زندگی در قطر یا عمان، کدام بهتر است؟
 • تصمیم‌گیری برای زندگی در قطر یا عمان می‌تواند کار بسیار چالش‌برانگیز و سخت برای هر فردی باشد. هر دو کشور خاورمیانه ترکیبی از تجربیات سنتی و مدرن را ارائه می‌دهند که می‌تواند هر فردی را مجذوب خود کند. عمان دارای تاریخ غنی و مناظر طبیعی خیره‌کننده است؛ در حالی‌ که قطر با معماری مدرن و صحنه هنری پرجنب‌وجوش خود نظر شما را به خود جلب خواهد کرد.

  انتخاب مقصد مهاجرت هرگز کار آسانی نبوده و نیست، به‌خصوص زمانی که عمان و قطر را در لیست خود داشته باشید. هر کشور مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و امتیازات منحصر‌به‌فرد خود را دارد. برای همین باید به مقایسه زندگی در قطر با عمان پرداخت تا بتوان تصمیم درستی برای مهاجرت به این دو کشور گرفت. در ادامه این مطلب از وبلاگ ثبت کیش این دو کشور را از جنبه‌های مختلف با یکدیگر بررسی کرده‌ایم.

  زندگی در قطر یا عمان، کدام بهتر است؟

  شرایط کار و درآمد

  هر دو کشور عمان و قطر انتخاب خوبی برای زندگی محسوب می‌شوند. هر دو کشور عربی دارای زبان و دین مشترک هستند؛ با این‌ وجود تفاوت‌هایی دارند که باید عمیق‌تر در موردشان کاوش کنید تا بفهمید کدام مقصد با آرزوهای شما همخوانی بیشتری دارد.

  تاریخ و فرهنگ

  تاریخ و فرهنگ ضربان قلب هر کشوری است و به ما می‌گوید که برای زندگی در قطر یا عمان با چه آداب‌ورسوم و ویژگی‌هایی روبرو هستیم.

  • عمان: دارای قدمت زیادی بوده که به هزاران سال پیش می‌رسد. این کشور یک بازیگر اساسی در مسیرهای تجاری دریایی باستانی بود و آن را به کشوری برای ذوب فرهنگ‌های مختلف در هم تبدیل کرد. در این کشور تأثیراتی از ایران، هند و حتی آفریقا خواهید دید. موسیقی سنتی، هنر و صنایع‌دستی مانند سفالگری و بافندگی از ارزش بالایی برخوردار است. مردم محلی که عمانی نامیده می‌شوند، به مهمان‌نوازی و حفظ آداب‌ورسوم اجدادی شهرت دارند.
  • قطر: قطر کشوری است که در چند دهه گذشته به سرعت مدرن شده و این مدرنیته تا حدی به لطف ذخایر نفتی غنی‌ آن است. با این ‌حال، قطری‌ها نیز بسیار زیاد به میراث تاریخی خود افتخار می‌کنند و برای حفظ تاریخ و سنت‌های خود سرمایه‌گذاری زیادی کرده‌اند. در این کشور فرهنگ ترکیبی از ریشه‌های بادیه‌نشینی و تأثیرات جهانی مدرن بوده که در معماری و صحنه‌های هنری آن مشهود است.

  جهت دریافت اطلاعات درباره ثبت شرکت در عمان روی لینک روبرو کلیک کنید: ثبت شرکت در عمان

   برای مقایسه زندگی در قطر با عمان باید بدانید که عمان فرهنگ روستایی و سنتی‌تری داشته و به سرعت قطر مدرنیته را نپذیرفته و توانسته است ریشه‌های تاریخی خود را دست‌نخورده نگه دارد. در واقع کشوری است که می‌توانید پیشرفت سریع را بدون از دست دادن ریشه‌های فرهنگی تجربه کنید. به ‌طور خلاصه، اگر علاقه‌مند به تاریخ هستید و به تجربه‌های سنتی و معتبر علاقه دارید، عمان مقصد خوبی برای شما خواهد بود؛ اما اگر شما به جای مدرن‌تر علاقه دارید باید قطر را انتخاب کنید.

  میزان امنیت

  میزان امنیت

  هنگام انتخاب مقصد مهاجرت، امنیت اولویت اصلی است. هر دو عمان و قطر کشورهای امنی محسوب می‌شوند؛ اما باید جزئیات زندگی در قطر یا عمان از نظر امنیت را بررسی کرد تا انتخاب بهتری داشت.

