• سوال: من دارای ویزای توریستی پنج ساله چند بار ورود هستم. آیا داشتن بیمه مسافرتی در هر بار پرواز به امارات الزامی است؟

   

  پاسخ: در امارات ویزای توریستی پنج ساله چند بار ورود با مصوبه 65 هیئت وزیران در سال 2022 معرفی شده است.

   

  ماده 15 مصوبه هیأت وزیران شرایط و صلاحیت های اخذ ویزا توریستی پنج ساله چند بار ورود را مشخص می کند.

   

  طبق قوانین، این مقام ممکن است ویزای چند بازدیدی را با هدف گردشگری صادر کند که برای مدت پنج سال بدون نیاز به ضامن معتبر است. متقاضی موظف است مدارکی مبنی بر موجودی بانکی 4000 دلاری یا معادل آن به ارزهای خارجی در شش ماه گذشته قبل از ارسال درخواست ارائه دهد.

   

  ویزای توریستی چند بار ورود به ذینفع اجازه می دهد تا برای یک دوره مداوم که بیش از 90 روز نباشد در کشور اقامت کند. سازمان می تواند آن را برای یک دوره مشابه تمدید کند، مشروط بر اینکه مدت اقامت کامل از 180 روز در یک سال تجاوز نکند.

   

  مدت اقامت در موارد استثنایی با تصمیم رئیس جمهور برای مدت بیش از 180 روز در سال قابل تمدید است.

   

  ماده 15 مصوبه هیأت وزیران شرایط خاصی در خصوص بیمه سلامت ندارد. اما در وب سایت اداره فدرال هویت، شهروندی، گمرک و امنیت بنادر (ICP) امارات متحده عربی، یکی از پیش شرط های صدور ویزا، ارائه مدرک بیمه درمانی معتبر مورد تایید در امارات توسط متقاضی است.

   

  علاوه بر این، پس از بررسی، ICP تأیید کرد که دارنده ویزای بازدید چندباره باید برای هر سفر به این کشور، برای متقاضی و اعضای خانواده همراه متقاضی، پوشش بیمه درمانی معتبری را که در امارات متحده عربی تأیید شده است، دریافت کند. چنین بیمه نامه درمانی باید به اندازه کافی کل دوره اقامت آنها را پوشش دهد.

   

  بنابراین، در واقع برای دارندگان ویزای چند بار ورود، هر بار که به امارات متحده عربی پرواز می کنند، پوشش بیمه درمانی تایید شده در امارات را داشته باشند و چنین سیاستی باید مدت اقامت آنها در این کشور را پوشش دهد.

   

  منبع: خلیج تایمز

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  مطالب مرتبط
  فهرست