مهاجرت کادر درمان به امارات (دبی)
 • مهاجرت کادر درمان به امارات یکی از اولویت‌های بسیاری از متخصصان کشورهای مختلف از جمله ایران است. ریشه این موضوع را می‌توان در درآمد خوب امارات و به‌خصوص شهر دبی جستجو کرد. دبی قلب اقتصادی امارات و خاورمیانه و یکی از مهم‌ترین شهرهای اقتصادی جهان است. سیستم مراقبت‌های بهداشتی دبی، مانند اقتصاد آن، قدرتمند و شرایط مهاجرت کادر درمان به دبی ایده‌آل است.

  برای یک کادر درمان چنین شرایط و امکاناتی به اضافه بازارها و جاذبه‌های دبی می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز باشد. همچنین با توجه به تفاوت فاحش ارزش پولی بسیاری از کشورها و امارات، بالا بودن درآمد کادر درمان در امارات فرصت بسیار خوبی برای مهاجرت به این کشور است. اگر تخصص و تجربه لازم را دارید می‌توانید برای فرصت شغلی پزشکی در دبی اقدام کنید، بهتر است به مواردی که در ادامه این مطلب از وبلاگ ثبت کیش آمده توجه داشته باشید.

  الزامات مهاجرت کادر درمان به امارات

  مزایای دریافت گلدن ویزای امارات برای کادر درمان

  • تسلط بر زبان عربی: یکی از نکات ویژه‌ای که می‌تواند شانس شما را برای اخذ ویزای کار به‌ عنوان کادر درمان افزایش دهد، تسلط بر زبان عربی است. البته دانستن زبان عربی یکی از الزامات اصلی جذب پزشک، پرستار خارجی و … برای اکثر مراکز درمانی دبی نیست.
  • سابقه کار دو تا سه سال در مراکز معتبر بهداشتی و درمانی: سابقه کاری به ‌عنوان کادر درمان یکی از اصلی‌ترین شرایط مهاجرت کادر درمان به دبی و کشور امارات است. هرچه تجربه کاری شما از نظر زمان و موقعیت و همچنین شهرت مرکز درمانی که در آن بوده‌اید بیشتر باشد، شانس شما بیشتر است.
  • پذیرفته شدن: مهم‌ترین نکته در مورد شرایط کاری و مهاجرت کادر درمان به دبی شرکت در آزمون‌های ورودی مربوطه است که توسط اداره بهداشت دبی برگزار می‌شود. ثبت‌نام در این آزمون روندی مشابه آزمون پرومتریک در عمان و قطر دارد.
  • درخواست ویزا: مرحله نهایی برای مهاجرت کادر درمان به امارات درخواست ویزا است. شرایط درخواست ویزا برای ملیت‌های مختلف متفاوت بوده و ممکن است بدون اطلاع قبلی تغییر کند؛ بنابراین باید اطلاعات خود را در این زمینه به‌روز نگه دارید یا از یک موسسه معتبر چون اندیشه قرن اطلاعات لازم را دریافت کنید.

  مراحل و شرایط مهاجرت کادر درمان به دبی

  حقوق و درآمد کادر درمان در امارات

  مهاجرت کادر درمان به امارات نیازمند پشت سر گذاشتن مراحل زیر است تا بتوان در همین حیطه و در کشور امارات یا شهر دبی مشغول به کار شد:

  شرکت و پذیرش در آزمون DHA

  قبولی در آزمون DHA برای متقاضیان کار در دبی الزامی است. همه اعضای کادر درمان از پزشک گرفته تا پرستار باید در آزمون dha ثبت‌نام کنند و آن را با موفقیت بگذرانید. برای موفقیت بیشتر جهت اقامت امارات متحده عربی در این آزمون مطالعه نمونه سوالات آزمون dha سال‌های گذشته و دانستن صحیح‌ترین منابع آزمون dha کمک زیادی به مدیریت زمان و جلوگیری از پرداخت هزینه‌های اضافی می‌کند.

  تأیید صلاحیت‌های آموزشی و کاری از طریق DataFlow

  افراد برای کار در امارات باید به صورت رسمی سوابق تحصیلی و کاری خود را ارائه دهند و تأیید دریافت کنند. این کار از طریق DataFlow انجام می‌شود. کادر درمان متقاضی کار در دبی باید مدارک تحصیلی، تاریخ شروع و پایان تحصیل خود را ارائه دهند. همچنین باید تاریخ شروع و پایان کار در مراکزی که فرد در آن مشغول بوده را ارائه کنند.

  دریافت پیشنهاد کاری

  اگر قبل از ترک کشورتان شغل مناسبی پیدا کنید، کار بسیار خوبی انجام داده‌اید. وب‌سایت بهداشت و درمان دبی (DHCC) یک منبع دولتی است که می‌توانید برای جستجوی مشاغل پزشکی در دبی به آن مراجعه کنید. همچنین وب‌سایت‌های کاریابی زیادی هست که برای مهاجرت کادر درمان به امارات می‌توان از آن استفاده کرد.

