• شارجه تاکسی امارات، یکی از شرکت های تابعه شرکت مدیریت دارایی شارجه، بازوی سرمایه گذاری دولت شارجه، اولین تاکسی هوشمند در نوع خود را در خاورمیانه راه اندازی کرده است که هدف اصلی آن بهره برداری از خدمات هوش مصنوعی است.

  این راه‌اندازی در راستای طرح تحول دیجیتال امارات است که هدف آن ارتقای سطح خدمات ارائه‌شده به عموم، مطابق با بالاترین استانداردهای جهانی امنیت و ایمنی است.

  بر روی سرمایه گذاری در امارات کلیک کنید تا با این روش مهاجرت آشنا شوید.

  خالد الکندی، مدیر اجرایی تاکسی شارجه، گفت: خودروهای هوشمند مجهز به حسگرها، دوربین‌ها، واحد داده‌های تلفن همراه و سایر دستگاه‌های متصل به یک سیستم یکپارچه برای مکانیسم‌های کنترل هستند. این پروژه آزمایشی از بهترین شیوه های بین المللی در زمینه سیستم های حمل و نقل هوشمند سود می برد که به افزایش کارایی عملیاتی کمک می کند و شبکه یکپارچه ای از سیستم ها را برای گزارش اطلاعات فوری و دقیق مربوط به حرکت حمل و نقل ارائه می دهد.

  وی خاطرنشان کرد: سامانه‌های حمل‌ونقل هوشمند از فناوری‌های نوین در حوزه‌های نظارت، جمع‌آوری اطلاعات، کنترل و وسایل ارتباطی استفاده می‌کنند و از ظرفیت کامل شبکه‌های جاده‌ای و سایر وسایل حمل‌ونقل استفاده می‌کنند. این سیستم به تنظیم جریان ترافیک، تسهیل دسترسی به مکان های کلیدی، نظارت بر رفتار راننده، کاهش اعمال اشتباه و کاهش دستکاری کنتور کمک می کند. در نتیجه، تعداد سفرها و کل کیلومترهای تلف شده کاهش می یابد و در نهایت میزان تصادفات جاده ای و آلودگی زیست محیطی کاهش می یابد و در عین حال کارایی عملیاتی افزایش می یابد. این شرکت همچنین از طریق کاهش هزینه های عملیاتی سود می برد.

  الکندی توضیح داد که راه‌اندازی این وسیله نقلیه هوشمند منجر به بسته‌ای مهم از خروجی‌ها، به ویژه نظارت بر رفتار راننده خواهد شد. این سیستم به نظارت بر رفتار راننده از طریق یک سیستم هوشمند کمک می کند، با هدف نهایی تجزیه و تحلیل علل و شرایط منجر به اقدامات اشتباه، مانند استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی، رانندگی تحت تأثیر الکل، خواب آلودگی و خستگی، یا مشغله.

  تجهیزات فنی داخل خودرو امکان جمع آوری داده های مختلف از جمله دمای خودرو، وضعیت قطعات الکترونیکی و غیره را فراهم می کند. این امکان نظارت از راه دور خودرو را فراهم می کند و امکان مداخلات بلادرنگ و اقدامات مناسب را در اسرع وقت فراهم می کند. پنل کنترل و مانیتورینگ، یک پنل کنترل مستقیم که به دنبال کردن کار راننده و شاخص‌های کارایی عملکرد کمک می‌کند، برای بخش عملیات تاکسی شارجه راه‌اندازی شد تا در صورت وقوع هر گونه رویداد نامطلوب، طبق الزامات و پارامترهای شرکت، اقدامات مناسب فوری را انجام دهد.

  خدمات در مرکز کنترل جدید

  مرکز کنترل اخیرا افتتاح شده به حمایت از چشم انداز تاکسی شارجه کمک می کند که به آخرین فناوری های جدید در ارائه خدمات حمل و نقل تاکسی مجهز شده است. از طریق این مرکز، عملیات نزدیک به 750 تاکسی در شهر شارجه، فرودگاه بین‌المللی شارجه و در منطقه شرقی مدیریت می‌شود. این مرکز بر عملکرد اشتباه رانندگان نظارت می کند، به آنها آموزش می دهد و از تعهد و پایبندی آنها به مقررات کاری اطمینان می دهد.

  بر روی ثبت شرکت در امارات کلیک کنید تا با این روش محبوب مهاجرت آشنا شوید.

  پنل کنترل و مانیتورینگ، یک پنل کنترل مستقیم که به دنبال کردن کار راننده و شاخص‌های کارایی عملکرد کمک می‌کند، برای بخش عملیات تاکسی شارجه راه‌اندازی شد تا در صورت وقوع هر گونه رویداد نامطلوب، طبق الزامات و پارامترهای شرکت، اقدامات مناسب فوری را انجام دهد. این کار برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده رانندگان از وسیله نقلیه انجام شده است. همچنین این پنل شامل تصاویری واضح، خوانا و متنوع است که روی یک صفحه و چندین صفحه تخصصی با هم کار می کنند. این تجهیزات همچنین یک نمایش تعاملی جامع از داده ها را ارائه می دهد.

   

  منبع: گلف نیوز

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  مطالب مرتبط
  فهرست