مهاجرت برنامه نویس به امارات
 • کشور امارات به دلیل پیشرفت‌های چشم‌گیری که در سال‌های اخیر داشته، به‌ عنوان یکی از بهترین مقاصد تجاری و کاری برای مهاجران به حساب می‌آید و همچنین به دلیل اقتصاد روبه‌ رشد و سهولت در اخذ ویزای کاری بهترین گزینه برای مهاجران بوده و با افراد متخصص در زمینه تکنولوژی و فناوری و غول‌های بزرگی مانند گوگل، لینکدین، آمازون، اچ‌پی، فیس‌بوک و… همکاری می‌کند؛ به همین دلیل سالانه تعداد بسیار زیادی مهاجرت برنامه نویس به امارات صورت می‌گیرد. در کشور امارات بازار کار برنامه‌نویسان بسیار خوب بوده و زمینه پیشرفت بسیار زیادی مهیا است.

  شما می‌توانید به عنوان یک برنامه‌نویس با زبان‌های مختلف و در گرایش‌های متفاوت اقدام به اخذ ویزای کاری کنید و آینده شغلی خود را به صورت فوق‌العاده‌ای ارتقا دهید. همچنین شرایط زندگی خود و فرزندانتان را در کشوری ثروتمند رقم بزنید. برای این کار بهتر است در این مقاله از ثبت کیش همراه ما باشید تا مسیر مهاجرتی شما به بهترین شکل ممکن پیش برود.

  مهاجرت برنامه نویس به امارات

  مهاجرت برنامه نویس

  برای اینکه بتوانید به‌ عنوان یک برنامه‌نویس به این کشور مهاجرت کنید لازم است در ابتدا قرارداد کاری و یا پیشنهاد کاری را از شرکت اماراتی داشته باشید و بتوانید از آن طریق اقدام به اخذ ویزا کنید. در واقع پس از اینکه توانستید با کارفرمای اماراتی خود توافق کنید، بایستی کارفرمای شما مجوز کاری و ویزای اقامتتان را پیگیری کرده و سپس مجوز و ویزا صادر شود. توجه داشته باشید که شما به‌ عنوان یک کارمند نمی‌توانید به تنهایی اقدام به این کار کنید.

  جهت دریافت اطلاعات درباره اخذ اقامت امارات روی لینک روبرو کلیک کنید: اقامت امارات متحده عربی

  مهاجرت برنامه نویس به امارات بدین صورت است که پس از ورود به کشور دو ماه اجازه اقامت داده می‌شود و سپس کارفرما بایستی پروسه دریافت کارت شناسایی، تکمیل آزمایشات، مهر مجوز اقامت کاری روی پاسپورت و… را تکمیل کند. بد نیست بدانید که امکان ورود به کشور امارات از طریق ویزای توریستی نیز ممکن است؛ پس از ورود به دنبال شغل باشید و با کارفرمای اماراتی به توافق برسید. دقت داشته باشید که در این شرایط نمی‌توان به طور حتم تضمین کرد که شغلی پیدا می‌کنید. در واقع تا زمانی‌ که ویزای شما مورد تأیید قرار نگیرد نمی‌توانید با ویزای دیگری در آن کشور مشغول به کار شوید. نکته قابل توجه در مهاجرت برنامه نویس به دبی این است که شما می‌توانید با اخذ ویزای کاری برای دریافت ویزای تمام اعضای خانواده خود اقدام کرده و به صورت خانوادگی در این کشور سکونت داشته باشید.

  مراحل مهاجرت برنامه نویس به دبی

  مراحل مهاجرت برنامه نویس به دبی

  برای مهاجرت برنامه نویس به امارات لازم است مراحل خاصی طی شود و این کشور نیز همانند سایر کشورها قوانین خاصی برای مهاجرت دارد که در ادامه درآمد و شرایط کار برنامه نویس در امارات را به صورت کاملی بررسی کرده‌ایم:

  مرحله 1: پیدا کردن کار و پیشنهادات شغلی متناسب با گرایش

  مرحله 2: توافق با کارفرما

  مرحله 3: دریافت ویزای مجوز برای ورود به کشور

  مرحله 4: دریافت کارت شناسایی کشور امارات

  مرحله 5: اخذ ویزا و دریافت مجوز کار

  برای اینکه هر شخصی بتواند به عنوان یک برنامه‌نویس به این کشور مهاجرت کند، لازم است شرایط تخصصی و عمومی خاصی داشته باشد که این شرایط شامل موارد زیر است:

