• امروزه امارات، یکی از کشورهایی است که بیشترین مهاجران را از کشور ایران می‌پذیرد. نزدیکی جغرافیایی این کشور به ایران و داشتن بازار کار برای ایرانیان، باعث شده  است که افراد زیادی برای مهاجرت به آن‌جا اقدام کنند.

  اما مهاجرت به هرکشوری، شرایط، مراحل و راه‌های خاص خود را دارد. در واقع می‌توان این‌گونه گفت که قوانین اقامت امارات، با قوانین کشورهای اروپایی یا هر کشور دیگر متفاوت است.

  برای همین شما باید برای مهاجرت به امارات یا هر کشور دیگری ابتدا راه‌های مهاجرت را بشناسید. پس از آن با توجه به شرایط خود یکی از راه‌ها را انتخاب کنید و بعد به دنبال گذراندن قوانین و شرایط آن باشید.

  اما یکی از راه‌های پرطرفدار مهاجرت به امارات و گرفتن اقامت برای این کشور، مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک است. شما در این مقاله از ثبت کیش ابتدا با قوانین اقامت دبی با خرید ملک آشنا می‌شوید و پس از آن می‌توانید با مطالعه مزایا و معایب این نوع مهاجرت به دبی؛ بهترین تصمیم را بگیرید. البته فراموش نکنید که شما در این مقاله از میزان هزینه مورد نیاز برای مهاجرت به دبی از طریق خرید  ملک نیز باخبر می‌شوید.

  قوانین اقامت دبی با خرید ملک چیست؟

  دانستن قوانین اقامت دبی با خرید ملک، به شما کمک می‌کند تا شرایط آن را با شرایط و توانایی‌های خود بسنجید و بعد برای گذراندن مراحل آن اقدام کنید. از شرایط و قوانین اقامت دبی با خرید ملک، سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات تعیین‌شده و تایید شده توسط دولت امارات است.

  پس از آن می‌توانید با شرایطی مثل مسافرت به دبی، در هر 180 روز یک‌بار به کشور امارات و داشتن مالکیت ملک خریداری‌شده، ویزایی حداکثر دوساله و قابل تمدید برای اقامت در این کشور بگیرید.

  البته فراموش نکنید که اگر غیبت شما در این کشور مدت زیادی طول بکشد، ویزای شما لغو می‌شود.

  اما از دیگر الزامات و قوانین اقامت دبی با خرید ملک موارد زیر نیز است:

  • شما باید همه امور مربوط به دولت را در همان ایالتی که ویزای اقامت شما را در امارات صادر شده بگذرانید.
  • ملک خریداری شده توسط شما باید متناسب با تعداد اعضای خانواده‌تان باشد.
  • ملک شما باید یک آپارتمان یا ویلایی قابل زندگی باشد. پس فراموش نکنید که ملکی ساخته‌شده و تکمیل‌شده را خریداری کنید.
  • ملکی که قرار است شما خریداری کنید؛ باید در منطقه آزاد یا در همان منطقه‌ای باشد که خارجی‌ها اجازه خرید املاک آن را دارند.
  • اجاره 99 ساله از مالک، برای اقامت دبی مناسب نیست و ملک باید متعلق به شما و تحت مالکیت کامل شما باشد.
  • اگر تصمیم گرفتید ملک خریداری‌شده خود را رهن دهید؛ باید 50% ارزش ملک را به عنوان رهن دریافت کنید.
  • شما باید حتما سند مالکیت ملک خریداری‌شده را از اداره زمین دریافت کنید. یادتان باشد که ملکی که می‌خرید؛ حتما مسکونی باشد. چون خرید ملک‌های تجاری برای گرفتن اقامت قابل قبول نیست.
  • شما برای گرفتن اقامت در دبی از طریق خرید ملک، باید با تابعیت قبلی خود خداحافظی کنید. چون تابعیت دوگانه در امارات متحده عربی به رسمیت شناخته نمی‌شود.

  اخذ اقامت امارات از طریق ملک چه مزایا و معایبی دارد؟

  شما باید قبل از تصمیم به اخذ اقامت امارات از طریق خرید ملک، از مزایا و معایب این روش از مهاجرت به طور کامل با خبر شوید. چون شما قرار است سرمایه قابل توجهی را برای مهاجرت به این کشور صرف خرید ملک و گذراندن مراحل قانونی آن ‌کنید.

  در زیر مزایا و معایب مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک را بخوانید:

  مزایای اقامت دبی با خرید ملک

  1. شما می‌توانید از این راه، سرمایه‌گذاری بلند مدت داشته باشید. چون در دبی ملک خریداری می‌کنید و در دراز مدت سودی عالی نصیبتان می‌شود.
  2. شما می‌توانید ملکی که خریداری می‌کنید را به سلیقه خودتان طراحی و بازسازی کنید. در واقع برای خانه شما حقوقی کامل در نظر گرفته می‌شود.
  3. خرید ملک در دبی، فقط اقامت شما را به همراه ندارد؛ چون شما می‌توانید با اجاره آن در درازمدت گردش درآمد ایجاد کنید و یا پس از مدتی آن را به قیمتی بالاتر بفروشید.
  4. برای اقامت دبی با خرید ملک هیچ ملیتی محدود نیست و همه افراد با تمام ملیت‌ها  می‌توانند برای اقامت از این طریق اقدام کنند.
  5. امنیت بسیار بالا و پایین بودن نرخ جرم و جنایت در کشور امارات، به شما کمک می‌کند تا اقامت و زندگی آسوده‌ای را تجربه کنید.
  6. کشور امارات، فرودگاه بین‌المللی دارد و به همه خطوط هوایی متصل است. این‌گونه شما می‌توانید به هر کشوری که می‌خواهید بدون محدودیت سفر کنید.
  7. در این کشور، سیاست‌های مناسب تجاری برای کسب درآمد وجود دارد و از شهرهایی مدرن، باامکاناتی خوب و کیفیت زندگی چشم‌گیر تشکیل می‌شود و برای سرمایه‌گذار مالیات بر درآمد وجود ندارد.

