• اگر حتی یکبار به امارات سفر کرده باشید، متوجه رزق و برق و لوکس بودن این شهر می‌شوید. دبی امارات یکی از کشورهایی است که مقصد بسیاری از توریست‌ها و مهاجران ایرانی می‌گردد؛ چرا که دارای امکانات بسیار پیشرفته از نظر اقتصادی و گردشگری است و با ایران هم همسایگی نزدیکی دارد.

  اما این نکته بسیار مهم است که در این کشور پر زرق و برق، قطعا هزینه‌های زندگی هم زیادتر می‌شود. بنابراین اگر واقعا قصد مهاجرت به کشور امارات را دارید، حتما درباره هزینه های زندگی در دبی تحقیق کنید و سپس تصمیم بگیرید. ما در این مقاله برخی از هزینه‌ های زندگی در امارات (دبی) را به شما معرفی می‌کنیم.  

  شرایط زندگی در کشور امارات

  کشور امارات متحده عربی شامل 7 شهر مختلف می‌شود که بزرگ‌ترین و معروف‌ترین شهر آن، دوبی است. این شهر یکی از بهترین مناطق گردشگری و توریستی در امارات است که در چند سال گذشته، بیش‌تر از قبل مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد. مردم این کشور معاف از مالیات هستند و قوانین خیلی سخت‌گیرانه‌ای را هم تجربه نمی‌کنند.

  همچنین امارات روابط سیاسی و اقتصادی خوبی با کشورهای دیگر دارد که بخش عمده‌ای از آن را مدیون منابع نفت و گاز خود است. توجه داشته باشید که هیچ مهاجری در این کشور دارای اقامت دائم و پاسپورت نیست؛ بنابراین تمامی افراد در امارات به صورت مهمان موقت زندگی می‌کنند.

  هزینه های زندگی در امارات(دبی)

  لازم است پیش از اخذ اقامت امارات و زندگی در این کشور از مخارج زندگی در آن نیز آگاه باشید. هزینه های زندگی در امارات، قطعا خیلی بیش‌تر از هزینه زندگی در ایران است؛ بنابراین اگر سرمایه کمی برای مهاجرت دارید، قطعا زمان سفر خود را به تاخیر بیندازید. توجه داشته باشید که واحد پولی امارات، درهم است و تمامی هزینه‌ها با این واحد مشخص می‌شود. برخی از مهمترین هزینه‌ های زندگی در دبی به شرح زیر است:

  1.هزینه خورد و خوراک در امارات

  خورد و خوراک در دوبی هم مانند هر جای دیگر، به عنوان مهمترین نیاز برای هر خانواده‌ای محسوب می‌شود. از طرفی برخی از اقلام وجود دارند که باید حتما برای آن‌ها هزینه کنید. بنابراین بد نیست با قیمت برخی از مواد غذایی‌های مهم در دوبی آشنا شوید.

  • هزینه خرید یک لیتر شیر 6.83 درهم
  • هزینه خرید 500 گرم نان سفید 4.96 درهم
  • هزینه خرید یک کیلوگرم برنج سفید، 8.84 درهم
  • هزینه خرید 12 عدد تخم مرغ 11.13 درهم
  • هزینه خرید یک کیلوگرم پنیر 33.28 درهم
  • هزینه خرید یک کیلوگرم فیله مرغ 27.26 درهم
  • هزینه خرید یک کیلوگرم گوشت گاو 39.07درهم
  • هزینه خرید میوه و سیفی‌جات از 3 تا 7 درهم

  البته توجه داشته باشید که موادغذایی مختلفی در امارات وجود دارد که شما حتما به آن‌ها نیاز پیدا می‌کنید؛ اما ما در این قسمت، تنها به موارد مهم اشاره کردیم.

  2. هزینه مسکن در امارات

  تهیه مسکن در دوبی یکی از اصلی‌ترین کارهایی است که هر شخص با مهاجرت به دبی باید به فکر آن باشد. به طور کلی هزینه مسکن در امارات به دلیل وجود سرمایه‌های نفت و گاز، فوق‌العاده زیاد است. از طرفی با توجه به کمبود زمین‌های شهری در دوبی، مسکن در این کشور تعداد خیلی زیادی را به خود اختصاص نمی‌دهد.

  توجه داشته باشید که تهیه مسکن در دوبی به موارد مختلفی از جمله متراژ، منطقه، امکانات، و جمعیت خانواده بستگی دارد. مثلا قطعا تهیه مسکن در دوبی و ابوظبی، خیلی بیش‌تر از شهرهای کوچک‌تر در امارات است. میانگین هزینه مسکن در امارات شامل موارد زیر می‌شود:

  • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر حدود 5,555.09 درهم
  • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر حدود 3,300.95 درهم
  • هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر حدود   7,351.85 درهم
  • هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر حدود 5,350.88 درهم
  • قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر 8,378.83 درهم
  • قیمت هر متر مربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر 6,348.53 درهم

  3. هزینه حمل و نقل در دوبی

  یکی از خبرهای خوب درباره مهاجرت به کشور امارات، بهره‌مندی از خودروهای بسیار لوکس شخصی با قیمت مناسب است. حتما با خود می‌گویید که چگونه این اتفاق می‌افتد؟ کشور امارات متحده عربی جزو قطب‌های مهم تجارت بین‌المللی است که راحتی قوانین گمرکی را هم به دنبال دارد. بنابراین قیمت خودروها خود به خود ارزان‌تر از ایران می‌شود.

