مهاجرت به دبی از طریق ورزش
 • امروزه راه‌های زیادی برای مهاجرت به کشورهای اطراف وجود دارد که یکی از بهترین آن‌ها، اقامت ورزشی دوبی است. بنابراین اگر شما هم در جایگاه مربی یا ورزشکار قرار دارید، می‌توانید به فکر مهاجرت به دبی از طریق ورزش و حرفه خود باشید.

  قطعا تمامی کشورها برای جذب استعدادهای خاص دست از تلاش بر نمی‌دارند؛ از همین رو ورزشکاران و مربیان، شانس فوق‌العاده‌ای برای اقامت دائمی در کشور امارات را دارند. اما برای این که از ابعاد مختلف مهاجرت به دبی از طریق ورزش آشنایی پیدا کنید، این مقاله از سازمان ثبت را مطالعه کنید.

  چرا باید ورزشکاران به امارات مهاجرت کنند؟

  به طور کلی ورزشکاران در قبال انرژی و قدرت بدنی خود، به دنبال شرایط مساعدی برای زندگی هم هستند؛ از همین رو در حال حاضر ما شاهد مهاجرت تعدادی از ورزشکاران و مربیان به کشورهای همسایه هستیم. کشورهای عربی چند سالی است که به دنبال توسعه بیشتر خود در زمینه‌های مختلف است. بنابراین در زمینه ورزشی هم دست از فعالیت و جذب بهترین‌ها بر‌نمی‌دارد.

  امارات در حال حاضر یکی از بهترین مکان‌ها برای مهاجرت کاری ورزشکاران است؛ چرا که قطعا ورزشکاران با مهاجرت به این کشور، از استقبال گرمی بهره‌مند می‌شوند. فعالیت ورزشی دبی امارات به قدری زیاد شده است که افراد نه تنها از ایران بلکه از کشورهای مختلف هم برای کسب درآمد از استعدادهای خود، قصد مهاجرت به این کشور را دارند.

  به طور کلی هر ورزشکار تنها با داشتن چند سال سابقه کاری، می‌تواند به مدت 5 سال اقامت زندگی در امارات را داشته باشد.

   مزایای مهاجرت به دبی از طریق ورزش چیست؟

  حتما تا به حال آگاهی کاملی درباره اهمیت مسئولین کشور امارات به ورزش و ورزشکاران را درک کرده‌اید. همین علاقه سبب شده است که امکانات مختلفی برای ورزشکاران و مربیان مهاجر دبی فراهم شود. برخی از مزایای مهاجرت به دبی از طریق ورزش به شرح زیر است:

  • سطح درآمد ورزشکاران در امارات فوق‌العاده زیاد است؛ از همین رو این مورد را می‌توانیم به عنوان اصلی‌ترین دغدغه مربیان و ورزشکاران به دبی بدانیم.
  • در امارات بهترین امکانات ورزشی و باشگاه‌ها برای تمرین ورزشکاران وجود دارد؛ از همین رو توانایی فنی آن‌ها بالاتر از قبل می‌شود.
  • جایگاه‌های شغلی مناسبی در امارات برای ورزشکاران وجود دارد؛ از همین رو با توجه به پیشرفت‌های کاری، افراد زیادی قصد مهاجرت ورزشی به این کشور را دارند.
  • همسایگی امارات با ایران سبب می‌شود که رفت و آمد ورزشکاران به ایران آسان‌تر شود.
  • در امارات هر ورزشکاری اجازه دارد که همسر و فرزندان خود را هم به منظور اقامت دائم یا موقت همراه خود ببرد؛ از همین رو قطعا دردسر خاصی برای اقامت خانواده هم وجود ندارد.

  شرایط مهاجرت ورزشکاران به امارات

  درست است که دولت امارات از فعالیت ورزشکاران استقبال گرمی می‌کند؛ اما این موضوع تنها برای افراد واجد شرایط است. به طور کلی شرایط خاصی برای مهاجرت ورزشکاران به امارات وجود دارد که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:

  1.سابقه کاری قوی

  در تمام نقاط دنیا، افراد به دنبال ورزشکاران با سابقه و رزومه قوی هستند؛ از همین رو اگر قصد اقامت ورزشی دوبی را دارید، حتما به فکر افزایش سابقه کاری خود باشید. هرچه قدر ورزشکاران افتخارات بین‌المللی مختلفی را در کارنامه خود ثبت کرده باشد، شانس مهاجرت آن هم بیش‌تر می‌شود.

  2. علاقه و انگیزه

  پروسه مهاجرت به دبی از طریق ورزش شاید کمی سخت‌تر از حد معمول هم باشد؛ از همین رو حتما باید فرد متقاضی واقعا انگیزه مهاجرت را داشته باشد. از طرفی انجام فعالیت موثر در کشور امارات هم به علاقه و انگیزه شخصی خود افراد بستگی دارد.

  3. داشتن پیشنهاد شغلی

  شاید با خود فکر کنید که هر ورزشکار با سابقه‌ای می‌تواند به راحتی به دبی مهاجرت کند؛ در حالی که این موضوع کاملا اشتباه است. هر شخصی که قصد ورود و اقامت دائم یا موقت در دبی را داشته باشد، تنها باید با وجود پیشنهاد شغلی خاصی وارد کشور شود.

