• چند سالی است که همه ما نام کشور امارات متحده عربی را به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته می‌شناسیم. این کشور دارای سرمایه‌های نفت و گاز فوق‌العاده زیادی است که همین موضوع سبب پیشرفت در اقتصاد مردم آن می‌شود. با این حال مهاجرت به امارات برای پزشکان شرایط متفاوتی دارد که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

  از همین رو طبیعی است که پزشکان هم در فکر مهاجرت به این کشور باشند. اما شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که شرایط مهاجرت پزشکان به دبی و امارات چگونه است؟ برای این که به پاسخ درستی از این سوالات برسید، در ادامه این مقاله از سازمان ثبت همراه ما باشید.

  چرا باید پزشکان به امارات مهاجرت کنند؟

   

  قبل از این که شرایط مهاجرت کادر درمان به امارات را نام ببریم، بایبد به این سوال پاسخ دهیم که اصلا چرا باید پزشکان به امارات مهاجرت کنند؟ کشور امارات متحده عربی جزو کشورهایی است که تقریبا به تازگی نامی در بین کشورهای توسعه یافته پیدا کرده است؛ از همین رو طبیعی است که به دنبال جذب بهترین‌ها در هر زمینه‌ای برای خود باشد.

  با توجه به بحث درمان مردم، اکثر کشورها به دنبال قوی کردن کادر درمان و پزشکان خود هستند؛ بنابراین در کشور امارات متحده عربی هم وجود پزشکان حاذق، به عنوان برگ برنده شناخته می‌شود. این موضوع به قدری برای امارات پر اهمیت است که طبق آمار وزارت بهداشت امارات، تا دو سه سال پیش حدود 4 میلیارد درهم از بودجه عمومی دولت برای بحث درمان و بهداشت مردم صرف شده است.

  از طرفی این نکته را هم باید بدانید که به طور کلی درآمد افراد در این کشور مقدار قابل توجهی است؛ حالا فرض کنید که این مبلغ برای پزشکان و کادر درمان چقدر زیادتر تعیین می‌شود. بنابراین با توجه به نیاز امارات به پزشکان و درامد مناسب آن‌ها، طبیعی است که مهاجرت به امارات برای پزشکان مهم باشد.

  شرایط مهاجرت پزشکان به دبی و امارات

  اکثر پزشکانی که قصد مهاجرت به امارات را دارند، به فکر فعالیت در دبی و ابوظبی هستند؛ چرا که این دو شهر، جزو بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مناطق در امارات محسوب می‌شود. اما مهاجرت پزشکان به امارات تحت تاثیر شرایط خاصی انجام می‌گردد که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:

  1.داشتن تاییدیه دیتا فلو (Data Flow)

  اگر می‌خواهید بدون دردسر در امارات فعالیت خود را شروع کنید، حتما به فکر تاییدیه دیتافلو باشید. این تاییدیه جزو قوانین مهمی است که برای کار پزشکان در حوزه‌های خلیج فارس امری ضروری محسوب می‌شود. حتما با خود می‌گویید که دیتافلو چیست؟ دیتافلو پروسه‌ای است که مدارک و سوابق کاری شما را بررسی می‌کند. توجه داشته باشید که بررسی مدارک در دیتافلو چیزی حدود 6 ماه زمان لازم می‌برد. در واقع دیتافلو اجازه نامه‌ای است که کار پزشکان را از نظر تخصصی و مهارتی تضمین می‌کند.

  2. سابقه کار پزشکی

  قطعا مسئولین امارات، به دنبال پزشکان با سابقه برای جذب در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خود هستند؛ از همین رو تمامی پزشکان و به طور کلی افراد در کادر درمان باید حداقل یک تا 4 سال سابقه کار داشته باشند. البته توجه داشته باشید این سابقه، بر اساس تخصص و شاخه فعالیت هر کدام از کادر درمان مشخص می‌گردد. در ادامه چند مثال درباره سابقه کار کادر درمان در امارات را ارائه می‌کنیم:

  • حداقل سابقه کار مورد نیاز پزشک و دندانپزشک عمومی 4 سال
  • حداقل سابقه کار پرستار، ماما و دکتر متخصص 3 سال
  • حداقل سابقه کار فیزیوتراپ و داروشناس حدود 2 سال
  • حداقل سابقه کار تکنسین رادیولوژی و بیهوشی 2 سال

  3. آزمون پرومتریک

  تمامی پزشکانی که به دنبال مهاجرت در کشور امارات هستند، باید حتما تمامی برنامه‌های معادل‌سازی مدرک تحصیلی را در ارگان CPQ بررسی کنند. سپس با تایید در مرحله قبل، نوبت به آزمون DHA می‌رسد. این آرمون یکی از تخصصی‌ترین موارد برای افراد در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و داروسازی است. همچنین لازم به ذکر است که افراد با مدرک لیسانس، اجازه گذراندن این آزمون را نخواهند داشت.

  DHA مخفف کلمه اداره بهداشت امارات متحده عربی است که در در واقع، به عنوان فیلتری برای انتخاب بهترین‌ها محسوب می‌شود. این آزمون دارای چند مرحله مختلف است؛ بنابراین اگر شما به عنوان پزشک قصد گذراندن این آزمون را دارید، باید خود را برای ارزیابی تمامی مهارت‌ها آماده کنید.

