عالی غذاخوری‌های فوق‌العاده با مناظر عالی

  همان‌طور که می‌بینید در مقایسه زندگی در امارات و قطر هر دو کشور دارای مکان‌های تفریحی بسیار زیادی هستند و شما امکانات و فرصت‌های فوق‌العاده و توریستی را در این دو کشور تجربه خواهید کرد.

  از نظر حمل‌ونقل عمومی زندگی در امارات بهتر است یا قطر؟

  مقایسه زندگی در امارات و قطر از نظر هزینه زندگی

   

  وقتی شما یک کشور را برای زندگی انتخاب می‌کنید، لازم است سیستم‌های حمل‌ونقل را نیز در نظر داشته باشید تا بتوانید به راحتی به قسمت‌های مختلف شهر رفت‌وآمد کنید. بد نیست بدانید که هر دو کشور از نظر حمل‌ونقل عمومی از غول‌های جهانی بهتر عمل کرده‌اند و شما می‌توانید از تاکسی و اتوبوس‌های پیشرفته‌ای استفاده کنید. در مقایسه زندگی در امارات و قطر بهتر است هزینه وسیله‌ حمل‌ونقل را نیز در نظر داشته باشید؛ بدین صورت که در کشور قطر این هزینه‌ بسیار پایین‌تر بوده و همچنین خطوط راه‌آهن و مترو واقع در آن نیز به‌ عنوان ارزان‌ترین و راحت‌ترین وسیله به حساب می‌آید.

  جهت دریافت اطلاعات درباره اخذ ویزای توریستی امارات روی لینک روبرو کلیک کنید: ویزای توریستی امارات

  در پایتخت امارات نیز می‌توانید از اتوبوس‌های شاتل استفاده کنید که به صورت کاملاً رایگان در اختیار گردشگران قرار می‌گیرد. جالب است بدانید که در کشور امارات رفت‌وآمد از طریق کشتی نیز انجام می‌شود و همچنین می‌توان به صورت روزانه به راحتی و با استفاده از وسیله‌های مناسب به قسمت‌های مختلف شهر سفر کرد. در پایتخت قطر نیز متروی پر سرعت بدون راننده وجود دارد و شما می‌توانید از امکانات متنوع این کشور بهره‌مند شوید. حال برای پاسخ به سوال از نظر حمل‌ونقل عمومی زندگی در امارات بهتر است یا قطر می‌توان گفت که در هر دو کشور روش‌های حمل‌ونقل مختلفی وجود دارد. بزرگ‌ترین تفاوت این دو کشور در هزینه‌ها بوده که در قطر ارزان‌تر است.

  مقایسه زندگی در امارات و قطر از نظر هزینه تحصیلی

  مقایسه زندگی در امارات و قطر از نظر هزینه تحصیلی

   

  در این دو کشور دانشگاه‌های بین‌المللی معتبری وجود دارد که منابع آموزشی بسیار متنوعی داشته و همچنین سطح بالای آموزشی و مدارک معتبر تحصیلی از ویژگی‌های تحصیلی و دانشگاهی در این دو کشور به حساب می‌آید. در امارات و قطر نیز همانند سایر کشورها بسته به رشته و دانشگاه تحصیلی هزینه‌ها متفاوت است. هزینه تحصیلات در کشور امارات از 5000 یورو در سال شروع می‌شود و ممکن است تا 28000 نیز باشد. هزینه تحصیل در قطر نیز بسیار بالا بوده و به اندازه کشورهای اروپایی است؛ برای مثال این هزینه بین 80 تا 1000 ریال قطر برای هر واحد درسی بوده و مبلغ نسبتاً بالایی به حساب می‌آید. برای اینکه بتوانید پروسه اخذ ویزا و سایر مراحل را به راحتی انجام دهید، کافی ا‌ست با کارشناسان مجموعه اندیشه قرن ثبت کیش تماس بگیرید و از راهنمایی‌های آن‌ها بهره‌مند شوید.

