• این روزها خیلی از افراد قصد مهاجرت به کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله کشور امارات را دارند؛ اما سوال این جا است که بهترین شهر امارات برای زندگی و کار کجا است؟

  اصولا هر فردی که به کشور دیگر مهاجرت می‌کند، به دنبال بهترین امکانات برای کار و زندگی است؛ از همین رو خیلی مهم است که شما کدام شهر را برای زندگی و کار انتخاب کنید. بنابراین ما در این مقاله از وب‌سایت سازمان ثبت، برخی از شهرهایی که موقعیت خوبی برای کار و زندگی دارند را به شما معرفی می‌کنیم.

  معرفی کلی کشور امارات

  امارات متحده عربی یکی از کشورهای پادشاه نشین در جنوب غرب آسیا است که در قسمت شرقی شبه جزیره عربستان قرار دارد. این کشور در شمال خلیج فارس و جزو همسایگان ایران شناخته می‌شود. چند سالی است که امارات با داشتن منابع گردشگری و اقتصاد قوی، به قطب تجارت و جاذبه جهانگردی معروف شده است.

  این کشور بعد از عربستان سعودی، بزرگترین اقتصاد در خاورمیانه را به خود اختصاص داده است؛ البته توجه داشته باشید که مقدار زیادی از اقتصاد خود را مدیون نفت و گاز است. همچنین جدای از نفت و گاز، از جاذبه‌های گردشگری این کشور خصوصا در شهرهای دبی و ابوظبی هم نباید بگذریم.

  آیا شرایط زندگی در امارات برای ایرانیان مناسب است؟

  همانطور که می‌دانید، ایرانیان روحیات بسیار خاصی نسبت به مردم دیگر کشورها دارند؛ از همین رو اگر می‌خواهید به کشور امارات مهاجرت کنید، حتما در ابتدا شرایط زندگی را بررسی کنید. طبق تجربیات افراد دیگر، امارات جزو آن دسته کشورهایی است که آب و هوای بسیار گرم و بیابانی دارد؛ بنابراین اگر قصد مهاجرت به امارات را دارید، حتما به فکر دست و پنجه نرم کردن با این مدل هوا باشید.

  از طرفی اگر بخواهیم امنیت این کشور را بررسی کنیم، باید خیال شما را از بابت زندگی در امارات راحت کنیم؛ چرا که طبق آمارهای داده شده، جرائم مختلفی از جمله دزدی و جیب‌بری در این کشور بسیار پایین است.

  بر روی ثبت شرکت در امارات کلیک کنید تا با این روش محبوب مهاجرت آشنا شوید.

  از طرفی در کشور امارات، انواع بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مختلفی هم وجود دارد که از نظر درمانی مشکل شما را حل می‌کند. امارات جزو کشورهای بسیار لوکس در جهان است که برج‌های زیبایی را به خود اختصاص داده است.

  بهترین شهرهای امارات برای زندگی و کار

  با توجه به معرفی کشور امارات و بررسی شرایط زندگی در این کشور، اگر مقصد مهاجرت شما امارات است، حتما این قسمت را مطالعه کنید؛ چرا که ما در ادامه، بهترین شهرهای امارات را برای زندگی و کار به شما معرفی می‌کنیم:

  1.معرفی شهر دبی

  دبی اصلی‌ترین و مهم‌ترین شهر در امارات است که در حال حاضر به عنوان یکی از مدرن‌ترین شهرها در دنیا هم شناخته می‌شود. این شهر از منابع نفت و گاز کمتر بهره‌مند شده است؛ اما جاذبه‌های گردشگری و توریستی فوق‌العاده زیادی دارد.توجه داشته باشید که اگر قصد مهاجرت به دبی را دارید، باید به فکر هزینه‌های زیاد زندگی در این شهر هم باشید؛ چرا که اکثر محصولات ر دبی به صورت وارداتی است و قیمت بالایی دارد.

  از طرفی درآمد دبی بیش‌تر از طریق منطقه آزاد جبل علی، ترانزیت مسافر و کالا، فروش ملک، خدمات بازرگانی و صنعت گردشگری به دست می‌آید. این شهر سطح علمی فوق‌العاده بالایی دارد و اکثر مردم، در رفاه زندگی می‌کنند. همچنین دارای بهترین سیستم حمل‌ونقل در جهان است که هزینه کمی را هم برای سوخت نیاز دارد. از طرفی خب خوب درباره زندگی در دبی، عدم پرداخت مالیات است.

  اگر شما در زمینه‌های مختلفی از جمله مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی نرم‌افزار، مشاور املاک؛ معماری، هتل‌داری، اشپزی بین‌الملل، خدمات بهداشتی و درمانی و همچنین کارهای دفتری تخصص دارید، دبی مکان مناسبی برای زندگی شما است.