  این آزمون در واقع به منظور حفاظت از سلامت عمومی مردم امارات و گردشگران است که حتما به صورت حضوری انجام می‌شود. همچنین به صورت آزمون کامپیوتری است و با زبان انگلیسی ارائه می‌شود. توجه داشته باشید که در ایران مرکز پرومتریک وجود ندارد؛ از همین رو متقاضیان باید حتما به کشورهای همسایه برای گذراندن این آزمون مراجعه کنند.

  4. گرفتن نامه صلاحیت حرفه‌ای

  یکی دیگر از شرایط کار پزشکان ایرانی در دبی، داشتن پروانه صلاحیت حرفه‌ای از نظام پزشکی است. این پروانه نشان دهنده صلاحیت پزشکان در زمینه‌های مختلفی از جمله علمی، اخلاقی، جسمی، روانی و انضباطی است.

  5. داشتن تاییدیه Eligibility Letter

  گرفتن تاییدیه Eligibility Letter، یکی دیگر از شرایط مهاجرت پزشکان به دبی و امارات است. این تاییدیه از سوی سازمان بهداشت دبی صادر می‌شود و در واقع مجوزی است که فعالیت پزشکان را ممکن می‌سازد.

  حقوق و درآمد پزشکان در امارات چگونه است؟

  قطعا یکی از مهمترین عوامل مهاجرت پزشکان به امارات، درآمد و حقوق بالای آن است. بنابراین اگر قصد دارید که با عنوان پزشک به کشور امارات مهاجرت کنید، حتما این قسمت از مقاله را مطالعه نمایید. خبر خوب این است که امارات جزو بهترین کشورها از نظر دستمزد کادر درمان و پزشکی محسوب می‌شود.

  این را باید بدانید که حقوق و دستمزد پزشکان در امارات هم مانند شغل های دیگر بررسی می‌شود؛ به این صورت که هرچه سابقه و تخصص پزشک بیش‌تر باشد، این میزان حقوق هم افزایش پیدا می‌کند. بر اساس آمارهای رسمی از وبسایت Paysclae، میزان حقوق و دستمزد پزشک به طور متوسط چیزی حدود 48000 درهم است.

  البته دستمزد متخصصانی مانند متخصص پوست، چیزی حدود 55000 درهم هم می‌رسد. همچنین این میزان دستمزد ممکن است در شهرهای مختلف هم به گونه‌های خاصی تعیین شود. مثلا حقوق پزشکان در شهر دبی، بیشتر از شهرهای حاشیه‌ای در امارات است.

  بهترین راه اقامت مهاجرت به امارات برای پزشکان چیست؟

  همانطور که مطالعه کردید، مهاجرت به امارات برای پزشکان تنها در صورت واجد شرایط بودن آن‌ها انجام می‌شود؛ بنابراین تقریبا کار پزشکان را برای اقامت سخت‌تر می‌کند. از طرفی به طور کلی افراد عادی هم که قصد مهاجرت به امارات را دارند، با چالش‌های تقریبا سختی در این باره مواجه می‌شوند. بنابراین اگر قصد اقامت در امارات را دارید، حتما به فکر سختی‌های راه هم باشید.

  اما خبر خوب این است که در حال حاضر موسسه‌های مختلفی تمامی تمرکز خود را روی آسان‌تر شدن راه اقامت پزشکان قرار داده اند. موسسه اندیشه قرن کیش هم یکی از همان مراکزی است که به شما در اقامت آسان در امارات کمک می‌کند.

  تمامی آن راه‌هایی که پزشکان برای مهاجرت به امارات نیاز دارند را می‌توانید با کمک این موسسه به آسانی بگذرانید. همچنین وجود مشاوران متخصص در این شرکت هم به شما در مهاجرت به امارات کمک می‌کنند. بنابراین شما می‌توانید برای آشنایی با خدمات موسسه اندیشه قرن کیش، به وبسایت سازمان ثبت مراجعه کنید.

  بر روی ثبت شرکت در دبی کلیک کنید تا با این روش محبوب مهاجرت، آشنا شوید.

  جان کلام

  در حال حاضر مهاجرت به امارات برای پزشکان جزو پر طرفدارترین کارها به شمار می‌رود؛ بنابراین پزشکان زیادی قصد آشنایی با شرایط مهاجرت پزشکان به دبی و امارات را دارند. ما در این مقاله موارد مهمی از جمله درآمد و حقوق پزشکان را با مهاجرت به این کشور ارائه کردیم. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیش‌تر در این زمینه، به وبسایت www.sabtekish.com مراجعه کنید.

  سوالات متداول

  کشور امارات به چه حوزه‌هایی در پزشکی بیش‌تر نیاز دارند؟

  کشور امارات تقریبا از تمامی حوزه‌های پزشکی استقبال می‌کند؛ اما از بین آن‌ها بیشتر روی تخصص‌های قلب و عروق، دهان و دندان، زیبایی، گوش و حلق و بینی تمرکز دارند.

  آیا محدودیت سنی خاصی برای معادل‌سازی مدارک وجود دارد؟

  به طور کلی تنها موضوع مهم درباره مهاجرت پزشکان به امارات، داشتن تخصص و سابقه کاری در زمینه پزشکی است؛ بنابراین محدودیت سنی خاصی برای معادل سازی مدارک وجود ندارد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  مطالب مرتبط
  فهرست