• مقامات اعلام کرده اند مسافرانی که به ابوظبی امارات می رسند ممکن است به زودی با تاکسی پرنده به خانه ها و هتل های خود بروند.

   

  این پروژه آینده نگرانه می تواند تحت یک یادداشت تفاهم امضا شده بین فرودگاه های ابوظبی و شرکت مهندسی و عملیات فرانسوی Groupe ADP امکان پذیر شود.

   

  دو طرف توافق کردند که پتانسیل تحرک هوایی پیشرفته (AAM) را بررسی کنند، مفهوم جدیدی از حمل و نقل هوایی که از هواپیماهای برخاست و فرود عمودی الکتریکی (eVTOL) برای جابجایی افراد و محموله استفاده می کند.

   

  فرودگاه های ابوظبی و Groupe ADP قرار است از مرحله برنامه ریزی و توسعه تا بهره برداری از زیرساخت های زمینی AAM در ابوظبی با یکدیگر همکاری کنند. یک مطالعه امکان سنجی و ارزیابی بازار برای توسعه نقشه راه صنعت انجام خواهد شد.

   

  مهندس جمال سالم الظهری، مدیر عامل و مدیر عامل فرودگاه های ابوظبی امارات، گفت: «این سیستم جدید فناوری‌های پرواز را با طراحی‌های هواپیمای تحول‌آفرین ادغام می‌کند که از نیروی الکتریکی برای شناور کردن، برخاستن و فرود به صورت عمودی استفاده می‌کند و امکان پایداری در حمل‌ونقل هوایی را هم برای مسافران و هم برای بار فراهم می‌کند».

   

  “این توافقنامه گواهی بر تعهد ما برای رهبری راه با همکاری با شرکایمان برای ارائه نوآوری و فناوری است که کارایی، راحتی و مهمتر از همه پایداری را به همراه دارد.”

   

  این مشارکت استراتژیک اخیراً در نمایشگاه هوایی ابوظبی 2022 بین الظهری و فیلیپ مارتینت، مدیر عامل خدمات فرودگاهی Groupe ADP امضا شد. نادر الحمادی، عضو هیئت مدیره فرودگاه های ابوظبی نیز حضور داشت.

   

  ما مفتخریم که وارد این مشارکت با فرودگاه‌های ابوظبی می‌شویم تا در ساختن نقشه راه AAM و تسریع توسعه زیرساخت‌های لازم در ابوظبی همکاری کنیم. مارتینت گفت، با تجربه عملی امروز خود در منطقه پاریس و درک عمیق ما از صنعت، زیرساخت ها و چالش های عملیاتی آن، از فرودگاه های ابوظبی در زمینه سازی برای اجرای خدمات AAM در ابوظبی حمایت خواهیم کرد.

   

  ما سابقه طولانی در همکاری نزدیک با شرکای خود داریم و مشتاقانه منتظر حمایت از فرودگاه های ابوظبی با استراتژی بلندمدت آنها در نوآوری و پایداری هستیم.»

  منبع: خلیج تایمز

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  مطالب مرتبط
  فهرست