لیست مشاغل مورد نیاز امارات
 • اگر به فکر مهاجرت کاری به امارات هستید، لازم است که از پرتقاضاترین مشاغل این کشور نیز مطلع باشید. اخیراً فهرستی از مشاغل موردنیاز امارات در سال ۲۰۲۲ توسط دولت این کشور منتشر شده است که برای موفقیت در مسیر مهاجرتی خود، می‌توانید از آن استفاده کنید. در این مقاله، لیست مشاغل موردنیاز امارات شامل ۲۰ شغل پرتقاضا را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

  ۱) پزشک و پرستار

  پس از همه‌گیری کرونا در کشورهای حوزۀ خلیج فارس، سیستم مراقبت بهداشتی امارات متحدۀ عربی به‌سرعت برنامه‌ای برای درمان و پیشگیری از شیوع هرچه بیشتر این ویروس تدوین کرد. سازمان بهداشت ابوظبی (HAAD)، اولین مرجع رسمی جهان بود که شیوع کووید-۱۹ در امارات را اعلام کرد.

  از آن زمان تا الان، تقاضای زیادی برای متخصصان رشته‌های پزشکی در این کشور وجود دارد؛ به‌طوری که رشته‌های پزشکی و پرستاری، در لیست مشاغل موردنیاز امارات در سال ۲۰۲۲ ثبت شده‌اند.

  ۲) دستیاران خدمات بهداشت و درمان

  جمعیت زیاد امارات متحدۀ عربی، سیستم بهداشت و درمان آن را به بخش مهمی از مشاغل موردنیاز این کشور تبدیل کرده است؛ چرا که برای حفظ رشد و توسعۀ مناطق، داشتن یک سیستم پیشرفته و کارآمد مراقبت‌های بهداشتی ضروری خواهد بود.

  حدود ۱۸۰ مرکز پزشکی و مؤسسهٔ مراقبت‌های بهداشتی در امارات وجود دارد که هرکدام با ارائۀ گواهی‌های مجاز دولتی، به دانشجویان امکان می‌دهند تا بتوانند در این حرفه فعالیت داشته باشند. شما می‌توانید تمام جزئیات مربوط به مؤسسات مراقبت‌های بهداشتی دولتی را در وبسایت وزارت بهداشت و پیشگیری امارات (Ministry of Health and Prevention)، بررسی کنید.

  ۳) مشاغل آموزشی

  مشاغل آموزشی نه‌تنها در امارات متحدۀ عربی، بلکه در سایر نقاط جهان نیز تقاضای زیادی دارند. در واقع استخدام‌شدن در حوزه‌های مربوط به تدریس در امارات، بسیار رقابتی است و برای موفقیت در این مسیر، لازم است تا از ویژگی‌های متمایزکننده‌ای از سایر داوطلبان واجد شرایط برخوردار باشید.

  ۴) مشاغل مهندسی نفت

  صنعت پتروشیمی، یکی از بزرگ‌ترین منابع کسب درآمد کشورهای حوزۀ خلیج فارس، به‌ویژه امارات است. تجارت نفت در این کشورها، میلیاردها دلار ارزش دارد و سالانه بیش از پیش رشد می‌کند. در سال‌های اخیر نیز تقاضا برای مهندسان نفت و شیمی در امارات افزایش یافته است.

  ۵) مهندس مکانیک

  از پرتقاضاترین مشاغل امارات در سال ۲۰۲۲، مهندسی مکانیک است. مهندسی برق و لوله‌کشی نیز از مهم‌ترین مشاغل صنعت ساخت‌وساز در این کشور هستند.

  ۶) حرفه‌های مربوط به تولید ویدیو

  فیلمبرداری، ویراستاری، طراحی رقص و سایر حوزه‌های مربوط به تولید ویدیو، از مهم‌ترین حرفه‌های موجود در لیست مشاغل موردنیاز امارات در سال ۲۰۲۲ هستند.

