• مهاجران در امارات معتقدند که مهاجرت به این کشور چشم انداز شغلی آنها را بهبود بخشیده و فرصت های شغلی را افزایش داده است و امارات را در رتبه اول جهان قرار داده است. علاوه بر این، امارات در بین 10 کشور برتر جهان برای زندگی و کار برای مهاجران رتبه بندی شده است.

  نظرسنجی Expat Insider 2022 بین‌المللی که روز سه‌شنبه منتشر شد، شامل پاسخ‌های نزدیک به 12000 نفر بود که رضایت مهاجران از کیفیت زندگی، سهولت اقامت، کار در خارج از کشور و امور مالی شخصی در کشور محل اقامت خود را پوشش می‌داد. برای اولین بار، این نظرسنجی شامل فهرست جدید Expat Essentials بود که زندگی دیجیتال، موضوعات مدیریت، مسکن و زبان را پوشش می‌دهد.

  بر روی سرمایه گذاری در امارات کلیک کنید تا با این روش مهاجرت آشنا شوید.

  بر اساس این نظرسنجی، امارات متحده عربی در بین 52 کشور در رتبه ششم قرار دارد در حالی که مانند میانگین جهانی، 71 درصد از مهاجران از زندگی خود در امارات متحده عربی رضایت دارند.

  مهاجران به ویژه از سهولت رسیدگی به موضوعات مدیریت (رتبه سوم) در امارات خوشحال هستند. اول از همه، 83 درصد دریافت ویزا برای مهاجرت به آنجا را آسان می دانند، در مقایسه با تنها 56 درصد در سطح جهانی، امارات متحده عربی در رتبه اول قرار دارد. به محض ورود، بیش از سه نفر از هر پنج مهاجر (61 درصد) هیچ مشکلی در برخورد با بوروکراسی/مقامات محلی ندارند، یعنی 21 درصد بیشتر از میانگین جهانی.”

  خدمات دولتی/آنلاین دولتی که به طور گسترده در دسترس است نیز به میزان زیادی به شادی مهاجران امارات کمک می کند.

  حدود 85 درصد از مردم می گویند که زندگی در امارات بدون صحبت به زبان محلی آسان است در حالی که این رقم در سطح جهان 51 درصد است. در این گزارش به نقل از یک مهاجر هندی آمده است: «سیستم دولتی امارات بهترین است.”

  علاوه بر این، سایر عواملی که امارات متحده عربی را برای مهاجران جذاب می کند، دسترسی به اینترنت پرسرعت در خانه و پرداخت بدون پول نقد است.

  همچنین امارات متحده عربی در شاخص کیفیت زندگی ،رتبه پنجم را کسب کرده است. مهاجران به ویژه از گزینه های اوقات فراغت راضی هستند و همچنین از تنوع آشپزی و گزینه های غذاخوری و همچنین فرهنگ و زندگی شبانه قدردانی می کنند.

  نظرسنجی بین‌المللی نشان داد که مهاجران امارات متحده عربی را به عنوان رتبه سوم امنیت فردی انتخاب کردند، زیرا تقریباً همه مهاجران – 94 درصد – از این عامل در مقایسه با 81 درصد در سطح جهان راضی هستند.

  یک مهاجر بریتانیایی گزارش می دهد: “من به عنوان یک زن احساس امنیت می کنم که در شب های تاریک بیرون بروم و قدم بزنم. در روز از هیچ دزدی نمی ترسم.” حدود 86 درصد از مهاجران نیز از ثبات سیاسی در امارات بسیار راضی هستند.

  نکته مهم این است که 78 درصد از مهاجران در امارات دسترسی به انواع خدمات مراقبت های بهداشتی مورد نیاز خود را آسان می دانند. مهاجران همچنین کیفیت مراقبت های پزشکی (رتبه 6) و در دسترس بودن مراقبت های بهداشتی (رتبه 6) را بسیار بالا رتبه بندی می کنند.

  فرصت شغلی امارات

  مکانی دلپذیر برای زندگی

  امارات متحده عربی از نظر سهولت اقامت در رتبه‌بندی بسیار خوب – سیزدهمین – قرار گرفته است. این کشور در زیرگروه فرهنگ و استقبال (10) بهترین عملکرد را دارد، با 77 درصد از مهاجران در مقابل 66 درصد در سطح جهانی. از هر سه نفر دو نفر (65 درصد) نیز گزارش می دهند که از زندگی اجتماعی خود راضی هستند. به طور کلی، 69 درصد جمعیت محلی را دوستانه توصیف می کنند و 74 درصد آنها را به ویژه نسبت به ساکنان خارجی دوستانه می دانند.

  بر روی ثبت شرکت در امارات کلیک کنید تا با این روش محبوب مهاجرت آشنا شوید.

  به نظر می رسد که مهاجران عاشق کار در امارات هستند و رتبه پنجم این کشور را در این شاخص کسب می کنند. این کشور حتی در زیرگروه آینده شغلی سوم است زیرا از هر پنج مهاجر چهار نفر احساس می کنند که مهاجرت به امارات باعث بهبود چشم انداز شغلی آنها شده است و این کشور را در رتبه اول جهانی از نظر این عامل قرار می دهد. جای تعجب نیست که آنها از فرصت های شغلی و بازار کار محلی خود نیز راضی باشند.

  منبع: خلیج تایمز

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  مطالب مرتبط
  فهرست