  معایب اقامت به دبی از طریق ملک

  1. هزینه‌های اولیه گرفتن اقامت امارات از طریق ملک بالاست. چون شما باید به علاوه هزینه خرید ملک، برای شارژ، نماینده فروش یا همان املاکی فروشنده ملک، هزینه‌های بالایی بپردازید.
  2. هزینه‌های افزوده دوره‌ای نیز یکی دیگر از هزینه‌هایی است که باید پس صاحب ملک شدن بابت نگهداری خانه، بیمه، رهن و موارد دیگر بپردازید.
  3. بی‌ثباتی بازار املاک و مستغلات ممکن است شما را به عنوان مالک دچار ضرر کند. البته اگر ملک خود را اجاره ‌دهید یا از ملک خود فقط برای اقامت‌گاه یا تعطیلات استفاده ‌کنید.
  4. در اقامت دبی از طریق ملک، به شما ویزای دائم نمی‌دهند و شما اجازه کار در این کشور را نیز ندارید. از طرفی چون ویزای دوساله دریافت می‌کنید نمی‌توانید تابعیت این کشور را نیز بگیرید.

   برای مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک به چه مقدار پول نیاز است؟

  همان‌طور که می‌دانید، یکی از مهم‌ترین عوامل برای اقامت دبی از طریق ملک، هزینه‌هایی است که باید هم برای خرید خانه و هم گرفتن اقامت بپردازید. در زیر به صورت جداگانه میزان هزینه برای خانه و گذراندن مراحل اقامت در کشور امارات ذکر می‌شود:

  •   هزینه خرید ملک: ملکی که شما خریداری می‌کنید باید حداقل ارزشی معادل 750000 درهم یا بیشتر داشته باشد.

  هزینه‌های مربوط به گذراندن مراحل مهاجرت

  1. هزینه درخواست ویزا: 40000 درهم امارات برای هر نفر
  2. هزینه اجازه اقامت در اداره مهاجرت: 300 درهم
  3. هزینه خدمات شرکت حقوقی: 5000 درهم
  4. هزینه خدمات برای تایید نهایی در ایستگاه پلیس المراقبات دبی: 500 درهم
  5. هزینه مشاور حقوقی برای انجام امور: 2000 درهم
  6. هزینه های حقوقی شرکت پیگیر امور شما، برای گرفتن مجوز اجرای ویزا: 200000 درهم

  برای اقامت امارات از طریق خرید ملک باید چه نکاتی را در نظر گرفت؟

  شما باید قبل از انجام هرکاری نکات زیر را به یاد داشته باشید؛ تا بتوانید با موفقیت مراحل اقامت دبی از طریق ملک را بگذرانید:

  • وضعیت بازار را بسنجید و با توجه به وضعیت مالی خود ببینید که چه زمانی برای اقدام برای خرید ملک برایتان مناسب‌تر است. یادتان نرود که روند نزولی یا سعودی هزینه‌های ملک در دبی را در چند سال اخیر نیز بررسی کنید.
  • مدت اقامت شما برای این‌که تصمیم به خرید ملک در دبی بگیرید نیز تاثیرگذار است. چون اگر قرار است فقط چند سال در دبی بمانید بهتر است به سراغ اجاره ملک در دبی بروید.
  • وضعیت مالی و بودجه خود را در نظر بگیرید. اگر توانایی مالی برای خرید ملک دارید به سراغ این راه بروید. اما اگر می‌خواهید مهاجرت کنید و تجارتی کوچک راه بیندازید و پول نقد به کشور خود ارسال کنید؛ بهتر است راه‌های دیگر را برای مهاجرت انتخاب کنید.

  آسانترین راه برای مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک چیست؟

  خرید ملک و سرمایه گذاری در امارات قطعا یکی از بهترین راه‌ها برای مهاجرت به این کشور است؛ اما با توجه به قوانین و شرایط آن، بهتر است که از افراد متخصص برای اقامت در امارات کمک بگیرید.

  نتیجه‌گیری

  به طور کلی می‌توان این‌گونه نتیجه گرفت که اگر قصد اقامت طولانی مدت در کشور امارات را دارید و می‌خواهید کشوری دیگر را برای زندگی انتخاب کنید؛ اقامت دبی از طریق خرید ملک گزینه مناسبی است.

  هم‌چنین اگر موقعیت و توانایی مالی خوبی برای خرید ملک و پرداخت هزینه‌های مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک دارید؛ می‌توانید از طریق اقامت از طریق خرید ملک دست به سرمایه‌گذاری بلندمدت اما سودآوری بزنید و در این مدت از امکانات و پتانسیل‌های این کشور مثل شهرهای مدرن و جاذبه‌های گردشگری آن نیز استفاده کنید.

  شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به کشور عمان و امارات، با متخصصان ما در موسسه ثبت کیش مشورت کنید.

  سوالات متداول

  سرمایه لازم برای اقامت در امارات از طریق خرید ملک چقدر است؟

  به طور کلی اگر می‌خواهید از طریق خرید ملک اقامت در امارات بگیرید، باید حدود 5 یا 10 میلیون درهم را پیش بینی کنید.

  مدت اعتبار اقامت در دبی از طریق خرید ملک چقدر است؟

  شما بر اساس میزان پولی که در امارات برای خرید ملک سرمایه گذاری می‌کنید، می‌توانید حدود 3، 5 تا 10 سال در امارات اقامت داشته باشید.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  مطالب مرتبط
  فهرست