  زندگی در امارات بهتر است یا قطر؛ از نظر هزینه اجاره خانه

  مقایسه زندگی در امارات و قطر از نظر حقوق و دستمزد

   

  اگر بخواهیم از نظر هزینه اجاره خانه این دو کشور را مقایسه کنیم می‌توان گفت که به دلیل جاذبه‌های مختلفی که در امارات وجود دارد و همه ساله گردشگران بسیار زیادی به این کشور برای گردشگری سفر می‌کنند، هزینه اجاره خانه‌ها بسیار بیشتر از هزینه اجاره در قطر است.

  جهت دریافت اطلاعات درباره ثبت شرکت در امارات روی لینک روبرو کلیک کنید: ثبت شرکت در امارات

  به همین دلیل بیشتر سرمایه‌گذاران در این کشور نیز با خرید خانه و اجاره آن مبلغ بسیار زیادی را به دست می‌آورند و در واقع کشور خوبی برای سرمایه‌گذاری افراد و تاجران بزرگ است؛ بدین صورت برای پاسخ به سوال زندگی در امارات بهتر است یا قطر می‌توان گفت که اگر درآمد بالایی دارید، بهتر است امارات را برای زندگی انتخاب کنید؛ در غیر این ‌صورت قطر از نظر هزینه زندگی بسیار مناسب‌تر و ارزان‌تر خواهد بود.

  سخن پایانی

  مقایسه زندگی در امارات و قطر از نظر هزینه تحصیلی

   

  برای سطح زندگی بهتر از نظر کاری و تحصیلی، بیشتر افراد به دنبال مهاجرت به دو کشور ثروتمند قطر و امارات هستند؛ اما در این شرایط در دوراهی قرار می‌گیرند. به همین منظور لازم است برای پاسخ به سوال زندگی در امارات بهتر است یا قطر همه موارد مهم و شرایط زندگی در هر کدام را مورد بررسی قرار دهند تا بتوانند بر اساس اولویت‌های خود گزینه مناسب‌تری را انتخاب کرده و اقدام به اخذ ویزا کنند. به ‌عنوان مثال هزینه زندگی در قطر پایین‌تر است، در مقابل دستمزدی که در امارات وجود دارد به نسبت بالاتر بوده و در هر دو کشور شما می‌توانید تفریحات متنوعی داشته باشید.

  جهت دریافت اطلاعات درباره ویزای توریستی قطر روی لینک روبرو کلیک کنید: ویزای توریستی قطر

  برای مقایسه زندگی در امارات و قطر بهتر است شرایط زندگی خود، توانایی و مهارت و همچنین هزینه‌ها را در نظر بگیرید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. همچنین شما می‌توانید در این زمینه با کارشناسان مجموعه اندیشه قرن ثبت کیش مشورت کنید و از راهنمایی‌های برجسته آن‌ها بهره‌مند شده و در نهایت بهترین انتخاب را برای آینده‌ خود و خانواده‌تان داشته باشید. همچنین این موسسه همواره در تلاش است تا شما بتوانید پروسه اخذ ویزا و سایر موارد را به راحتی و بدون دغدغه در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهید.

  سوالات متداول

  هزینه‌ زندگی در امارات بهتر است یا قطر؟

  هزینه زندگی در کشور قطر پایین‌تر از زندگی در امارات است، اما توجه داشته باشید که از نظر دستمزد نیز در امارات حقوق بالاتر خواهد بود.

  مقایسه زندگی در امارات و قطر را از نظر امنیت بیان کنید؟

  هر دو کشور از نظر امنیت کاملاً مشابه بوده و جنایت در آن‌ها بسیار کم است. به همین دلیل به ‌عنوان امن‌ترین کشورها شناخته می‌شوند.

  برای مهاجرت به امارات و قطر و اخذ ویزا چه کاری باید انجام دهیم؟

  برای اینکه بتوانید پروسه اخذ ویزا و سایر مراحل را به راحتی انجام دهید، کافی ا‌ست با کارشناسان مجموعه اندیشه قرن ثبت کیش تماس بگیرید و از راهنمایی‌های آن‌ها بهره‌مند شوید.

  مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۳ رای
  مطالب مرتبط
  فهرست