• آیا می‌دانستید یکی از آسان‌ترین راه‌های اخذ اقامت امارات از طریق ازدواج است؟ با توجه به افزایش استقبال افراد به مهاجرت در کشور امارات، بسیاری از افراد این راه را برای مهاجرت به دبی انتخاب می‌کنند.

  این روزها زوج‌های زیادی هستند که قصد مهاجرت به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس برای ادامه زندگی و کار دارند؛ از همین رو کشور امارات، شرایطی را برای این دسته از افراد فراهم کرده است. اگر شما هم به دنبال مراحل مهاجرت به امارات از طریق ازدواج هستید، این مقاله از وبسایت سازمان ثبت را مطالعه کنید.

  چرا باید امارات را برای اقامت از طریق ازدواج انتخاب کنیم؟

  در حال حاضر کشور امارات مقصد مناسبی برای بسیاری از زوج‌های جوان محسوب می‌شود؛ اما شاید با خود بگویید که دلیل این استقبال چیست؟ به طور کلی زوج‌های جوان برای بهبود شرایط زندگی و پیشرفت خود قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند. طبق تحقیقاتی که درباره امارات انجام شده است، تقریبا شرایط زندگی و مهاجرت در این کشور مساعد است.

  در واقع تمامی امکانات رفاهی و تفریحی را که برای ادامه زندگی نیاز است را می‌توانید در این کشور به دست بیاورید. همچنین با توجه به نفت خیز بودن این کشور، درآمد و حقوق افراد هم مقدار قابل توجهی نسبت به مکان‌ها دیگر است.

  از طرف دیگر یکی از دلایل مهم استقبال افراد به مهاجرت امارات از طریق ازدواج، آسان‌تر بودن مراحل و کوتاه بودن زمان مهاجرت است؛ چرا که قوانین مهاجرتی در این کشور بسیار آسان‌تر از برخی کشورهای دیگر در جهان است.

  همچنین باید بگوییم که کشور امارات محدودیت و سبک خاصی را برای ازدواج در نظر نگرفته است؛ از همین رو تمامی افراد با ادیان مختلف می‌توانند در این کشور ازدواج خوبی را داشته باشند.

  شرایط اخذ اقامت امارات از طریق ازدواج چیست؟

  همانطور که در قسمت قبل ذکر کردیم، قوانین و شرایط خیلی سختی برای ازدواج در امارات وجود ندارد؛ اما به این معنا نیست که به آسانی هم می‌توانید به امارات مهاجرت کنید. در ادامه به معرفی برخی از این شرایط می‌پردازیم:

  1.یکی از زوجین حتما تبعه امارات باشند.

  شرط اصلی و مهم برای اقامت امارات از طریق ازدواج، اقامت یکی از زوجین است. بنابراین اگر هیچ کدام از زن و مرد ویزای اقامت امارات را نداشته باشند، این کار خیلی سخت‌تر از قبل می‌شود.

  2.مرد باید تمکن مالی داشته باشد.

  هزینه‌های زندگی در امارات تقریبا زیاد است؛ از همین رو مرد باید از عهده این هزینه‌ها بر بیاید. مثلا حتما در ابتدا باید خانه‌ای در امارات داشته باشد تا بتواند زندگی خود را شروع کند.

  3. افراد کمتر از 25 سال باید مجوز دریافت کنند.

  طبق قوانین ویزا در امارات، آقایان با سن کمتر از 25 سال باید از مدیران و اداره تابعیت و اقامت مجوزهای مربوطه را دریافت کنند.

  توجه داشته باشید که برای اخذ ویزا برای اقامت امارات از طریق ازدواج، باید تا زمان دریافت ویزای اصلی، حتما فرد مراحل کار را در داخل کشور انجام دهد. همچنین پس از ورود به کشور، تنها دو ماه وقت برای دریافت ویزا قرار دارد؛ بنابراین پس از این زمان باید جریمه‌های زیادی را پرداخت کنند. از طرفی تمامی مراحل مربوط به اخذ اقامت امارات از طریق ازدواج را باید حتما همسر او در داخل امارات طی کند.

  انواع مهاجرت امارات از طریق ازدواج

  به طور کلی افراد به دو طریق می‌توانند برای اقامت ازدواج در امارات اقدام کنند. در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:

  1.مهاجرت به امارات از طریق ازدواج اسلامی

  کشور امارات جزو کشورهای مسلمان محسوب می‌شود؛ از همین رو قطعا به ازدواج اسلامی برای مهاجرت بهتر اهمیت می‌دهد. ازدواج اسلامی در دادگاه‌های شریعت امارات و بین دو فرد کاملا مسلمان یا مرد مسلمان و زن مسیحی انجام می‌گردد. برخی از موارد مهم در ازدواج اسلامی امارات به شرح زیر است:

  • در ازواج اسلامی باید پدر عروس حتما در دادگاه حاضر باشد و در صورت فوت پدر، یکی از بستگان نزدیک مرد عروس حضور داشته باشند.
  • سن قانونی برای ازدواج در امارات 18 سال است. توجه داشته باشید که سن همسر در امارات نباید دو برابر دیگری باشد؛ در غیر این صورت باید حتما رضایت قاضی فراهم شود.
  • قانون امارات به مرد مسلمان اجازه ازدواج به زن غیر مسلمان را می‌دهد؛ اما برعکس این موضوع امکان‌پذیر نیست.
  • گواهی غربال‌گری قبل ازدواج وجود داشته باشد و زن مطلقه باید مدارک لازم برای شرح وضعیت خود را داشته باشند.