  2. معرفی شهر ابوظبی

  ابوظبی یکی از شهرهای شیخ نشین در کشور امارات است که جاذبه‌های گردشگری فوق‌العاده زیادی دارد؛ بنابراین سالیانه میلیون‌ها مسافر را به خود جذب می‌کند. از طرفی به غیر از مقصد گردشگری، مکان مناسبی هم برای کار و زندگی مهاجران است. این شهر از سه بخش تشکیل شده است و مرکز اصلی برای فعالیت‌های اقتصادی، سیاسی، تجاری و فرهنگی کشور امارات محسوب می‌شود؛ از همین رو قطعا موقعیت‌های مختلف کاری را می‌توانید در این شهر پیدا کنید.

  استانداردهای بهداشتی و درمانی در ابوظبی بیشتر از شهرهای دیگر امارات رعایت شده است و کیفیت زندگی هم در این شهر بهتر است. بیش‌ترین مشاغلی که در ابوظبی می‌توانید در آن موفق شوید، شامل کارشناس منابع انسانی، مدیر منابع انسانی، معلم، مدیر مالی، فیزیوتراپ و مهندس تعمیر می‌شود.

  3. معرفی شهر شارجه

  شارجه را می‌توانیم به عنوان بهترین شهرهای امارات برای کار معرفی کنیم. این شهر دارای سه شهر کوچک خور فکان، خور کلباء و دبا الحصن است که در کرانه دریای عمان قرار دارد. بنابراین فعالیت‌های اقتصادی مختلفی در این سه شهر رخ می‌دهد که برای کار، گزینه مناسبی است. زندگی در شهر شارجه بسیار ارزان قیمت‌تر از ابوظبی و دبی است و حقوق افراد بر اساس درهم امارات پرداخت می‌شود. مشاغل مختلفی مانند پرستار، مهندس اتوماسیون، مدل‌سازهای مدیریتی، تکنسین درمانی، مدیر فروش و مدیر منابع انسانی در این کشور طرفداران زیادی دارند.

  4. معرفی شهر الکرامه

  الکرامه جزو شهرهای کوچکتر در مرکز ابوظبی است که برای زندگی نرمال و متوسط، انتخاب خوبی محسوب می‌شود. در این شهر انواع رستوران‌ها و فروشگاه‌ها دیده می‌شود و برای تحصیل فرزندان شما هم مدارس و مهدکودک‌های خوبی وجود دارد.

  5. جامعه سبز

  این شهر یکی از مکان‌های بدون ترافیک در دبی است که برای زندگی در امارات برای ایرانیان گزینه مناسبی است. این منطقه به تمامی جاده‌های اصلی دسترسی دارد و تمامی امکانات رفاهی و آموزشی خانواده را نیز فراهم می‌کند.

  چگونه به امارات مهاجرت کنیم؟

  امروزه با توجه به موقعیت‌های گردشگری و اقتصادی در امارات، افراد زیادی قصد مهاجرت و ادامه زندگی در این کشور را دارند. اما باید این نکته را بدانید که زندگی در امارات هم به آسانی انجام نمی‌گیرد. برای آن که بتوانید زندگی خوبی در این کشور داشته باشید، در وهله اول باید از راه درست و قانونی وارد این کشور شوید.

  از طرفی قطعا دریافت ویزا به امارات و مهاجرت دائمی به این کشور هم نیازمند گذراندن مراحل مختلفی است که شاید تمامی افراد از عهده انجام آن بر نیایند. از همین رو موسسه حقوقی قرن کیش، به تمامی مهاجران ایرانی برای اخذ اقامت امارات کمک می‌کند. شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت سازمان ثبت و ارتباط با متخصصان این موسسه، به راحتی برای ثبت شرکت و اقامت در امارات اقدام کنید.

  سخن پایانی

  پیدا کردن بهترین مکان برای زندگی، قطعا اولویت‌های اصلی برای مهاجران به کشورهای خارجی از جمله امارات است. از طرفی اکثر افراد عادی، اطلاعات کافی در زمینه پیدا کردن بهترین شهرهای امارات برای کار و زندگی را ندارند. به همین دلیل ما در این مقاله، چند مورد از بهترین شهر امارات برای زندگی را به شما معرفی کردیم. شما می‌توانید برای مهاجرت به هرکدام از این شهرها، با ما در موسسه حقوقی ثبت کیش در ارتباط باشید.

   سوالات متداول

  کدام یک از شهرهای امارات، دارای حقوق و درآمد بیشتری است؟

  به طور کلی در امارات هم مانند ایران، در شهرهای بزرگ و مرکزی، درآمد افراد بیشتر است. بنابراین اگر شما در شهرهای ابوظبی و دبی فعالیت کنید، قطعا حقوق بیشتری هم دارید. 

  بهترین شهر امارات برای سال‌های اول مهاجرت کدام است؟

  هزینه‌های زندگی در ابوظبی فوق‌العاده برای مهاجران ایرانی تقریبا زیاد است؛ از همین رو برای سال های اولیه ورود به این کشور، شهرهایی مانند شارجه و عجمان، گزینه معقول‌تری به شمار می‌‎روند. 

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  مطالب مرتبط
  فهرست