• مقامات روز سه‌شنبه گفتند که بیش از ۶۰ هزار کارمند در برنامه بیمه بیکاری امارات ظرف دو روز پس از اجرایی شدن آن مشترک شدند.

  وزارت منابع انسانی و امارات گفت که این طرح که از اول ژانویه آغاز شد، شاهد ثبت نام 86 درصد از شرکت کنندگان از طریق وب سایت رسمی بود.

  این وزارتخانه افزود که 90 درصد از شرکت کنندگان انتخاب کردند که سالانه در این طرح مشترک شوند.

  بر اساس فرمان فدرال شماره 13 سال 2022، طرح بیمه بیکاری با هدف ایجاد یک شبکه ایمنی شغلی کم هزینه است که از کارمندان در سفر حرفه ای آنها پشتیبانی می کند و ثبات شغلی آنها را بدون هیچ هزینه ای برای کارفرمایان فراهم می کند.

  هزینه اشتراک به حقوق اولیه کارمند بستگی دارد:

  دسته اول کسانی هستند که حقوق پایه 16000 درهم یا کمتر دارند. هزینه اشتراک آنها 5 درهم در ماه (سالانه 60 درهم) است، در حالی که دسته دوم کسانی هستند که حقوق پایه آنها بیش از 16000 درهم است.هزینه اشتراک آنها 10 درهم در ماه است (سالانه 120 درهم). حداکثر مبلغ غرامت ماهانه در دسته اول 10000 درهم و در دسته دوم 20000 درهم است.

  در صورت عدم استعفا یا عدم اخراج کارمند بیمه شده به دلایل انضباطی، بیمه حداکثر تا سه ماه مبلغی را به وی پرداخت می کند. این حقوق بر اساس 60 درصد حقوق پایه در شش ماه گذشته قبل از بیکاری محاسبه می شود. غرامت ظرف دو هفته پس از تاریخ ادعا پرداخت خواهد شد. شرکت کننده حق دارد حق بیمه را به صورت سه ماهه، ماهانه، شش ماهه یا سالانه بپردازد.

  یک فرد باید حداقل به مدت 12 ماه متوالی در این طرح مشترک باشد تا واجد شرایط دریافت مزایا باشد. فرد در صورت خروج از کشور یا پذیرش سمت جدید، حق خود را از ادعای خود سلب می کند.

  گروه‌های معاف از این طرح عبارتند از: سرمایه‌گذاران یا صاحبان موسسات، کارگران خانگی، کارگران قرارداد موقت، نوجوانان (زیر 18 سال) و بازنشستگانی که مستمری دریافت می‌کنند و به شغل جدید می‌پیوندند.

   

  منبع: گلف نیوز

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  مطالب مرتبط
  فهرست