اقامت امارات متحده عربی
 • امروزه برخی از افراد تصمیم به مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری و یا خرید مسکن در کشورهای خارجی را دارند و برای این منظور نیازمند بررسی موارد مختلفی هستند و لازم است مزیت‌های زندگی، شرایط خرید خانه، هزینه‌ها و سایر شرایط را به صورت کامل بررسی کنند. از آنجایی ‌که زندگی در ترکیه و دبی مزیت‌های خاصی برای ایرانیان دارد، بیشتر افراد تصمیم به خرید ملک در این دو کشور را می‌گیرند، اما به‌ دلیل محبوبیت هر دو کشور انتخاب گزینه مناسب دشوار بوده و معمولاً برای افراد سوال پیش می‌آید که سرمایه گذاری در دبی بهتر است یا ترکیه؛ برای پاسخ مناسب بایستی مزیت‌ها و معایب هر کدام را بررسی کنید.

  مهاجرت به کشور ترک زبان ترکیه و یا شهر مدرن دبی مزایایی را به همراه دارد و لازم است دلیل مهاجرت و شرایطی که برای زندگی خوب در نظر دارید را بررسی کنید تا در نهایت بتوانید انتخابی مناسب داشته باشید. ما در ادامه مقاله ثبت کیش برای پاسخ به سوال خرید ملک در استانبول بهتر است یا دبی هر دو کشور را از نظر بازدهی سرمایه‌گذاری، قیمت‌ها، نرخ بیکاری، ثبات اقتصادی و…. بررسی کرده‌ایم تا بتوانید تصمیمی منطقی و مناسب داشته باشید، پس تا انتها با ما همراه شوید.

  سرمایه گذاری در دبی بهتر است یا ترکیه؟

  ویزای توریستی امارات

  دو کشور پرمخاطب و محبوب در بین ایرانیان که در قاره آسیا بوده و به دلیل نزدیکی به کشور ما جزو اولین گزینه برای مهاجرت، تفریح و سرمایه‌گذاری به حساب می‌آیند، ترکیه و امارات است. هر فردی با شنیدن نام دبی شهری مدرن با برج‌های سر به ‌فلک کشیده و اقتصاد قوی در ذهنش تداعی می‌شود. بر اساس بررسی‌ها و آمار به دست آمده این کشور در صدر جدول به‌ عنوان بالاترین میزان در داشتن ثبات اقتصادی شناخته می‌شود و به همین دلیل برای پاسخ به سوال سرمایه گذاری در دبی بهتر است یا ترکیه اکثر افراد شهر دبی را انتخاب می‌کنند.

  کشور ترکیه نیز دارای سواحل مدیترانه و منطقه‌ای آشنا برای ایرانیان است که در تعطیلات مختلف به این کشور مسافرت کرده و با شهرهای مختلف آن آشنایی کامل دارند. حال برای اینکه بتوانید از بین این دو گزینه پرطرفدار مناسب‌ترین آن‌ها را انتخاب کنید پیشنهاد می‌شود در ادامه بررسی همه جانبه و مقایسه خرید ملک در ترکیه و دبی با ما همراه باشید.

  خرید ملک در استانبول بهتر است یا دبی؟

  بررسی سرانه تولید ناخالص داخلی

  1. سرمایه گذاری در دبی بهتر است یا ترکیه؛ بررسی بازدهی سرمایه گذاری املاک در دبی و استانبول

  به دلیل پیشرفت‌های بسیار زیادی که در املاک دبی وجود دارد، به‌ عنوان غول مسکن در دنیا شناخته می‌شود و بر اساس آمارهای به دست آمده کشور امارات نرخ بازگشت سرمایه‌گذاری بسیار بالایی را در معاملات مسکن دارد. همچنین در این شهر خانه‌هایی ساخته می‌شود که در سطح جهان بسیار معروف هستند. از این‌ جهت ثبت شرکت و مهاجرت کاری نیز در این کشور از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است.

  کشور ترکیه نیز به دلیل روابط بسیار خوبی که با کشورهای خارجی دارد، به ‌عنوان یکی از کشورهای با تمدن شناخته می‌شود، اما متأسفانه در سال‌های اخیر تحولاتی در کشور رخ داده که باعث ایجاد نوسانات بسیار زیادی در ارزش لیر شده و به همین دلیل نسبت به دلار روند کاهشی را به دست آورده است؛ ازاین‌رو نرخ بازگشت سرمایه نسبت به امارات و شهر دبی بسیار کمتر بوده و امکان کاهش سرمایه نیز وجود دارد. با توجه به موارد گفته شده در مقایسه شرایط بازدهی سرمایه‌گذاری املاک و پاسخ به سوال سرمایه گذاری در دبی بهتر است یا ترکیه می‌توان گفت که در شهر دبی بازدهی بسیار بالایی را تجربه خواهید کرد و از نظر سرمایه‌گذاری گزینه بهتری محسوب می‌شود.