  بیشتر بخوانید: زندگی در عمان بهتر است یا دبی؟

  • عمان: عمان به دلیل نرخ پایین جرم و جنایت و مردم محلی صمیمی و مهمان‌پذیرش شناخته شده است. جرائم خشن بسیار نادر است و جرائم کوچک مانند جیب‌بری نیز مانند دیگر کشورها رایج نیست. همچنین نیروی پلیس قابل‌اعتماد و کارآمدی دارد.
  • قطر: قطر نیز کشوری امن با نرخ جرائم پایین به شمار می‌رود. این کشور قوانین سخت‌گیرانه‌ای دارد و پلیس در تمامی اماکن قابل ‌مشاهده و در دسترس است. با این‌ حال، قطر قوانین سخت‌گیرانه‌تری در مورد پوشش و رفتار عمومی، به‌ویژه برای زنان دارد. همچنین با وجود ایمنی بالای جاده‌ها، رانندگی کمی تهاجمی است؛ بنابراین حین رانندگی باید احتیاط کنید.

  برای مقایسه زندگی در قطر با عمان به ‌طور خلاصه باید گفت که عمان و قطر هر دو کشوری امن هستند. عمان آرامش بیشتری دارد و در مورد لباس و رفتار عمومی به اندازه قطر سختگیر نیست. انتخاب بین قطر یا عمان به شما بستگی دارد که با چه سطحی از قوانین و مقررات اجتماعی راحت هستید. موسسه اندیشه قرن ثبت کیش مشاوره‌های لازم را در این زمینه به شما خواهد داد تا ببینید کدام برای شما بهترین است.

  وضعیت مهاجرپذیری قطر و عمان

  وضعیت مهاجرپذیری قطر و عمان

  وضعیت مهاجرپذیری یکی دیگر از نکات مهمی است که قبل از مهاجرت به یک کشور باید به آن توجه کافی داشت.

  جهت دریافت اطلاعات درباره اخذ ویزای توریستی روی لینک روبرو کلیک کنید: ویزای توریستی عمان

  • قطر: قطر یک سیستم حمایت مالی برای مهاجران دارد که با نام کفاله یا کفالت شناخته می‌شود. در این سیستم گره خوردن کارفرما و کارگر باعث شده تا برخی افراد از قدرت بی‌حد خود به ‌عنوان کارفرما سوءاستفاده کنند که البته قطر در حال اصلاحات این قوانین است.
  • عمان: عمان هم سیستم حمایت مالی خاص با نام «نیتاقات» را دارد. در این سیستم کارکنان یا مهاجران باید از سمت یک کارفرمای محلی یک پیشنهاد کاری داشته باشند تا بتوانند برای دریافت مجوز اقامت و ویزای کار اقدام کنند. در کل سیستم کاری عمان شفافیت بیشتری برای حمایت از نیروی انسانی و کاری خارجی دارد.

  مقایسه وضعیت آب‌وهوا

  تاریخ و فرهنگ

   

  هنگام انتخاب برای زندگی در قطر یا عمان آب‌وهوا می‌تواند عامل تعیین‌کننده باشد. هر دو کشور آب‌وهوای معمولی خاورمیانه را تجربه می‌کنند، اما تفاوت‌های قابل‌توجهی وجود دارد که می‌تواند بر برنامه‌های شما تأثیر بگذارد.

  بیشتر بخوانید: اقامت ورزشی در عمان

  • عمان: عمان به دلیل توپوگرافی متنوع، آب‌وهوای متنوع‌تری دارد. مسقط، پایتخت این کشور تابستان‌های گرمی دارد و دمای آن به 40 درجه سانتی‌گراد، به‌ویژه از ماه می تا سپتامبر می‌رسد. زمستان‌ها معتدل‌تر هستند و دمای آن در نوامبر و مارس از 15 تا 24 درجه سانتی‌گراد متغیر است. در مقابل، شهر صلاله در جنوب عمان باران‌های موسمی (خریف) را از ژوئن تا سپتامبر تجربه می‌کند که هوای خنک‌تر و مناظر سبز را به ارمغان می‌آورد.
  • قطر: قطر به ‌طور کلی گرم‌تر و مرطوب‌تر است، به‌ویژه در ماه‌های تابستان از ژوئن تا سپتامبر و دمای آن 43 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. زمستان‌ها خنک‌تر و قابل‌تحمل‌تر هستند و دمای آن از 14 تا 21 درجه سانتی‌گراد متغیر است.

  برای مقایسه زندگی در قطر با عمان به‌ طور خلاصه باید گفت که عمان الگوی آب‌وهوایی متنوع‌تری را ارائه می‌دهد؛ در حالی ‌که قطر هوایی دائماً گرم و آفتابی خواهد داشت.

  شرایط کار و درآمد

  هزینه مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری

  برای مهاجرت کاری به هر دو کشور باید پیشنهاد شغلی معتبری از سمت یک کارفرمای محلی داشته باشید. علاوه بر این موارد مدرک تحصیلی، سابقه کاری و رزومه قوی برای پیدا کردن یک کار در این کشورها هم مورد نیاز است. در کل برای مقایسه شرایط کار، درآمد و زندگی در قطر یا عمان باید به نکات زیر توجه داشته باشید.