  بهترین مشاغل امارات متحده عربی

  ۷) توسعۀ وبسایت

  مهارت‌های طراحی و توسعۀ وب نیز از حرفه‌های موردنیاز امارات در سال ۲۰۲۲ هستند. کسب‌وکارها می‌خواهند با تبلیغ برند خود، مشتریان جدیدی جذب کنند و یکی از روش‌های انجام این کار، ایجاد و توسعۀ یک وبسایت برای معرفی شرکت است. اگر در این زمینه مهارت دارید، می‌توانید برای اشتغال در امارات و مهاجرت کاری به این کشور اقدام کنید.

  ۸) مشاغل گردشگری و هتلداری

  اگر در زمینۀ مدیریت هتلداری تجربه دارید، می‌توانید در هتل‌ها و سازمان‌های دیگر سراسر دبی و سایر مناطق امارات متحدۀ عربی مشغول به کار شوید. این مشاغل، مزایا و دستمزدی عالی دارند و امکان استخدام پاره‌وقت یا تمام‌وقت را نیز برای کارکنان فراهم کرده‌اند.

  ۹) توسعۀ نرم‌افزار

  امارات متحدۀ عربی در بسیاری از شیوه‌های تجاری جدید پیشرو است و به همین دلیل، نقاضای زیادی برای مهندسان نرم‌افزار ماهر و مجرب در بازار کار این کشور وجود دارد.

  ۱۰) خرده‌فروشی

  مراکز خرید، محبوب‌ترین سرگرمی و تفریح امارات و مخصوصاً دبی است که مجموعه‌ای از خدمات، محصولات و فعالیت‌های متنوع را متناسب با نیازهای ساکنین این مناطق ارائه می‌کنند.

  این صنعت، به منبع اصلی اشتغال برای بسیاری از افراد در سراسر امارات تبدیل شده است؛ به‌طوری که هزاران مرد و زن جوان به عنوان همکاران فروش و مدیریت فروشگاه، مشغول کار هستند.

  ۱۱) کارشناسان هوش مصنوعی

  دولت امارات، در حال حرکت به سمت دیجیتالی‌شدن و استفادۀ بیشتر از فناوری هوش مصنوعی است؛ بنابراین کارشناسان این حوزه به‌راحتی می‌توانند در این کشور استخدام شوند.

  ۱۲) متخصصان دیجیتال‌مارکتینگ

  موفقیت در هر کسب‌وکار، به یک استراتژی بازاریابی و برندسازی کارآمد نیاز دارد. در حال حاضر این دو حوزه، از مهم‌ترین موقعیت‌های شغلی موجود در عمان در سال ۲۰۲۲ است.

  ۱۳) مهندسان عمران

  به عنوان یک کشور در حال توسعه، بخش ساخت‌وساز امارات یکی از مهم‌ترین حوزه‌های اشتغال آن است. فارغ‌التحصیلان رشتۀ مهندسی عمران، می‌توانند فرصت‌های شغلی زیادی در مناطق دبی، عجم، شارجه و ام‌القوین پیدا کنند.

  ۱۴) کارشناسان امنیت سایبری

  رشد تصاعدی تراکنش‌های آنلاین در امارات، تحلیل امنیت سایبری و مدیریت ریسک را نیز به یکی از موردتقاضاترین مشاغل امارات در سال ۲۰۲۲ تبدیل می‌کند. این مسئله، فرصت‌های شغلی متنوع و جدیدی را برای مهاجران فراهم کرده است.

  ۱۵) حسابداری و امور مالی

  اگر در زمینۀ امور مالی سابقۀ کاری دارید، می‌توانید در حوزه‌های آمار، مدل‌سازی و ارزیابی داده‌ها مشغول به کار شوید. حتی اگه دنبال موقعیت‌های کارآموزی و ابتدایی هستید، می‌توانید در امارات کار پیدا کنید.

