• عبدالرحمن بن عبدالمنان الوار ، وزیر منابع انسانی و امارات، روز چهارشنبه گفت که امارات مجوز کار منعطف جدیدی را برای  فریلنسر ها با هر مهارتی ارائه خواهد کرد.

  او در حاشیه یک انجمن جدید با عنوان “Remote” که هدف آن فعال کردن دستور کار کشور برای کار از راه دور، آموزش از راه دور و مراقبت های بهداشتی از راه دور است، با Gulf News صحبت می کرد.

  الوار گفت: ما در حال کار بر روی معرفی یک خط مشی فریلنسری جدید هستیم که شامل تمام سطوح مهارت باشد. این نه تنها برای کسانی که مهارت‌های بالایی دارند، بلکه حتی [کسانی که] مجموعه مهارت‌های پایینی دارند نیز می‌توانند مجوز کار انعطاف‌پذیر داشته باشند. آنها می توانند برای خود یا با دیگران کار کنند، به شرطی که در چتر قانون باشند و ثبت نام مناسب را در وزارتخانه انجام داده باشند .وی افزود: امیدوارم این کار تا پایان سه ماهه سوم امسال انجام شود.

  الوار تصریح کرد که مدل جدید کار آزاد با هدف افزایش نیروی کار در کشور افزوده ای بر تمام اصلاحات اخیر اعلام شده و در حال اجرا توسط کشور خواهد بود.

  در حال حاضر، یک کارمند در بخش خصوصی باید طبق شرایط کاری شرکت های مربوطه با یک کارفرما یا چندین کارفرما قرارداد داشته باشد.

  اکنون با سیاست جدیدی که ما به آن فکر می کنیم، شما برای خودتان کار می کنید. این یک کار موقتی است که تصمیم می گیرید هر زمان که مورد قبول شما باشد، در هر زمانی انجام دهید، مشروط بر اینکه زیر چتر قانون باشد.»

  وی خاطرنشان کرد که این مدل کار منعطف و از راه دور هم به نفع کارفرمایان و هم برای کارمندان خواهد بود.

  کارفرمایان و شرکت‌ها احساس می‌کنند که این برای آنها مقرون به صرفه‌تر است، زیرا آنها مجبور نیستند ریسک‌های زیادی را [از نظر سرمایه‌گذاری] بپذیرند. آنها بر مهارت های شما تکیه خواهند کرد. آنها تصمیم خواهند گرفت که آیا می خواهند با شما ادامه دهند یا نه و فقط در صورت نیاز با شما تماس می گیرند.

  “برعکس، کارمند نیازی ندارد که در یک سازمان یا یک نوع شغل قرار بگیرد. آنها می توانند چندین شغل داشته باشند… بنابراین، به نظر من، این باعث افزایش بهره وری در بازار کار ما خواهد شد. بنابراین، ما تصمیم گرفتیم با این مدل پیش برویم.»

  العوار خاطرنشان کرد که اصلاحات کار ارائه شده در سال های اخیر با هدف جذب استعدادهای بیشتر به امارات متحده عربی و “اطمینان از اینکه جامعه تجاری از استعداد آنها ارزش بیشتری می گیرد و بهره وری را به حداکثر می رساند” است.

  در این انجمن، الوار در مورد “کاربرد کار از راه دور در نوآوری اداری: انطباق چابک بازار کار امارات متحده عربی با چشم انداز فناوری در حال تغییر” صحبت کرد.

  وی تاکید کرد: موفقیت بازار کار امارات به ویژه در پی همه‌گیری کووید-19 ثابت کرده است که این کشور دارای ساختاری یکپارچه برای جذب استعدادها و تخصص و پذیرش فرهنگ‌های کاری جدید با بهره‌گیری از فرصت‌های جدید و پیشرفت‌های فناوری است.

  منبع: گلف نیوز

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای
  مطالب مرتبط
  فهرست