  البته این را بدانید که حتی با وجود ارزان بودن قیمت خودرو در امارات، باز هم این هزینه برای ایرانیان خیلی زیاد است. مهمترین هزینه های حمل و نقل در دوبی را به شما نشان می‌دهیم:

  • بلیط یک طرفه برای حمل و نقل محلی حدود 7.50 درهم
  • قیمت کارت ماهانه با مبلغ معمولی حدود 314.52 درهم
  • تعرفه عادی تاکسی در امارات از 3 تا 12 درهم
  • تعرفه عادی تاکسی انتظاری حدود 30 درهم
  • قیمت یک لیتر بنزین حدود 3.75 درهم

  4. مخارج تحصیلی در دوبی

  شاید بیش‌ترین هزینه شما در دوبی، مربوط به تحصیل باشد؛ چرا که مهاجران در امارات، تنها قادر به تحصیل در موسسه‌های خصوصی هستند و حق تحصیل دولتی، مربوط به شهروندان این کشور است. البته توجه داشته باشید که در دوبی امارات، تعداد بسیار زیادی موسسه آموزشی وجود دارد که سطح تحصیلی فوق‌العاده‌ای را هم دارند. در این موسسه‌ها از بهترین امکانات آموزشی و معلم‌های متخصص استفاده می‌شود که راه رسیدن به دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی را آسان‌تر می‌کند. برخی از مخارج تحصیلی در دوبی به شرح زیر است:

  • هزینه تحصیل در کالج‌های مهم در امارات حدود 780 درهم
  • هزینه سالانه پیش دبستانی حدود 2,422.10 درهم
  • هزینه تحصیل در دبستان‌های دبی 26,580.53درهم

  4. سلامت بهداشت در دوبی

  سلامت و بهداشت یکی از مهم‌ترین مواردی است که برای مهاجرت به هر کشور باید به آن توجه کنید؛ خوشبختانه شما در امارات به پیشرفته‌ترین و بهترین خدمات درمانی در بیمارستان‌ها دسترسی دارید که خیال شما را از بابت سلامت خانواده راحت می‌کند.

  همچنین در امارات هم نهادهای بیمه وجود دارد که مشتریان خود را حمایت می‌کنند. توجه داشته باشید که هزینه سلامت و بهداشت در دوبی هم مبلغ تقریبا زیادی را به خود اختصاص می‌دهد.

  5. مالیات در دوبی

  همانطور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم، امارات یکی از کشورهای بدون مالیات است؛ اما با این وجود، باز هم در موارد خاصی مالیات به افراد تعلق می‌گیرد. مالیات در دوبی شامل فعالیت‌های سیستم بانکی و کسب‌وکارهایی می‌شود که در صنعت نفت و گاز فعالیت می‌کنند.

  البته توجه داشته باشید که تمامی این مالیات‌ها دوباره به چرخه سرمایه اقتصادی بازگشت داده می‌شود و سبب ایجاد موقعیت‌های اقتصادی فوق‌العاده‌ای می‌شود. میانگین حقوق ماهانه خالص بعد از مالیات حدود 13928.05 درهم است و نرخ بهره وام مسکن سالانه، برای 20 سال با نرخ ثابت حدود 3 درصد است.

  آیا می‌توانیم در امارات کسب‌وکار جدیدی راه‌اندازی کنیم؟

  با توجه به بالا بودن هزینه های زندگی در دبی، اکثر افراد به فکر درآمد بالا در این کشور هستند؛ چرا که این هزینه‌ها قطعا با داشتن درآمد متوسط، برطرف نمی‌شود. اما حتما تمامی افراد این سوال را دارند که چگونه برای ثبت شرکت در امارات اقدام کنیم؟ موسسه حقوقی قرن کیش در این باره بهترین انتخاب است.

  این موسسه به تمامی چیزهایی که هر فرد برای اقامت و ثبت شرکت در امارات نیاز است را به خوبی آگاهی دارد؛ بنابراین بسیاری از چالش‌های پیش روی شما را به آسانی برطرف می‌کند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیش‌تر درباره خدمات این موسسه، به وب‌سایت سازمان ثبت مراجعه کنید.

  جان کلام

  در حال حاضر مهاجرت به کشور امارات و در شهر دوبی، یکی از پرطرفدارترین اقدامات برای ایرانیان شده است. از طرفی با توجه به بالا بودن هزینه ‌های زندگی در دبی، بهتر است که از قبل با مخارج زندگی آشنا شوید. ما در این مقاله مهمترین هزینه های زندگی در امارات را به شما معرفی کردیم. اگر هنوز هم قصد اخذ اقامت امارات و مهاجرت به این کشور را دارید، کافی است با متخصصین ما در موسسه حقوقی ثبت کیش تماس بگیرید.

  سوالات متداول

  آیا می‌توانیم در امارات، کسب‌وکار پر درآمدی داشته باشیم؟

  قطعا شما اکر شرکت تخصصی را در امارات راه‌اندازی کنید یا این که با توجه به مهارت‌های خاص خود فعالیت کنید، به درآمد قابل توجهی خواهید رسید. اما توجه داشته باشید که در هر حال، سطح حقوقی دریافتی مهاجران در این کشور، بسیار کمتر از شهروندان عادی است. 

  آیا می‌توانیم در امارات پاسپورت بگیریم؟

  شما به عنوان مهاجر می توانید تا چند سال با عنوان مهمان در این کشور زندگی کنید؛ اما به هیچ عنوان برای مهاجران، پاسپورت امارات در نظر گرفته نشده است. 

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  مطالب مرتبط
  فهرست