• هشتمین اجلاس جهانی اقتصاد سبز (WGES) که قرار است در ماه سپتامبر در دبی برگزار شود، در مورد شهرسازی سبز و اهمیت طراحی شهرهای هوشمندتر و پایدارتر در مواجهه با تغییرات آب و هوایی بحث خواهد کرد.

  روز دوشنبه اعلام شد: در این اجلاس همچنین به اهمیت ارتقای تاب‌آوری و رقابت‌پذیری شهرها برای افزایش ظرفیت آنها در مقابله با مخاطرات اقلیمی و ارتقای کیفیت، رفاه و شادی افراد پرداخته خواهد شد.

  WGES 2022 تحت حمایت اعلیحضرت شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس جمهور و نخست وزیر امارات متحده عربی و حاکم دبی و توسط اداره برق و آب دبی (DEWA) و سازمان جهانی اقتصاد سبز (WGEO) برگزار می شود. در تاریخ 28 و 29 سپتامبر در مرکز تجارت جهانی دبی برگزار می شود.

  WGES سالانه افراد VIP محلی و بین المللی از جمله روسای جمهور و رهبران دولت را به اضافه تعداد زیادی سخنران، مقامات، نمایندگان سازمان های دولتی، متخصصان رسانه، کارشناسان و دانشگاهیان جذب می کند.

  شرکت کنندگان در این سال بر اهمیت ایجاد یک محیط هوشمند در شهرها، تثبیت پایداری، افزایش سطح انعطاف پذیری در عملکرد، با توجه به تغییرات سریع در سراسر جهان به دلیل تغییر جمعیت و کمبود منابع تاکید خواهند کرد.

  پنجاه و پنج درصد از جمعیت جهان در شهرها زندگی می کنند و پیش بینی می شود این تعداد در سال 2050 به 70 درصد برسد، به این معنی که در آینده 2.5 میلیارد نفر دیگر در مناطق شهری زندگی خواهند کرد.

  مدل الهام بخش

  برگزاری WGES در دبی فرصتی برای نگاهی دقیق تر به مدل الهام بخش ایجاد شده توسط امارت در سازگاری با آب و هوا است.

  بر روی سرمایه گذاری در امارات کلیک کنید تا با این روش مهاجرت آشنا شوید.

  در سال 2021، دبی به دلیل انعطاف پذیری خود در رتبه اول جهانی قرار گرفت و توسط دفتر کاهش خطر بلایا سازمان ملل متحد به عنوان الگوی پایداری شناخته شد. این جایزه به بهترین شهرها به دلیل کارایی اقدامات آنها برای افزایش تاب آوری و کاهش خطرات اعطا می شود.

  سعید محمد الطایر، نایب رئیس شورای عالی انرژی دبی و رئیس WGES، خاطرنشان کرد که دیدگاه آینده نگر رئیس جمهور اعلیحضرت شیخ محمد بن زاید آل نهیان و شیخ محمد بن راشد به رتبه بندی جهانی امارات کمک کرده است

  الطایر گفت: «برنامه‌ریزی صحیح مبتنی بر تجزیه و تحلیل دقیق داده‌ها و انعطاف‌پذیری کامل در همگامی با تغییرات، به امارات متحده عربی کمک کرده تا در چندین زمینه به یک رهبر جهانی تبدیل شود.

  وی افزود که طرح جامع شهری 2040 دبی نقشه یکپارچه آینده را برای توسعه شهری پایدار ترسیم می کند. طرح مردم محور بر انسان ها، بهبود کیفیت زندگی در دبی، افزایش رقابت جهانی امارات برای تبدیل شدن به بهترین شهر برای زندگی در جهان تمرکز دارد.

   

  کاهش انتشار کربن

  سازمان‌های مختلف دولتی و خصوصی برای کمک به دبی برای کاهش قابل توجه انتشار کربن همکاری می‌کنند. انتشار خالص کربن در دبی 22 درصد در طول سال 2019 و 33 درصد در سال 2020 کاهش یافت که از درصد هدف در استراتژی کاهش کربن دبی برای کاهش انتشار کربن تا 16 درصد تا سال 2021 فراتر رفت. در سال 2019، دبی رتبه پلاتین را در LEED دریافت کرد. (رهبری در طراحی انرژی و محیطی) برای شهرها گواهینامه اعطا شده توسط شورای ساختمان سبز ایالات متحده (USGBC). این امر دبی را به اولین شهر در جهان عرب و منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) تبدیل می کند که این گواهینامه معتبر را دریافت می کند.

  به عنوان بخشی از تلاش‌های ما برای دستیابی به استراتژی انرژی پاک دبی 2050 و استراتژی انتشار خالص صفر کربن دبی در سال 2050 برای تامین 100 درصد از کل ظرفیت برق دبی از منابع انرژی پاک تا سال 2050، ما پروژه‌های جهانی در زمینه پاک و تجدیدپذیر داریم. انرژی. اینها شامل پارک خورشیدی محمد بن راشد آل مکتوم، بزرگترین پارک خورشیدی تک سایتی در جهان و پروژه هیدروژن سبز است. به عنوان بخشی از برنامه توسعه هاتا، پروژه های «قله کوه دبی» و «آبشارهای پایدار هتا» را مطابق با بالاترین استانداردهای بین المللی زیست محیطی، با بهره گیری از فناوری روز و با توجه به زمین شناسی منحصر به فرد هاتا اجرا می کنیم. الطایر افزود.

   

  توسعه اقتصادی پایدار

  مریم بنت محمد المحیری، وزیر تغییر اقلیم و محیط زیست گفت: پیگیری توسعه اقتصادی پایدار و ساختن آینده ای بهتر برای نسل فعلی و آینده از اولویت های استراتژیک امارات است. ما به دنبال دستیابی به این اهداف از طریق ایجاد یک چارچوب قانونی یکپارچه، همراه با ابتکارات و برنامه هایی هستیم که انتقال به اقتصاد سبز فراگیر را ترویج می کند. جریان اصلی شیوه‌های شهرسازی سبز و طراحی شهرهای تاب‌آور توانمندسازهای کلیدی کاهش تغییرات آب و هوایی و انگیزه سازگاری ما هستند و به دستیابی به ابتکار استراتژیک خالص امارات تا سال 2050 کمک خواهند کرد.

   

  منبع: گلف نیوز

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  مطالب مرتبط
  فهرست