• پلیس دبی از وسایل نقلیه بدون راننده پرده برداری کرده است که هدف آن مقابله با مجرمان است.

  این خودروهای خودران می توانند پهپادها را مستقر کنند و از هوش مصنوعی برای پیش بینی فعالیت های مجرمانه استفاده کنند.

  این گشت ها با استفاده از هوش مصنوعی میتوانند مستقیماً با اتاق‌های عملیات پلیس برای تقویت مبارزه با جرم و جنایت ارتباط برقرار کنند. این گشت های پیشرفته روز دوشنبه در روز افتتاحیه اجلاس جهانی پلیس در نمایشگاه اکسپو 2020 دبی به نمایش گذاشته شدند.

  سرهنگ منصور القرگاوی، مدیر بخش امور اداری در دبی گفت: «دو نسخه از این گشت ها  ساخته شده است، M01 که می‌تواند به همه جاده‌ها دسترسی داشته باشد و M02 که برای جاده‌های باریک و محله‌های مسکونی متراکم اختصاص داده شده است. این موتور الکتریکی دارای ویژگی یادگیری ماشینی است که به این معنی است که می تواند الگوهای فعالیت های مجرمانه یا حوادثی را که در اطراف آن اتفاق می افتد شناسایی کند.این گشت ها خود به خود یاد می گیرد. به عنوان مثال، منطقه ای که بسیار آرام بوده و شاهد ترافیک بیشتری است، خودرو متوجه این موضوع می شود و جزئیات جدید را به پایگاه داده خود اضافه می کند همچنین این وسایل نقلیه پیشرفته مجهز به دوربین، رادارهای 4 بعدی، تجزیه و تحلیل داده ها و ویژگی های تشخیص چهره هستند.”

  پلیس از سال 2018 روی دو نسخه از گشت ها، M01 و M02 کار می کند و تاریخ عرضه رسمی آن هنوز تایید نشده است. پلیس گفت که قراردادی با تولیدکننده دبلیو موتورز منعقد شده است تا 10 خودروی شاسی بلند دیگر را در جاده ها عرضه کند.

  قیمت این خودروی سفارشی بین 390000 تا 650000 درهم (106000 تا 177000 دلار) بسته به تغییرات اضافه شده است.

  منبع: نشنال نیوز

  پلیس دبی - اندیشه قرن کیش
  تصویری از مدل M01 در اجلاس جهانی پلیس، که افسران مجری قانون، ادارات پلیس و سازمان های بیش از 50 کشور را گرد هم می آورد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  مطالب مرتبط
  فهرست