  گواهی وضعیت خوب (GSC)

  مراحل و شرایط مهاجرت کادر درمان به دبی

  این گواهی چیزی معادل عدم سوءسابقه بوده و برای افرادی که در شرف مهاجرت به این کشور هستند ضروری خواهد بود. در واقع ارائه این گواهی نشان می‌دهد که کادر درمان در طول دوره خدمت خود سابقه بدی نداشته و قابل اعتماد هستند.

  داشتن کارت سلامت

  یکی دیگر از شرایط مهاجرت کادر درمان به دبی دریافت کارت بهداشتی است. این کارت نشان می‌دهد که شما در سلامت کامل بوده و به هیچ بیماری عفونی مبتلا نیستید. این کارت برای کلیه افرادی که مایل به زندگی یا کار در دبی هستند الزامی است. در صورت داشتن کارت سلامت معتبر، ویزای ورود و قرارداد کاری، کارت کار نیز به شما داده می‌شود.

  کارت کار

  کارت کار در واقع مجوز کار شما در امارات متحده عربی است و برای مهاجرت کادر درمان به امارات داشتن آن ضروری و مهم خواهد بود. برای اطلاع از آخرین به‌روزرسانی‌ها و مقررات مربوط به قوانین صدور کارت کار می‌توانید به پورتال رسمی دولت امارات متحده عربی مراجعه کنید.

  حقوق و درآمد کادر درمان در امارات

  حقوق کارکنان بخش پزشکی و بهداشت بسته به نوع شغل، مدارک تحصیلی و شهری که به آن مهاجرت می‌کنید، همچنین بسته به دولتی یا خصوصی بودن بیمارستان یا کلینیک، متفاوت است. متوسط ​​حقوق پزشکان عمومی در امارات حدود 38100 درهم یا معادل 10 هزار دلار آمریکا است. میزان حقوق دریافتی بسته به سابقه کاری افراد می‌تواند متفاوت باشد. حداقل حقوق دریافتی در ماه 20 هزار درهم و حداکثر حقوق 57 هزار درهم است. برای آنکه دید بهتری از شرایط کاری و درآمد کادر درمان در امارات داشته باشید متوسط حقوق برخی از اعضای کادر درمان را در جدول زیر بررسی کرده‌ایم.

  تخصص میانگین حقوق سالانه
  پرستار 78303 درهم امارات
  متخصص قلب و عروق 539766 درهم امارت
  متخصص پوست و مو 358353 درهم امارات
  رادیولوژیست 445835 درهم امارات
  متخصص داخلی 328874 درهم امارات

  مزایای دریافت گلدن ویزای امارات برای کادر درمان

  شرکت و پذیرش در آزمون DHA

  امارات متحده عربی مزایای متعددی را برای پزشکانی که واجد شرایط برنامه ویزای طلایی هستند ارائه می‌دهد. توجه به این نکته مهم خواهد بود که مزایا در هر شهری ممکن است متفاوت باشد و تغییر کند، در ادامه برخی از مزایای بالقوه مهاجرت کادر درمان به امارات و دریافت ویزای طلایی آورده شده است:

  اقامت طولانی مدت

  ویزای طلایی به کادر درمان اجازه اقامت طولانی مدت در این کشور را برای کار و زندگی می‌دهد. همچنین باید اشاره کرد که اقامت دائم با گلدن ویزا نیاز به تمدید مکرر ویزا را از بین می‌برد و باعث ثبات از نظر وضعیت اقامت می‌شود.

  سهولت کار

  با ویزای طلایی، کادر درمان انعطاف بیشتری در یافتن فرصت‌های شغلی در دبی دارند. آن‌ها بسته به صلاحیت و تخصص خود می‌توانند در موسسات مراقبت‌های بهداشتی مختلف از جمله بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها، مراکز تحقیقاتی و دانشگاه‌ها کار کنند.

  بیشتر بخوانید: مزایا و معایب زندگی در امارات (دبی)

  دسترسی به زیرساخت‌های مراقبت‌های بهداشتی باکیفیت

  دبی دارای زیرساخت‌های مراقبت‌های بهداشتی در سطح جهانی، امکانات پزشکی پیشرفته و فناوری پیشرفته است. مهاجرت کادر درمان به امارات این فرصت را به شما خواهد داد که در این موسسات بهداشتی پیشرفته کار کنید، با روش‌های پزشکی پیشرفته آشنا شوید و با متخصصان مشهور همکاری داشته باشید.

  حمایت مالی در مهاجرت کادر درمان به دبی

  الزامات مهاجرت کادر درمان به امارات

  شرایط مهاجرت کادر درمان به دبی شاید پیچیده و کمی زمان‌بر باشد؛ اما دارندگان ویزای طلایی معمولاً واجد شرایط حمایت از اعضای خانواده خود از جمله همسر و فرزندان برای اقامت در دبی هستند. این به امر به کادر درمان اجازه می‌دهد تا خانواده‌ها را همراه خود به دبی یا هر شهر دیگری برده و ثبات، حمایت و زندگی کاملی را برایشان فراهم کنند.