  ۱۶) مدیریت ارتباط با مشتری

  اکثر کسب‌وکارهای خدمات‌محور، باید رابطۀ خود با مشتریان را در طول خدمات پیش‌فروش و پس از فروش، توسعه بدهند. از آنجا که اغلب مشاغل موجود در امارات مبتنی بر ارائۀ خدمات است، مشاغل مدیریت ارتباط با مشتری در لیست حرفه‌های موردنیاز این کشور وجود دارند.

  ۱۷) مترجم زبان

  همانند سایر کشورهای خاورمیانه، مهارت‌های ترجمۀ زبان در امارات متحدۀ عربی نیز بسیار موردتقاضا است. شما می‌توانید به عنوان یک مترجم در این کشور مشغول به کار شوید و علاوه بر فعالیت در حوزه‌های گردشگری، مدارک گوناگون مانند اسناد حقوقی، سوابق پزشکی، اسناد تجاری، محتواهای وب‌سایت و… را از زبان عربی به انگلیسی ترجمه کنید.

  بر روی ثبت شرکت در امارات کلیک کنید تا با این روش محبوب مهاجرت آشنا شوید.

  ۱۸) دستیار اداری

  دستیاران اداری و مشاغل مرتبط با آن می‌توانند نقشی اساسی در اجرای روان کسب‌وکارها و شرکت‌های کوچک و بزرگ داشته باشند. این افراد بررسی می‌کنند که مدیران مشاغل، تمام ابزارهای موردنیاز برای رسیدن به اهداف و تکمیل وظایف خود را در دسترس دارند یا نه.

  ۱۹) طراح گرافیک

  با رشد روزافزون برندها، محصولات و خدمات، تقاضای زیادی برای طراحان گرافیک ماهر و خلاق در امارات وجود دارد. به عنوان یک طراح گرافیک، حتی می‌توانید مشاغل دورکاری و فریلنسری زیادی در این کشور پیدا کنید.

  ۲۰) مدیر منابع انسانی

  کار یک مدیر منابع انسانی این است که بر کارکنان شرکت نظارت داشته باشد، اطمینان حاصل کند که از سیاست‌ها و قوانین سازمان پیروی می‌کنند و درعین‌حال، آن‌ها را از شرایط کاری خود راضی نگه دارد. امارات، فرصت‌های شغلی زیادی در این زمینه دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها، به این کشور مهاجرت کنید.

  کلام آخر لیست مشاغل موردنیاز امارات

  وبسایت‌های زیادی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید موقعیت‌های شغلی امارات را بررسی و سپس برای آن‌ها اپلای کنید. اگر قصد دارید که ویزای کار این کشور را اخذ کنید، پیشنهاد می‌کنیم که ابتدا با مشاوران ما در مؤسسۀ ثبت کیش تماس بگیرید.

  سؤالات متداول راجع به لیست مشاغل موردنیاز امارات

  چه مشاغلی در امارات، در ۱۰ سال دیگر بیشتر موردنیاز خواهند بود؟

  مشاغل مربوط به مهندسی نفت و مهندسی ساخت‌وساز، در ۱۰ سال آینده نیز تقاضای زیادی در امارات خواهند داشت.

  کدام شغل در امارات، حقوق بیشتری دارد؟

  حقوق کارکنان، توسط کارفرما، مهارت‌ها و میزان تجربۀ شما تعیین می‌شود. به‌طور کلی، متخصصان مراقبت‌های بهداشتی و مهندسان نفت، بیشترین حقوق را در امارات دارند.

   کدام شغل برای مهاجرت کاری به امارات بهتر است؟

  هنگام انتخاب رشته، باید مهارت‌ها، علایق و سرگرمی‌های موردعلاقۀ خود را در نظر بگیرید. پیداکردن بهترین حرفه برای مهاجرت به امارات متحدۀ عربی، مسیری چالش‌برانگیز است که برای موفقیت در آن، بهتر است از یک وکیل مهاجرتی مجرب کمک بگیرید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  مطالب مرتبط
  فهرست