  4. تسلط به زبان عربی

  تسلط به زبان عربی یکی دیگر از شرایط مهاجرت ورزشکاران به امارات است؛ چرا که تمامی افراد در این کشور با زبان عربی صحبت می‌کنند. بنابراین حتما قبل از مهاجرت باید مدرک زبان عربی را حتما در دست داشته باشید.

  توجه داشته باشید که این موارد جزو شرایط مهاجرت مربی‌های ورزش به امارات هم هست؛ اما از بین تمامی آن‌ها، داشتن سابقه و رزومه قوی مهمترین عامل محسوب می‌شود. همچنین خبر خور برای مربی‌ها این است که امکان مهاجرت و ویزای آن‌ها آسان‌تر انجام می‌شود. برای آشنایی با انواع ویزای ورزشی در امارات، قسمت بعدی را مطالعه کنید.

  بر روی ثبت شرکت در امارات کلیک کنید تا با این روش محبوب مهاجرت، آشنا شوید.

  انواع ویزای ورزشی

  به طور کلی در کشور امارات دو نوع ویزا برای افراد عادی و ورزشکاران وجود دارد؛ بنابراین شما نمی‌توانید این تضمین را بدهید که به طور قطعی تا اخر عمر در امارات زندگی کنید. در ادامه به معرفی انواع ویزای ورزشی اشاره می‌کنیم:

  1.ویزای موقت

  این ویزا برای کسانی که قصد انجام مسابقات ورزشی دارند، ارائه می‌گردد. به این صورت که اگر کشور امارات ورزشکاران را به همایش یا مسابقه خاصی دعوت کند، این ویزا برای مدت کوتاهی به ورزشکاران تعلق می‌گیرد. همچنین توجه داشته باشید که برای دریافت ویزای موقت، باید به فکر قوی کردن رزومه و سابقه کار خود باشید. در صورت داشتن شرایط مهاجرت ورزشکاران به امارات، باید مدارک خود را به سفارتخانه ارائه دهید و منتظر جواب نهایی باشید.

  2. ویزای دائمی

  ویزای دائمی برای کسانی است که افتخارات بین‌المللی را برای خود ثبت کرده‌اند. از طرفی اگر سازمان مشخصی ورزشکار را به عنوان ورزشکار نمونه معرفی کند هم دستیابی به ویزای دائمی آسان‌تر می‌شود. البته توجه داشته باشید که دریافت ویزای دائمی نسبت به ویزای موقت کار سخت‌تری است؛ اما در عوض خیال شما را تا آخر عمر راحت می‌کند.

  درآمد ورزشکاران در امارات چگونه است؟

  قطعا یکی از دلایل مهاجرت به دبی از طریق ورزش، درآمد خوب آن است. درآمد ورزشکاران بر اساس مهارت‌ها و توانایی‌های آن‌ها تعیین می‌گردد؛ بنابراین نمی‌توان معیار مشخصی را برای این کار مشخص کنیم. اما طبق آمار منتشر شده، میانگین دستمزد ورزشکار حرفه‌ای در امارات حدود 100 تا 167 درهم امارات هم می‌رسد که این میزان خوبی برای ادامه زندگی است.

  آسان‌ترین راه اخذ اقامت ورزشی دوبی چیست؟

  در قسمت‌های قبلی انواع ویزای امارات را برای ورزشکاران معرفی کردیم؛ اما قطعا هر دو راه نیاز به تخصص و گذراندن مراحل خاص خود را دارد. بنابراین اگر شما هم به دنبال راه آسان برای اخذ اقامت امارات هستید، کافی است که به پیشنهاد ما عمل کنید.

  شما کافی است که مدارک ورزشی خود را به موسسه اندیشه قرن کیش تحویل دهید و مراحل اقامت خود را کوتاه‌تر از قبل کنید. این موسسه دارای گروه پشتیبانی فوق‌العاده قوی و کاردان است که تمامی قوانین و ضوابط مهاجرت به دبی از طریق ورزش را به خوبی اجرا می‌کند. از همین رو اگر در زمینه‌های ورزشی حرفی برای گفتن دارید، حتما به وبسایت سازمان ثبت مراجعه کنید.

  توجه داشته باشید که این موسسه علاوه بر اخذ ویزای ورزشی امارات، به شما در اقامت در عمان و ثبت شرکت در این دو کشور هم کمک می‌کند.

  جان کلام

  مهاجرت به دبی از طریق ورزش یکی از متداول‌ترین راه‌هایی است که ورزشکاران در حال حاضر به آن علاقه پیدا کرده‌اند. تمامی افرادی که قصد مهاجرت ورزشی به دبی را دارند، باید شرایط خاصی را داشته باشند؛ از همین رو ما در این مقاله، تمامی شرایط مهاجرت ورزشکاران به امارات را به شما ارائه کردیم. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیش‌تر در زمینه اقامت ورزشی در دبی، به وب‌سایت سازمان ثبت مراجعه کنید.

  سوالات متداول

  چه کسانی می‌توانند بورسیه ورزشی شوند؟

  بورسیه ورزشی تنها برای افرادی انجام می‌شود که استعداد و تخصص خاصی در زمینه‌های ورزشی داشته باشند.

  آیا امکان تحصیل مربیان در امارات وجود دارد؟

  قطعا تمامی مربیان نیاز به ارتقای علم ورزشی خود دارند؛ از همین رو کشور امارات این امکان را فراهم کرده است که در زمینه دلخواه خود مشغول به تحصیل هم شوند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  مطالب مرتبط
  فهرست