  1. مقایسه خرید ملک در ترکیه و دبی از نظر قیمت ملک

  بررسی شرایط اخذ اقامت و شهروندی

  برای اینکه بتوانید کشور مناسبی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید لازم است از حداقل هزینه برای خرید ملک در آن مطلع شوید. شهر استانبول به دلیل زیبایی‌های شهر و همچنین امکان رشد در برخی از مشاغل باعث شده است که افراد زیادی تصمیم به مهاجرت به این کشور بگیرند. بد نیست بدانید که حداقل هزینه لازم برای خرید مسکن در ترکیه حدود 75 هزار دلار است. در مقایسه قلب اقتصادی خاورمیانه یعنی شهر دبی که به‌ عنوان یکی از زیباترین و مدرن‌ترین شهرهای جهان محسوب می‌شود، از نظر ثبات اقتصادی، رفاه مردم و امنیت بسیار محبوب بوده و همچنین توانسته است ارزش پول خود را در مقایسه با دلار حفظ کند. همچنین حداقل هزینه‌ برای خرید خانه حدود 110 هزار دلار بوده و همان‌طور که گفته شد به دلیل ثبات اقتصادی سرمایه‌گذاران و تاجران بزرگ در آن شهر اقدام به خرید خانه می‌کنند.

  جهت دریافت اطلاعات درباره ثبت شرکت در امارات روی لینک روبرو کلیک کنید: ثبت شرکت در امارات

  بنابراین در پاسخ به سوال خرید ملک در استانبول بهتر است یا دبی از نظر قیمت خرید، می‌توان گفت که اگر بودجه بیشتری دارید دبی انتخاب بهتری خواهد بود.

  1. سرمایه گذاری در دبی بهتر است یا ترکیه؛ بررسی شرایط اخذ اقامت و شهروندی

  بد نیست بدانید که پاسپورت کشور امارات از نظر ارزشمندی در خاورمیانه رتبه اول و در سطح جهان نیز رتبه 15 را دارد و دلیل این موضوع سیاست‌گذاری‌های مناسب خارجی است، اما در این کشور امکان اقامت دائم وجود ندارد و تنها می‌توانید با خرید ملک اقامت موقت در امارات را دریافت کنید. البته توجه داشته باشید که اقامت موقت شما قابل تمدید است و به راحتی می‌توانید برای اخذ اقامت و ویزا از طریق موسسه اندیشه قرن ثبت کیش اقدام کرده و بدون نگرانی در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقامت خود را دریافت و یا تمدید کنید.

  سرمایه گذاری در دبی بهتر است یا ترکیه؟

  برای پاسخ به سوال سرمایه گذاری در دبی بهتر است یا ترکیه بایستی از شرایط دریافت اقامت و شهروندی در ترکیه نیز مطلع شوید. در این کشور بایستی ملکی با ارزش 400000 دلار خریداری کنید تا بتوانید پاسپورت دائمی و شهروندی را در این کشور به دست آورید. شما تنها اجازه خرید در مناطقی خاصی از ترکیه را دارید (مناطقی که از سمت دولت تعیین شده است). در صورتی ‌که ملکی با ارزش کمتر خریداری کردید تنها می‌توانید اقامت موقت در ترکیه را دریافت کنید. توجه داشته باشید که اگر مالک برای اخذ شهروندی و اقامت ملکی را خریداری کرده باشد تا 3 سال اجازه فروش خانه را ندارد.

  1. خرید ملک در استانبول بهتر است یا دبی؛ بررسی ثبات اقتصادی در ترکیه و امارات

  بررسی ثبات اقتصادی در ترکیه و امارات

  همان‌طور که گفته شد ثبات اقتصادی یکی از مهم‌ترین مواردی است که دبی و در واقع کشور امارات را به انتخابی معقولانه‌تر تبدیل می‌کند. در شرایط کنونی کشور ترکیه و تورم بسیار بالا، زندگی در ترکیه بسیار دشوار شده و این موضوع هزینه‌های زندگی را به شدت تحت تأثیر قرار داده است. از این ‌رو سرمایه‌گذاری و خرید ملک در این کشور می‌تواند مشکلات مالی برایتان به وجود آورد.

  برای اینکه متوجه شوید که سرمایه گذاری در دبی بهتر است یا ترکیه باید بدانید که زندگی در دبی هزینه‌های بیشتری نسبت به ترکیه و شهرهای آن دارد، اما به دلیل پیشرفت‌های اقتصادی و ثبات بسیار خوبی که در امارات مشاهده می‌شود شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری و خرید ملک در این کشور پیشرفت مالی بسیار خوبی را تجربه کنید. همچنین طبق آماری که از طریق روزنامه South China به دست آمده است می‌توان دریافت که شهر دبی جایگاه سوم را از نظر نرخ خرید ملک در بین افراد خارجی دارد؛ بنابراین با توجه به مقایسه خرید ملک در ترکیه و دبی می‌توان پاسخ سوال خرید ملک در استانبول بهتر است یا دبی را به آسانی متوجه شد.