  جهت دریافت اطلاعات درباره ثبت شرکت در امارات روی لینک روبرو کلیک کنید: ثبت شرکت در امارات

  • نداشتن سابقه‌ کیفری
  • برخورداری از سلامت عمومی
  • نداشتن خطر امنیتی برای امارات
  • معتبر بودن شرکتی که قصد استخدام در آن را دارید
  • داشتن پیشنهاد شغلی معتبر
  • دارای حداقل 18 سال سن (برای افرادی که سنی بالای 65 سال داشته باشند شرکت هزینه بیشتری پرداخت خواهد کرد)
  • مطابقت ماهیت شرکت با شغل شما

  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت برنامه نویس به دبی شامل موارد زیر است:

  بیشتر بخوانید: مزایا و معایب زندگی در امارات (دبی)

  • فرم درخواست برای مهاجرت
  • اصل پاسپورت و کپی آن
  • عکس
  • کپی تمام مدارک تحصیلی
  • گواهی سلامت (این گواهی بایستی در یک مرکز بهداشتی که مورد تأیید دولت در امارات است تأیید شود)

  انواع ویزای کار برای مهاجرت برنامه نویس به امارات

  دریافت ویزای مجوز برای ورود به کشور

  همان‌طور که می‌دانید در هنگام مهاجرت به هر کشوری لازم است اطلاعاتی جامع در مورد ویزا و شرایط مهاجرت داشته باشید. کشور امارات نیز همانند سایر کشورها انواع ویزاهای مختلفی را ارائه می‌دهد تا بتوانید به صورت کاملاً قانونی وارد کشور شوید، اما بایستی توجه داشته باشید که تنها برخی از ویزاها اجازه کار به شخص می‌دهند؛ به همین دلیل در ادامه انواع ویزا مناسب برای مهاجرت برنامه نویس به دبی را معرفی کرده‌ایم:

  بیشتر بخوانید: مهاجرت پرستاری به امارات (دبی)

  • ویزای استخدام: مجوز کاری که در کشور امارات وجود دارد بدین صورت است که فرد بایستی در ابتدا ویزای ورود، اقامت و کارت شناسایی امارات را درخواست داده و سپس برای اخذ مجوز کار اقدام کند. برای دریافت آن نیز لازم است کارمند تمام مدارکی که در قسمت قبل گفته شد را به زبان عربی تکمیل کرده و قرارداد کاری و پیشنهاد شغلی را ارائه دهد.
  • ویزای طلایی: در سال‌های قبل ویزای طلایی فقط مختص کارآفرینان، دانشجویان استثنایی، سرمایه‌گذاران و متخصصان زمینه‌های علمی بود اما بر طبق سیاست‌های جدید برای اینکه استعدادهای برنامه‌نویسی در سراسر دنیا جذب شود، ویزای طلایی برای برنامه‌نویسان نیز صادر شد که این امر باعث پیشرفت تکنولوژی در این کشور شده است. برای اینکه بتوانید پروسه اخذ ویزا و کارهای مربوط به مهاجرت را به راحتی و در زمان کوتاهی انجام دهید توصیه می‌شود که با کارشناسان ثبت کیش در تماس باشید.

  درآمد و شرایط کار برنامه نویس در امارات

  اخذ ویزا و دریافت مجوز کار

  همان‌طور که گفته شد کشور امارات و پایتخت تجارتی آن یعنی شهر دبی با غول‌های تکنولوژی و فناوری دنیا قرارداد همکاری امضا کرده‌ و همین امر باعث شده است که در این کشور بازار کاری مناسب و فرصت‌های شغلی استثنایی برای برنامه‌نویسان فراهم باشد.

  جهت دریافت اطلاعات درباره ویزای توریستی امارات روی لینک روبرو کلیک کنید: ویزای توریستی امارات

  همچنین بد نیست بدانید که در کشور امارات نیروی کاری فنی بسیار کمی وجود دارد و به همین دلیل در بخش فناوری تقاضا بسیار زیاد است؛ از این‌ رو مهاجرت برنامه نویس به امارات و کار در شرکت‌های کوچک و متوسط افزایش یافته و در نتیجه این امر به رشد مشاغل فناوری اطلاعات کمک بسیار زیادی کرده است. (به‌خصوص در شهرهای دبی و ابوظبی بازار کاری فوق‌العاده‌ای برای برنامه‌نویسان وجود دارد) درآمد و شرایط کار برنامه نویس در امارات بدین صورت است که به طور متوسط دستمزد و حقوقی حدود 190000 تا 329000 درهم در سال دریافت می‌کنند.