  بیشتر بخوانید: مهاجرت پرستاری به امارات (دبی)

  سبک زندگی خاص و کیفیت زندگی بالا

  بالا بودن درآمد کادر درمان در امارات یکی از مزایای مهاجرت به این کشور است و مهاجرت کادر درمان به امارات امکان دسترسی به یک محیط جهانی پرجنب‌وجوش، زیرساخت‌های مدرن و استانداردهای بالایی از زندگی را می‌دهد. دارندگان ویزای طلایی می‌توانند از سبک زندگی مجلل شهری، فعالیت‌های تفریحی و دسترسی به امکانات رفاهی در سطح جهانی لذت ببرند.

  مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا مهاجرت کادر درمان به امارات

  مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا مهاجرت کادر درمان به امارات

  بعد از بررسی شرایط مهاجرت کادر درمان به دبی و مزایای بی‌نظیر آن نوبت به مدارکی می‌رسد که برای دریافت ویزا باید به سفارت امارات تحویل دهید و منتظر تأیید باشید و کارشناسان موسسه ثبت کیش آماده ارائه راهنمایی‌های کامل در این زمینه به شما هستند تا تصمیم و رویای خود را به واقعیت بدل کنید.. این مدارک عبارت‌اند از:

  • مدارک رسمی تحصیلی با ترجمه آن
  • پروانه طبابت یا کارت نظام پزشکی با ترجمه آن
  • ارائه سوابق کاری
  • ارائه قرارداد امضا شده از کارفرمای اماراتی
  • مدارک هویتی از جمله پاسپورت دارای اعتبار و شناسنامه
  • عکس پاسپورتی
  • رزومه (CV)

  شرایط دریافتID  کارت برای کادر درمان

  دسترسی به زیرساخت‌های مراقبت‌های بهداشتی باکیفیت

  بعد از انجام کارهای خود برای مهاجرت و اقامت در کشور امارت باید برای دریافت کارت هوشمند یا همان ID کارت اقدام کنید. این کارت دسترسی شما به خدمات دولتی را راحت کرده و برای دریافت آن پس از درخواست اقامت باید به اداره فدرال مراجعه کنید. دریافت ID کارت از سایت اداره فدرال هم امکان‌پذیر است و باید بعد از ثبت درخواست برای ثبت اثر انگشت و ارائه عکس به اداره شناسه امارت مراجعه کنید. البته باید اشاره کرد که بعد از مهاجرت کادر درمان به امارت از طریق پیشنهاد شغلی کارفرمای اماراتی شما پیگیری روند دریافت کارت را انجام خواهد داد.

  سخن پایانی

  شرایط مهاجرت کادر درمان به دبی آن‌قدرها پیچیده نیست و تنها باید مدارک لازم و مراحل ذکر شده را طی کنید. با این‌ وجود اطلاع از قوانین به‌ صورت به‌روز مهاجرت کادر درمان به امارات را آسان‌تر خواهد کرد. بدون شک بالا بودن درآمد کادر درمان در امارات و سطح زندگی به تمام این سختی‌ها می‌ارزد و ارزش دارد.

  با این‌ وجود اگر برای انجام کارهای مهاجرتی خود به یک همراه آگاه نیاز دارید تا این مراحل را برای شما ساده‌تر کند، می‌توانید به موسسه اندیشه قرن ثبت کیش اعتماد کنید. کارشناسان این موسسه آماده ارائه راهنمایی‌های کامل در این زمینه به شما هستند تا تصمیم و رویای خود را به واقعیت بدل کنید.

  سوالات متداول

  درآمد کادر درمان در امارات چقدر است؟

  حقوق کادر درمان بسته به نوع شغل، مدارک تحصیلی، شهر انتخابی برای مهاجرت، دولتی یا خصوصی بودن بیمارستان یا کلینیک، متفاوت است. در کل متوسط ​​حقوق پزشکان عمومی در امارات حدود 38100 درهم است.

  مهم‌ترین مزایای مهاجرت کادر درمان به امارات چیست؟

  درآمد بالا، سطح زندگی خوب، امکان به همراه بردن خانواده، دریافت گلدن ویزای امارات، سبک زندگی به‌خصوص در شهرهایی چون دبی و مواردی از این دست از مزایای مهاجرت به این کشور است.

  برای پذیرفته شدن درخواست مهاجرت به دبی، کادر درمان باید در چه آزمونی شرکت کنند؟

  قبولی در آزمون DHA برای متقاضیان کار در دبی الزامی است. همه اعضای کادر درمان از پزشک گرفته تا پرستار باید در آزمون dha ثبت‌نام کنند و آن را با موفقیت بگذرانید.

  مقالات مرتبط: 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  مطالب مرتبط
  فهرست