• امارات متحده عربی اکنون از هوش مصنوعی برای بهبود کارایی عملیات در شبکه آب خود، نظارت بر حملات سایبری، نشت و یافتن عیوب و جداسازی و تعمیر فوری آنها استفاده می کند.

  با استفاده هوشمندانه از هوش مصنوعی (AI) در عملیات های مختلف، اداره برق و آب دبی (DEWA) توانسته تلفات شبکه آب را به 5.3 درصد در سال 2021 کاهش دهد. تلفات نسبی در آمریکای شمالی نزدیک به 15 درصد است.

  بر روی ثبت شرکت در امارات کلیک کنید تا با این روش محبوب مهاجرت آشنا شوید.

  این امر DEWA را در میان کمترین نرخ تلفات در سراسر جهان قرار می دهد و جایگاه آن را در میان برترین شرکت های خدمات شهری در جهان افزایش می دهد.  این شرکت هم اکنون در شاخص های مختلف از شرکت های بزرگ  اروپایی و آمریکایی پیشی گرفته است.

  این راه‌حل‌های نوآورانه همچنین بر اساس داده‌های حسگر، خرابی کنتورها و پمپ‌های هوشمند را پیش‌بینی می‌کنند، علاوه بر این، اعلان‌هایی را که در صورت نشت آب احتمالی برای مشتریان ارسال می‌شود، خودکار می‌کنند.

  الطایر، مدیر عامل DEWA گفت: “ما به دنبال دستیابی به اهداف استراتژی امنیت آب امارات متحده عربی 2036 هستیم. ما به توسعه راه حل های پیشگیرانه برای چالش های 50 سال آینده ادامه می دهیم تا امارات متحده عربی را در صدمین سالگردش در سال 2071 به کشور پیشرو جهان تبدیل کنیم.”

  “این بخاطر استفاده از شبکه هوشمند ما و آخرین فناوری های انقلاب صنعتی چهارم و همچنین شیوه های حاکمیتی موثر برای افزایش کارایی و توسعه تجربیات منحصر به فرد است که دبی را به یک مدل جهانی برای انرژی پاک، آب و اقتصاد سبز تبدیل می کند.”

  بر روی سرمایه گذاری در امارات کلیک کنید تا با این روش مهاجرت آشنا شوید.

  مجموع ظرفیت تولید DEWA به 490 میلیون گالن در روز (MIGD) آب نمک زدایی رسیده است که 63 MIGD با استفاده از اسمز معکوس (RO) می باشد. طول کامل خطوط انتقال و توزیع آب تا پایان سال 2021 به 13592 کیلومتر در سراسر دبی رسیده است.

  یکی از برجسته‌ترین نوآوری‌های DEWA با استفاده از هوش مصنوعی «iService» است. این از داده‌های عیب‌یابی متر برای شناسایی وقفه‌های سرویس و شروع فرآیندهای تصحیح خودکار استفاده می‌کند. دستکاری کنتور و کشف تقلب که بر اساس اعلان‌های کنتور هوشمند است. و پروژه Hydronet که DEWA با استفاده از هوش مصنوعی و Deep Learning برای نظارت و کنترل از راه دور شبکه آب در دبی توسعه داده است.

  DEWA همچنین هشدار مصرف زیاد آب را تحت ابتکار Smart Response برای کمک به مشتریان در تشخیص نشتی در اتصالات آب پس از کنتور ارائه می دهد. در صورت افزایش غیرعادی مصرف آب برای مشتری پیامک ارسال می کند.

  الطایر افزود که این طرح ها از ابتکار دبی 10X که توسط اعلیحضرت شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس جمهور، نخست وزیر و حاکم دبی راه اندازی شده است، حمایت می کند.

  منبع: Arabian business

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  مطالب مرتبط
  فهرست