  1. سرمایه گذاری در دبی بهتر است یا ترکیه؛ بررسی سرانه تولید ناخالص داخلی

  بررسی بازدهی سرمایه گذاری املاک در دبی و استانبول

  برای اینکه بتوانید سطح رفاه شهروندان را مقایسه کنید لازم است آماری از تولید ناخالصی داشته باشید. طبق آمار مشخص شده این نرخ در امارت 68000 دلار بوده و در کشور ترکیه 27000 دلار است؛ با این وجود می‌توان به راحتی متوجه شد که سطح رفاه در کشور امارات بیشتر بوده و در پاسخ سوال سرمایه گذاری در دبی بهتر است یا ترکیه، کشور امارات و شهر دبی را انتخاب کرد.

  1. مقایسه نرخ بیکاری در کشور امارات و ترکیه

  در سال 2020 نرخ بیکاری را در کشور ترکیه حدود 13 درصد بیان کردند، در حالی ‌که این آمار در کشور امارات 45/2 درصد بود؛ با این حساب می‌توان گفت که وضعیت اشتغال و کار در امارات بهتر از ترکیه بوده و شما می‌توانید با خرید ملک در این کشور و همچنین کار کردن در آن وضعیت زندگی بهتری را تجربه کنید.

  سخن پایانی

  مقایسه نرخ بیکاری در کشور امارات و ترکیه

  امروزه بیشتر افراد قصد سرمایه‌گذاری و خرید ملک در کشورهای خارجی را دارند تا به راحتی بتوانند اقامت دائم گرفته و سطح زندگی خود را ارتقا دهند. از آنجایی‌ که کشور امارات و ترکیه دو مورد از نزدیک‌ترین کشورها به ایران محسوب می‌شوند، اکثر افراد این دو کشور را برای مهاجرت و سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنند. حال شاید برایتان سوال باشد که سرمایه گذاری در دبی بهتر است یا ترکیه و کدام کشور می‌تواند سود و بازدهی بیشتری را به ارمغان آورد.

  در پاسخ به این سوال می‌توان ثبات اقتصادی، سطح رفاه مردم در این دو کشور، نرخ بیکاری، شرایط اخذ  اقامت امارات متحده عربی و بودجه‌ای که در اختیار داشته را در نظر گرفت تا بتوان مناسب‌ترین گزینه را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرد. در مقایسه خرید ملک در ترکیه و دبی می‌توان گفت که ملک در دبی قیمت بالایی نسبت به ترکیه دارد، اما در کشور ترکیه تورم نسبتاً بالا است و این امر باعث شده که مردم سطح زندگی و رفاه پایین‌تری داشته باشند. همچنین در کشور ترکیه نرخ بیکاری نیز بسیار بالا بوده و با مهاجرت به این کشور نیز از نظر کاری با مشکل مواجه خواهید شد. در مقابل کشور امارات و شهر دبی از نظر وضعیت اقتصادی بسیار پیشرفته بوده و شما بازدهی مناسبی را با سرمایه‌گذاری به دست می‌آورید.

   

  مقایسه خرید ملک در ترکیه و دبی از نظر قیمت ملک

  بنابراین با توجه به موارد گفته شده و در پاسخ به سوال خرید ملک در استانبول بهتر است یا دبی می‌توان گفت که اگر بودجه کافی برای خرید ملک در دبی را دارید، توصیه می‌کنیم این کشور را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید. موسسه اندیشه قرن ثبت کیش نیز با استفاده از کارشناسان و افراد خبره می‌توانند برای اخذ ویزا و سایر موارد در کنار شما باشند تا کارهای مهاجرت و خرید ملک را به آسانی انجام دهید.

  سوالات متداول

  ثبت شرکت در امارات

  با توجه به تورم موجود سرمایه گذاری در دبی بهتر است یا ترکیه؟

  امارات به ‌عنوان یکی از قدرتمندترین کشورهای اقتصادی در دنیا دارای تورم کنترل شده است، اما در ترکیه شاهد افزایش بیش از حد تورم در سال‌های اخیر هستیم.

  خرید ملک در استانبول بهتر است یا دبی؟

  در مقایسه خرید ملک در ترکیه و دبی و ثبات اقتصادی ثابت و همچنین بازدهی سرمایه‌گذاری بالا در امارات توصیه می‌شود که شهر دبی را برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک انتخاب کنید.

  برای اخذ ویزا و همچنین بررسی شرایط اقامت و هزینه‌ها به کجا مراجعه کنیم؟

  شما می‌توانید با کارشناسان اندیشه قرن ثبت کیش در تماس باشید تا مشاوره‌های لازم را به دست آورید و در نهایت شرایط مهاجرت و خرید ملک در زمانی کوتاه برایتان مهیا شود.

  مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  مطالب مرتبط
  فهرست