  لیست زبان‌های برنامه‌نویسی پر تقاضا در کشور امارات

  لیست زبان‌های برنامه‌نویسی پر تقاضا در کشور امارات

  برای مهاجرت برنامه نویس به دبی بدون شک به دنبال شناخت پر تقاضاترین زبان برنامه‌نویسی هستید؛ به همین دلیل در زیر مهم‌ترین و پر تقاضاترین زبان‌ها آورده‌ شده است:

  • سی شارپ
  • جاوا
  • جاوا اسکریپت
  • روبی
  • پی‌اچ‌پی
  • پایتون
  • نود جی اس

  سخن پایانی

  Income and working conditions of a programmer in the UAE

  در سال‌های اخیر به دلیل پیشرفت اقتصادی و فرهنگی بسیار زیادی که در کشورهای عرب زبانی مثل امارات ایجاد شده است بسیاری از افراد تصمیم به مهاجرت به این کشور ثروتمند را گرفته‌اند تا بتوانند آینده شغلی خود را ارتقا دهند. در این کشور قراردادهای همکاری با غول‌های فناوری دنیا مانند فیس‌بوک، گوگل و… امضا شده است و به همین دلیل فرصت‌های شغلی بسیار مناسبی برای برنامه‌نویسان ایجاد شده و امروزه شاهد آمار بالایی از مهاجرت برنامه نویس به امارات هستیم. برای اینکه برنامه‌نویسان بتوانند به این کشور مهاجرت کنند، در مرحله اول لازم است شغل مناسبی را پیدا کرده و با کارفرمای اماراتی خود به توافق برسند. سپس اقدام به اخذ ویزا کرده و در نهایت مجوز اقامت دریافت کنند.

  ویزای استخدام

   

  دو نمونه از شهرهایی که به نیروی کار فنی و مهندسین مختلفی در این کشور نیاز دارد دبی و ابوظبی است و به همین دلیل اکثر مهاجران این دو شهر را به ‌عنوان مقصد انتخاب می‌کنند. مراحل مهاجرت برنامه نویس به دبی بدین صورت است که در ابتدا بایستی شغل مورد نظرشان را پیدا کنند. سپس با کمک کارفرمای خود اقدام به اخذ ویزا و مجوز کرده و در نهایت ویزای اعضای خانواده خود را نیز دریافت کنند. درآمد و شرایط کار برنامه نویس در امارات بسیار خوب بوده و از این ‌رو اکثر برنامه‌نویسان ماهر که با زبان‌های برنامه ‌نویسی جاوا، پایتون، روبی، سی‌شارپ و… مشغول به کار و فعالیت هستند اقدام به تقاضای کار در این کشور خواهند کرد. شما نیز می‌توانید با کمک مشاوران موسسه اندیشه قرن برای مهاجرت به این کشور ثروتمند اقدام کرده و با یافتن شرکتی مناسب آینده شغلی خود را ارتقا دهید تا محیط مناسب برای پیشرفت خود و فرزندانتان را فراهم کنید.

  سوالات متداول

  ویزای طلایی

  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت برنامه نویس به امارات شامل چه مواردی است؟

  فرم درخواست برای مهاجرت، اصل پاسپورت و کپی آن، عکس، کپی تمام مدارک تحصیلی و گواهی سلامت.

  برای مهاجرت برنامه نویس به دبی چه ویزایی صادر می‌شود؟

  دو نوع ویزا برای مهاجرت برنامه‌نویسان صادر می‌شود که شامل ویزای طلایی و ویزای استخدام است.

  درآمد و شرایط کار برنامه نویس در امارات به چه صورت است؟

  به دلیل کمبود نیروی فنی در این کشور برنامه‌نویسان را در سرتاسر دنیا جذب می‌کنند و مهندسین برنامه‌نویس درآمدی حدودی 230000 درهم در سال دارند.

  برای مهاجرت کاری به امارات حداقل و حداکثر سن چقدر است؟

  برای اینکه بتوانید در این کشور کار کنید لازم است حداقل 18 سال داشته باشید اما سن حداکثر وجود ندارد.

  برای اخذ ویزای امارات چه کاری باید انجام دهم؟

  برای اینکه بتوانید پروسه اخذ ویزا و کارهای مربوط به مهاجرت را به راحتی و در زمان کوتاهی انجام دهید توصیه می‌شود که با کارشناسان ثبت کیش در تماس باشید.

  مقالات مرتبط: 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  مطالب مرتبط
  فهرست