  • عمان: هزینه ویزای کاری این کشور به موارد زیادی از جمله مدت زمان آن بستگی دارد. در کل هزینه آن به‌ طور متوسط در زمان نگارش این مقاله 20 ریال عمان است. حداقل حقوق ماهانه هم حدود 350 ریال عمان و حدود 900 دلار است. همچنین باید اشاره کرد که نرخ بیکاری عمان به حدود 4 درصد می‌رسد.
  • قطر: هزینه ویزای قطر هم با توجه به مواردی چون مدت زمان ویزا و تعداد ورود به این کشور متفاوت است. در کل هزینه ویزای استخدامی 200 ریال قطر حدود 55 دلار و برای تبدیل ویزای کاری به اقامت کاری باید 500 ریال قطر اضافه پرداخت کنید. نرخ بیکاری در قطر هم کمتر از 1 درصد خواهد بود.

  هزینه مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری

  مقایسه زندگی در قطر یا عمان در یک نگاه کلی

   

  یکی از پرهزینه‌ترین راه‌های مهاجرتی برای دریافت اقامت قطر یا عمان، سرمایه‌گذاری است. برای این کار باید هزینه ثبت شرکت، خرید سهام یا ملک را داشته باشید. در ادامه به مقایسه زندگی در قطر با عمان از راه‌ سرمایه‌گذاری پرداخته‌ایم.

  جهت دریافت اطلاعات درباره ویزای توریستی قطر روی لینک روبرو کلیک کنید: ویزای توریستی قطر

  • قطر: هزینه ثبت شرکت در کشور قطری حدود 55 هزار دلار و مالیاتی که برای ثبت شرکت باید پرداخت شود 10 درصد خواهد بود. همچنین از طریق خرید ملک نیز می‌توان برای اقامت در این کشور اقدام کرد که برای این کار به هزینه‌ای حدود 200 هزار دلار نیاز است.
  • عمان: خرید سهام یک شرکت درجه 1 در این کشور به 650 هزار دلار و یک شرکت درجه 4 چیزی حدود 52 هزار دلار هزینه نیاز دارد. میزان مالیات بر شرکت هم 15 درصد بوده و برای خرید ملک تقریباً 70 هزار تا 132 هزار دلار لازم است.

  مقایسه زندگی در قطر یا عمان در یک نگاه کلی

  مشخصات قطر عمان
  شاخص کیفیت زندگی بسیار بالا- 153.54 بسیار بالا – 173.68
  شرایط اقامت اقامت دائم بعد از 20 سال زندگی و کار اقامت ده ساله قابل تمدید
  میزان سرمایه‌گذاری اولیه حداقل 55 هزار دلار حداقل 52 هزار دلار
  حداقل حقوق ماهانه 1800 ریال قطر 235 ریال عمان
  مالیات مالیات بر شرکت 10 درصد مالیات بر شرکت 15 درصد
  خرج یک فرد در یک ماه 970 دلار 760 دلار

  سخن پایانی

  مقایسه وضعیت آب‌وهوا

  با مقایسه زندگی در قطر با عمان در این مطلب راهنمایی لازم برای انتخاب بین این دو به شما داده شد. با این‌ حال اگر نمی‌دانید که شرایط شما با کدام کشور برای زندگی سازگارتر است، باید از یک موسسه مهاجرتی راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید. موسسه اندیشه قرن ثبت کیش با سنجش شرایط شما، مشاوره لازم برای انتخاب زندگی در قطر یا عمان را به شما خواهد داد. کافی است تماس بگیرید و هر سوالی در ذهن دارید را مطرح کنید.

  سوالات متداول

  شرایط کار و درآمد در کدام کشور بهتر است قطر یا عمان؟

  این امر بستگی به تخصص، پیشنهاد کاری و کارفرمای شما دارد و نمی‌توان یکی از این دو را انتخاب کرد؛ با‌ این ‌حال نرخ بیکاری در قطر کمتر بوده و حقوق ماهانه به‌ طور متوسط بیشتر است.

  شاخص کیفیت زندگی در قطر بالاتر است یا عمان؟

  هر دو کشور دارای شاخص کیفیت زندگی بسیار بالایی در جهان هستند، اما عمان در رتبه 13 جهانی و قطر در رتبه 27 جهانی قرار دارد.

  مالیات بر سرمایه‌گذاری قطر کمتر است یا عمان؟

  در کشور عمان میزان مالیات بیشتر است؛ مالیات بر شرکت در قطر 10 درصد و در کشور عمان به 15 درصد می‌رسد.

  مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  مطالب مرتبط
  فهرست