  2. مهاجرت به امارات از طریق ازدواج مسیحی

  این نوع از ازدواج با موافقت مقام‌های مربوطه، بیش‌تر در کلیسا یا سفارت انجام می‌شود. شرایط این ازدواج هم شامل حداقل سن قانونی 18 سال برای خانم و 18 تا 21 سال برای داماد است. همچنین توجه کنید که در این ازدواج باید زوجین بعد از مراسم، نسخه امضا شده از ثبت ازدواج را به مراکزی همچون دادگاه دبی، وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه ارائه دهند.

  سپس بعد از اتمام این مراحل، باید سند ازدواج را برای تشخیص هویت خود به سفارت ارائه دهند؛ در غیر این صورت این ازدواج به طور رسمی ثبت نخواهد شد.

  مدارک اخذ اقامت از طریق ازدواج

  اگر با مطالعه شرایط اقامت امارات از طریق ازدواج هنوز هم قصد انجام این کار را دارید، حتما باید با مدارک لازم برای مهاجرت امارات از طریق ازدواج هم آشنا شوید:

  • کپی گذرنامه زن و شوهر
  • کپی از کارت  eGate
  • سند ازدواج مورد تایید وزارت امور خارجه
  • مدرک تایید مبلغ حقوق برای افراد دارای شغل دولتی
  • مدرک معاینه پزشکی همسر در بیمارستان‌های معتبر
  • قرارداد کاری برای بررسی و تایید
  • مقدار مشخصی از درهم امارات برای تعرفه درخواست و موارد دیگر
  • تمدید ویزا و وجود مهلت سه ساله برای آن
  • چند قطعه عکس

  شما می‌توانید با ارائه این مدارک، در ابتدا حقوق خاصی را برای حمایت مالی از همسر مشخص کنید. سپس برای همسر خود ویزای سفر درخواست کنید و بعد از ورود همسر، اقدام به ویزای اقامت داشته باشید.

  آسان‌ترین راه اخذ اقامت امارات از طریق ازدواج چیست؟

  تمامی این مراحلی که در قسمت‌های قبلی گفتیم، برای کسانی است که تخصص کافی در زمینه مهاجرت را داشته باشند؛ چرا که به وجود آسان بودن مهاجرت امارات از طریق ازدواج، هنوز هم به طور قطعی نمی‌توانیم درباره آسان بودن این کار نظر خاصی بدهیم. بنابراین اگر می‌خواهید در نهایت به مشکل خاصی در این راه برخورد نکنید، کار خود را به دست موسسه حقوقی اندیشه قرن کیش بسپارید.

  بر روی ثبت شرکت در دوبی کلیک کنید تا با این روش محبوب مهاجرت، آشنا شوید.

  این موسسه تمامی تمرکز خود را روی اقامت در امارات و عمان گذاشته است؛ از همین رو قطعا با تمامی مشکلات احتمالی آشنایی کامل دارد. همچنین اگر می‌خواهید شرکت و کسب‌وکار خود را هم در امارات ثبت کنید، حتما روی کمک موسسه حقوقی اندیشه قرن کیش هم حساب کنید.

  جان کلام

  اخذ اقامت از طریق ازدواج برای زوج‌های جوان بهترین وآسان‌ترین راه‌ها محسوب می‌شود؛ بنابراین اگر قصد مهاجرت خانوادگی را دارید، از این راه می‌توانید اقدام کنید. با توجه به اهمیت مهاجرت امارات از طریق ازدواج، ما در این مقاله تمامی شرایط و مراحل انجام این کار را به شما معرفی کردیم. شما می‌توانید برای ارتباط با مشاوران متخصص در این باره، حتما به وب‌سایت موسسه حقوقی ثبت کیش مراجعه کنید.

  سوالات متداول

  مدت اعتبار اقامت امارات از طریق ازدواج چقدر است؟

  به طور کلی زمان اعتبار اقامت از طریق ازدواج در امارات دو سال است؛ اما خبر خوب این است که شما می‌توانید تا پایان زمان ازدواج خود این اقامت را تمدید کنید. همچنین این را بدانید که در صورتی ویزای شما تمدید می‌شود که ویزا و اقامت خود فرد حمایت‌کننده باطل نشده باشد.

  کدام یک از مراکز در کشور مبدا وظیفه تایید مدارک ازدواج در امارات را تایید می‌کنند؟

  اصولا ارگان‌هایی شامل دادگاه، اداره مهاجرت، سفارت امارات و وزارت امور خارجه در کشور مبدا باید این مدارک را تایید کنند. البته ناگفته نماند که حتما قبل از ارائه، این مدارک را به زبان بومی امارات ترجمه کنید.

  شرایط ازدواج برای خانمی که پدر غیر مسلمان داشته باشد، چیست؟

  اگر عروس مسلمان باشد؛ اما پدرش از دین دیگری پیروی کند، باید نامه بدون اعتراض از جانب پدر خود از سفارت یا کنسولگری دریافت کند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  مطالب مرتبط
  فهرست